הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

בני נוער תרמו סכום כסף נכבד לקשישים בעיר

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: אופיר מלכי מחלקת הרווחה והשרותים החברתיים
תאריך: 2016-10-26 19:29:42

בני נוער תרמו סכום כסף נכבד לקשישים בעיר
"בני נוער תרמו סכום כסף נכבד לקשישים בעיר"

בני הנוער בערד הוכיחו שהלב שלהם נמצא במקום הנכון

כאשר בחרו לתרום סכום כסף נכבד לטובת קשישי העיר

את ערב החג חגגה אירית דאוס בסימן אובדן משפחתי. גיסה נפטר לפני כחודשיים, "בגיל צעיר" הדגישה אירית והוסיפה כי "ערב החג היה עם צביטה בלב". ומוסיפה חיוך לבבי בעוד עיניה נותרות עצובות. מה ששימח את אירית במידה מסוימת היה קבלת כרטיס שי לחג באדיבות מחזור מ"ח של תיכון 'אורט ערד'. הייתה זו המחווה האנושית של התיכוניסטים, חלקם כבר חיילים, ש-'עשתה לאירית את היום'. אירית בת ה-68, תושבת ערד משנת 1979, אמרה לנו לאחר מכן: "אני אוהבת את השקט בערד. מאז שנות השבעים יש הרבה שינויים לטובה בעיר. ערד פורחת ומקווה שתמשיך כך. אני רוצה לאחל לתלמידים חג שמח ושנה טובה ובכלל, רוצה להודות לכל אלו שתורמים". שוחחנו עם אלון פלץ ועם עדי פרוידנטל, שתיים מהתורמות שמדגישות שהרעיון היה של מישהו מהשכבה והתקבל בהתלהבות על ידי התלמידים.

איך נולד הרעיון?

אלון: "כשסיימנו את הלימודים בתיכון הסתבר שיש סכום כסף שמגיע לכל תלמיד החזר עבור מסיבת הסיום. מישהו 'זרק' שאם כולנו נתרום את העשרים שלושים שקל האלו אז יצטבר סכום שאפשר לתת. הסכמנו שעדיף להשקיע באחרים ולא בעצמנו" אומרת אלון כאילו מובן מאליו שבימינו יחשבו בני הנוער על טובת הזולת ולא על עצמם...

עדי: "חשבנו שיש אנשים שזקוקים לדברים בסיסיים. רצינו שירגישו את אווירת החג".

 עדי שיצאה למסע לפולין שמחה לשמוע שחלק מהקשישים שקיבלו את הסיוע הם ניצולי שואה.          "כשחזרתי לארץ מפולין עיכלתי את כל מה שעברו ניצולי שואה. ההרעבה העינויים והמוות. אלו היו חייהם וזו הייתה תחושה עוצמתית. מבחינתי יש סגירת מעגל מסוימת ההרגשה שעזרנו ולו במעט".

מי שסייע בתרגום הרעיון לרמת הביצוע היה מיכאל שרביט חבר בוועד ההורים של התיכון. מיכאל המיר את הכסף לכרטיסי קניה ופנה למחלקת הרווחה בהצעה להעבירם לנזקקים ,מיכאל הרוח החיה מאחורי הפרויקט הזה. "בהתחלה חשבנו על תרומה לעמותות כמו עמותה למען בעלי חיים. או תרומה למשפחה נזקקת" נזכרת עדי "אבל החלטנו שמוטב שהכסף יגיע לכמה שיותר אנשים ולכן החלטנו על הרווחה".

"הידיעה שבני הנוער בחרו לתת לזולת ריגשה את הקשישים . הנתינה מצביעה על ערכים של לכידות ושל נתינה שהשכלנו להעביר לילדינו" אומרת מאירה לוסף רכזת תחום קשישים מעל 22 שנים במחלקה לשירותים חברתיים.

ואיך ההרגשה?

אלון: "גיליתי שהנתינה ממלאת את הנותן ואת המקבל בצורה מדהימה. ההרגשה הזו עדיפה בעיניי על קבלת החזר כספי. אני מתנדבת במסגרות שונות ומכירה את ההרגשה של אנשים שאין להם".

"משמח ומרגש לתת תרומה שמשמחת 30 קשישים נוספים ערב חג" אומרת שוש אשטון הסומכת הוותיקה לקשישים מטעם הרווחה. "מהיכרותי עם השטח אני יודעת כמה תרומה זו משמעותית עבור קשישי ערד".

 נציין שלאורך כל השנה מסייעת מחלקת הרווחה לכ400 קשישים ברכישת מזון ותרופות בשיתוף "הקרן לידידות" במסגרת "בכבוד ובידידות" וכן 80 קשישים קיבלו משלוחי מזון מעמותת "יד לערד". הכול כדי שערב השנה החדשה יהיה מתוק במיוחד עבור הקשישים. וללא ספק גם בני מחזור מ"ח ישבו השנה לשולחן החג אם בבתי ההורים ואם בבסיס, בתחושה חגיגית במיוחד.