הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

200 משתפים בתחרות האבקות בין לאומית ה - 10 לנוער לזכר סגן חנן ברק

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2016-11-16 18:58:14

200 משתפים בתחרות האבקות בין לאומית ה - 10 לנוער לזכר סגן חנן ברק
"200 משתפים בתחרות האבקות בין לאומית ה - 10 לנוער לזכר סגן חנן ברק"

 

קרוב ל-200 מתאבקים השתתפו ביום שישי האחרון בתחרות ההיאבקות הבינלאומית לנוער בסגנון יווני-רומי שנערכה בהיכל הספורט בערד.התחרות נושאת את זיכרו של סגן חנן ברק, שנפל בקרב עם מחבלים בכרם שלום.  

ספורטאים רבים מחו"ל הגיעו לערד : משלחות מצ'כיה ופולין, ארצות הברית, מולדביה, אוקראינה ואסטוניה, גאורגיה ובלרוס, ליטה ורוסיה הצטרפו לכ 200 ספורטאים ישראליים נוספים מכפר גלים, כרמיאל, עכו, נצרת עלית, תל אביב, לוד, בת ים, חולון, רחובות, מודיעין, אשקלון, אשדוד, באר שבע, אילת והנבחרת המארחת המונה כ 80 ספורטאים מערד.

הגיעו וברכו בתחרות: ראש העיר, עו"ד ניסן בן חמו, סגן ומ"מ דודי אוחנונה, סגן ראש העיר, אלי מצליח, מנהלת מחלקת קליטה, מרינה גלייזר, רונית זאנו, מנהלת התיכון, וכן קצינת נפגעים של חטיבה 188 בה שירת  חנן ברק ז"ל. נלה ברק אימו של חנן ז"ל ברכה את המשתתפים ואמרה: "האולם מלא מפה לפה ואפשר להרגיש שהתחרות נעשית מכל הלב. אנחנו במשפחה מודים למארגנים על עצם האירוע. לחנן אמנם לא היה קשר להיאבקות אבל מבחינתנו כל דרך להנצחתו חשובה ומכובדת".

אורחים רבים הגיעו לתחרות, וביניהם אוטרי טטישוילי, מאמן בכיר של נבחרת גרוזיה, בעל עיטור גבוה בהאבקות, תלמידיו זוכי מדליות אולימפיות וביניהם גם ולדימיר קאפטוב, אומן ספורט בינלאומי, מדליסט אליפויות אירופה ועולם, מאמן בכיר נבחרת בלרוסיה, לדיסלב סנלי, מאמן בכיר , נבחרת צכיה,  וג'וצה ציציאשוילי , יו"ר איגוד ההאבקות בישראל, אלוף עולם 2003 בצרפת.

אלכס ספוז'ניקוב, יו"ר ומאמן מועדון מכבי עמ"י (עלית מגיני ישראל) ערד וחבר הנהלת האיגוד, סיפר: "זו שנה  עשירית שהתחרות הזו נערכת במתכונת הנוכחית ומשנה לשנה היא הופכת לגדולה יותר. אני שמח שאנחנו ממשיכים במסורת מדי שנה. מבחינתי האירוע הזה הוא הפנים של ההיאבקות בארץ, גם בגלל הארגון וגם בגלל האירוח של הספורטאים מחו"ל".

באחריות התחרות נטלו חלק עיריית ערד, המחלקת לקליטת העלייה, המשרד לעלייה וקליטה, מתנ"ס ערד ומחלקת ספורט במתנ"ס, איגוד ההיאבקות ומכבי עמ"י ערד.  גופים רבים סיוע להצלחת האירוע ותודה גדולה להם על העזרה המתמשכת לאורך השנים : קרן דבורה מאיר, פאב מוזה, בעלי נון סטופ.

מאמן נבחרת גרוזיה, אוטרי טטישוילי, העניק למשפחתו של ברק , כד יין עם עיטור לוחמים שהוא הביא במיוחד מגרוזיה , ארץ היין.

על המזרון בלטו מתאבקי ערד עם 3 זוכי מדליות זהב וביניהם ניקיטה גורין [85ק"ג], לאון צ'באן [47 ק"ג] ומקס מלוצניקוב [66ק"ג] ו4 נוספים זכו  במדליות כסף.