הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

עשרות מקומות עבודה חדשים צפויים במפעל אלביט

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: יהושוע אשכנזי- דובר העירייה
תאריך: 2016-11-03 14:59:18

עשרות מקומות עבודה חדשים צפויים במפעל אלביט
"עשרות מקומות עבודה חדשים צפויים במפעל אלביט"

בזכות פניות, פגישות ודיונים רבים של הנהלת העיר עם אנשי משרד הביטחון, משרד האוצר והנהלת אלביט המפעל יקבל הזמנות עבודה בגובה עשרות מיליוני ₪שיבטיחו תעסוקה ארוכת שנים לעובדיו

לפני למעלה משנה פנו עובדי מפעל אלביט הנסערים לראש העיר, עו"ד ניסן בן חמו, ובפיהם חשש גדול לעתידו של המפעל ולעתיד פרנסתם לאור שינויים ברמת הזמנות הרכש ממשרד הביטחון. ראש העיר, שאך זה נכנס לתפקידו, החל במסע פגישות בערד ובתל אביב, בקיום עשרות שיחות טלפון, והשתתפות דיונים ארוכים עם מנכ"ל אלביט והצוות האסטרטגי שלו, עם ראש מינהל הרכש הצבאי במשרד הביטחון שאף נענה להזמנה והגיע לביקור במפעל. המטרה של כולם הייתה ליצור הזמנות רכש גדולות של משרד הביטחון מאלביט במקום מספקים מעבר לים.  השינויים במשרד הביטחון ומינויו של אביגדור ליברמן לתפקיד שר הביטחון אפשרו לקדם את המהלך והשבוע, הגיעה ההחלטה החשובה: מינהל הרכש במשרד הביטחון החליט לרכוש אלפי מכשירי קשר ממפעל 'אלביט ערד' בסכום של עשרות מיליוני שקלים, מהלך שעשוי ליצור עשרות מקומות עבודה חדשים בערד בפרט ובנגב בכלל. 

ראש העיר, עו"ד ניסן בן חמו: "סיימנו תהליך שנמשך כמעט שנה שכלל עבודה מאוד קשה וסיזיפית משום שאלה תהליכים שלא קורים בין רגע. החלום להביא תעסוקה איכותית לערד קורם עור וגידים. מדובר על 110 עובדים שיקלטו במהלך 2017. אני מודה לשר הביטחון, אביגדור ליברמן, שהרים את הכפפה ואפשר לכל הפרויקט הזה לצאת לפועל ולשר האוצר, משה כחלון, על הסיוע הכספי שנתן. אני מודה לסגנים אלי מצליח ומתי רוז שסייעו רבות בחיבור עם שר הביטחון אביגדור ליברמן ולסגני וממ"מ דודי אוחנונה שהיה שותף מלא לתהליך.

אני מאמין שזאת הסנונית הראשונה בנושא התעסוקה האיכותית ולאחריה ייפתחו מקורות תעסוקה נוספים.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן אמר כי, "מעבר לחשיבות הביטחונית של המהלך ישנה כאן חשיבות רבה גם בסיוע לתעשייה הביטחונית בערד, שהיא חיונית כל-כך לביטחונה הכלכלי של העיר ערד. זוהי עוד דוגמא לכך שתקציב הביטחון משמש הן לשמירה על הביטחון והן לשמירה על הביטחון החברתי והכלכלי של אזרחי ישראל. משרד הביטחון ימשיך להעניק עדיפות למפעלים בפריפריה, ועל ידי כך להבטיח את פרנסתם של אלפי משפחות".