הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

מבזקי חדשות

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
תאריך: 2011-08-25 12:13:52

מבזקי חדשות
"מבזקי חדשות"

הגרובטרון


לכבוד ט"ו באב, יום ב' 15.08.11 , בשבוע שעבר חגגנו את חג האהבה, ערד התקשטה באווירה קלילה ונעימה, כשלהקת הגרובטרון הנעימה את ערב הקיץ, עם רוח מנשבת בפארק הצפוני בעיר. הגרובטרון זמר ישראלי לכל המשפחה עם היסטוריית פאנק ומוזיקת נשמה, מעין תחליף להרכבי ג'אז בקונסרבטריון, מכאן בא  שמו – גרוב-ט-רון.
בפארק ליוו את האווירה המוזיקלית, מחצלות על האדמה ועל השולחנות חיכו כוסות יין, ללגום למען האהבה. הציבור פיזז בהנאה, מצעיר ועד מבוגר. היה כיף!!

משטרת ערד - מקום ראשון בסקר שביעות רצון התושבים !


מסקר שעלה בקרב תושבי ציבור ערד לגביי עבודתה של משטרת העיר, זכתה העיר ערד למקום ראשון בארץ . זוהי הפעם השלישית שזכתה תחנת המשטרה של ערד במקום הראשון, בשנה וחצי האחרונות. אחת לחצי שנה נערך הסקר וכמה כיף לגלות כי התושבים סומכים על עבודת המשטרה בעיר ומרגישים בטוחים!! יישר כח!!

מתנה לשנת הלימודים החדשה:


בערד החל פרויקט שיפוץ בבתי ספר בערד בעלות של מיליוני שקלים
תלמידי בתי הספר היסודיים אבישור, חלמיש, טללים ולבאות בערד יוכלו להנות  כבר בתחילת שנת הלימודים הקרובה מעבודות השיפוץ והשדרוג שבוצעו במהלך חודשי הקיץ, בהיקף אדיר של כ-3.3 מיליון ₪.
בבתי ספר אלה בוצעו עבודות שיפוץ ושדרוג נרחבות:
אבישור – הותקנו סככות, הוחלף הריצוף בבית הספר, נבנו מגרשי משחקים חדשים, משטח ריצה ומגרש כדורגל, והוחלפה מערכת המים הראשית.
חלמיש – עיצוב מחודש של הכניסה לבית הספר, נבנו הצללות חדשות, מגרשי משחקים, ונבנות הדרגות עם דשא סינטתי על המדרון.
טללים – ריצוף חדש בכניסה לבית הספר, שיפוצים בכיתות ובניית בית כנסת חדש, הצללות ופינות משחק וישיבה.
לבאות – במבנה הקטן שיפוצים נרחבים בחצר המרכזית, בניית חדרי מוזיקה משוכללים וסטודיו למחול.

טלי פלוסקוב, ראש העיר: "לסביבת הלימוד יש השפעה רבה על האווירה הכללית של בית הספר. למרות ההשקעה הגדולה המתבצעת בימים אלה, יש עדיין הרבה מה לעשות במוסדות החינוך, ואנחנו נעשה. היום אני יכולה לומר כי השנה עשינו צעד מאוד משמעותי בדרך לשם. ברצוני להודות לקרן רש"י על הסיוע הכספי הנדיב".

בקרוב - פסיכומטרי בערד:


החלה ההרשמה לקורס פסיכומטרי במרכז צעירים והון אנושי ערד.
הקורס מתחיל ב- 9/10 ומכין למבחן פסיכומטרי ב- 23,25/12/2011.
הקורס יתקיים במרכז הצעירים פעמיים בשבוע בין השעות 16:30-22:00
ויועבר ע"י מדריך מוסמך ומקצועי של חברת אנקורי.
עלות הקורס 2300 ש''ח -  כולל ערכת ספרים של אנקורי.
הקורס מועבר בקבוצה קטנה ומשפחתית.
לפני כל מפגש המדריך מקיים פגישות פרטניות עם התלמידים לפי הצורך.
לפרטים נוספים – אלה צ'רניאקוב – רכזת צעירים עולים והשכלה גבוהה 08-9956066

ממשיכים לחבל...


חבלה חמורה ברובע האומנים- עובדי העירייה אשר החלו עבודתם ביום א' בבוקר,  בהיערכות הרובע לקראת הפסטיבל גילו כי בסוף השבוע נפרצו ונגנבו כל כבלי החשמל מעמודי התאורה.
 רק בשבוע שעבר בוצעה חבלה דומה בפארק הצפוני, הנזקים נאמדים בעשרות אלפי שקלים.
רפ"ק יוני זייטק, מפקד תחנת משטרת ערד מסר : לגביי המקרים נפתחה חקירה, גשש סרק את השטח, ואני מקווה שבתקופה הקרובה יבוצעו מעצרים.

גל פריצות...


לאחרונה מתגלה כי ישנו גל פריצות בעיר, מתחקיר שעלה במשטרת ערד, התגלה כי אנשים אינם נועלים את דלתות הבית ולאו דווקא מתייחסים כאשר שומעים רעשים לא שגרתיים או תזוזות משונות בבתיהם.
רפ"ק יוני זייטק, מפקד תחנת משטרת ערד מוסר בתגובה :
"נא להקפיד לנעול את דלתות הבית ושנית, אני מבקש בכל לשון של בקשה, עדכנו אותנו!! אנחנו מתייחסים לאירועים אלו במלוא הרצינות".


תחנות אוטובוס חדשות


התחנות החדשות כבר כאן -  במסגרת תוכנית ההנגשה אשר מיושמת בימים אלה בעיר, החלה העירייה בהצבת 20 תחנות אוטובוס חדשות מדגם "טומהוק". טרם ההצבה בוצעו עבודות התאמת המדרכות לתקן הנגישות בכל האתרים, בנוסף, נמשכות עבודות ההנגשה בכל הצמתים והמעברים לאורך ציר הקנאים, העבודות יסתיימו עד ערב ראש השנה, העלות הכוללת של הפרויקט עומדת על 550 אלף ₪.


"להאיר את העיר"


פרויקט "להאיר את העיר" יצא לדרך. לקראת פתיחת הפסטיבל הפעילה העירייה את מערכת התאורה החדשה אשר הקימה בכיכר המייסדים, הסמוכה לתחנת המשטרה ולאצטדיון העירוני. הפרויקט מבוצע בשני שלבים -  בשלב ראשון, עד ערב ראש השנה, יוארו בתאורות מיוחדות עצי הדקל בכניסה לעיר ובנוסף כול הכיכרות לאורך רחוב חברון, לאחר החגים יושלם הפרויקט עם הארת 4 כיכרות נוספות. 

הצללות בגני השעשועים


הורים וילדים יקרים, לא עוד משחקים תחת השמש היוקדת בני השעשועים ברחבי העיר, בשכונות – מעוף, נעורים, שקד ורותם ניתן לראות כי העירייה התקינה הצללות לרווחת הציבור.

שגריר ארה"ב עתיד להגיע לעיר


שגרירה החדש של ארה"ב בישראל, דניאל שפירו, נענה להזמנתה של ראש העיר טלי פלוסקוב ויגיע לביקור בערד במהלך חודש ספטמבר, השגריר שפירו נכנס לתפקידו ב - 3 באוגוסט, בשנת 2007 הוא ליווה את ברק אובמה בעת סיורו בישראל. בעיריית ערד רואים חשיבות רבה להגעת השגריר ובימים הקרובים יחל לעבוד
צוות מיוחד לארגון הביקור.

היום – יום ספורט לחיילי בא"ח נח"ל!


היום, חמישי, 25.08.11 בשעה 9:30 יפתח יום ספורט לחיילי בא"ח נח"ל. ביום הספורט ישתתפו  כ- 1200 חיילים, המשחקים יתקיימו במגרש "הקט-רגל" ליד הקאנטרי, החל מהבוקר ועד אחר הצהריים יום שכולו ספורט והנאה!
בשעה 9:30 תישא דבריה – ראש העיר טלי פלוסקוב.
 באירוע ישתתפו מג"ד בא"ח נח"ל סא"ל ישראל שומר, יו"ר האגודה למען החייל –אילנה פורת והמתנדבות באגודה : חנה כהן, הניה דאור, סימה לוי, מזל היימן ושרה ונקליף.