הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

נא להכיר - ירון אילתי

מאת: אפיק ארזואן writer
תאריך: 2011-08-25 11:28:51

נא להכיר - ירון אילתי
"נא להכיר - ירון אילתי"

השבוע, באחד הימים החמים, לבשתי את בגד הים שלי ויצאתי להכיר מקרוב את מאמן השחייה העירוני, ירון אילתי. קצת הקדמה למי שלא יודע -  מיהו האדם שמבלה את רוב זמנו בלימוד דור השחיינים הצעיר בעיר, ירון אילתי נולד ב 9 בנובמבר 1962, לערד הוא הגיע לפני כ- 22 שנה. 


ירון, שחיין עבר, אלוף ישראל ושיאן ישראל בשחייה שהשתתף באליפות העולם בשחייה במדי נבחרת ישראל. כמו כן, החזיק בשיא הישראלי במשחה ל- 200 מטר פרפר כ – 14 שנים. בעל 3 מדליות מהמכבייה. ירון הגיע לערד מקיבוץ כפר סאלד. הוא התאמן בקבוצת השחייה של הפועל גליל עליון, בשנת 1980 טס לקליפורניה להתאמן בקבוצת השחייה דיאנזה במשך שנה. מאז הספיק ירון להשתתף בתחרויות אולימפיות, במכבייה ובוינגייט ולגרוף מדליות ותוצאות שיא מכובדות.


ובאשר לפעילותו כיום, ירון מאמן השחייה הראשי בערד, עם עוד שני מאמנים נוספים ולרי מכייב ואנטון בורץ, לתחום השחייה בעיר מערכת חוגים ענפה שכוללת 13 קבוצות שחיינים בגילאים שונים, תחרויות שחייה ארציות ופעילויות נוספות. כשהגיע העת והעט לדבר על העתיד אז הבנתי איזו אישיות מיוחדת יושבת מולי. "הרצון שלי הוא כמובן להמשיך ולהתקדם ושבעתיד יצאו מערד כמה שיותר שחיינים טובים שייצגו את ערד בכבוד, אך יותר חשוב לי שיתרמו לקהילה, שיהיו חיילים ואזרחים טובים למדינה, ההיבט החינוכי של החניכים שלי מאוד חשוב לי, אם אצליח להטמיע בהם ערכים חשובים אלו אז אני אדע שעשיתי את שלי..."


לסיכום מי שרוצה להכירו לא צריך לנסוע רחוק, קאנטרי, בריכה מקורה, ירון אילתי.