הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

ראשי הרשויות בדרום, המאוגדים תחת "מועצת הנגב" מצטרפים למאבק הצפונים

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2016-11-03 14:57:45

חברי מועצת הנגב שלחו לפני החג לראש הממשלה מכתב תמיכה במאבק הצפונים – "לא סופרים את הצפון". במכתב, שנשלח גם לשר האוצר ולשר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל לפני החג קראו חברי ההנהלה "מועצת הנגב" לראש הממשלה "לקבל החלטה היסטורית, נכונה וצודקת, ולעמוד במילתם ובהחלטת הממשלה להשקיע בפיתוח הצפון את מלוא הסכומים".

הם הוסיפו כי "ללא השקעה ממשלתית נרחבת בצפון ובדרום – "הפריפריה", לא תוכל להתקיים מדינת ישראל. השקעה נכונה בתשתיות שונות בצפון ובפריפריה תניב פירות הגדולים פי עשרות מונים מן ההשקעה המתחייבת בתוכנית ותמנע משברים עתידיים".

 

המכתב נשלח לאחר שלפני כשנה וחצי החליטה הממשלה להוציא לפועל תכנית לאומית לחיזוק הצפון בהיקף של 18 מיליארד שקלים, החלטה צודקת והיסטורית. אך למרבה הצער בחלוף הזמן ועם התקרב דיוני התקציב התברר שמהתקציב הגדול עליו דובר בתחילה נותרו רק כמיליארד שקלים, שגם עליהם מרחף סימן שאלה גדול. ראשי הרשויות מהדרום הצטרפו למאבק כסולידריות למקביליהם בפריפריה הצפונית.

 

יוהן אטלן, מנכ"ל מועצת הנגבציין כי "מועצת הנגב קוראת לממשלה לממש את הבטחותיה ולפעול לחיזוק הצפון. נמאס לנו מהמחדל המתמשך של אפליית הפריפריה בחלוקת המשאבים. על הממשלה להפנים שללא השקעה בפריפריה, מדינת ישראל לא תוכל להתקיים".