הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

ערד – היישוב המוביל מאשקלון דרומה עם ממוצע ארצי (10.4%)

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2016-05-19 12:47:45

מפת המצוינות במתמטיקה באחוז הנבחנים ב 5 יח' מתמטיקה

 ערי השרון בצמרת, הדרום הרחק מאחור

שיעור הנבחנים ב-5 יחידות במתמטיקה לפי יישובים המתפרסם כאן ממחיש שוב את הפער העמוק בין מרכז לפריפריה. בממוצע, רק 10% מתלמידי התיכון ניגשים ל-5 יחידות. המובילות הן רמת השרון (25%) והרצליה (24.2%). בדרום מתקשים להגיע לממוצע. מחקר קובע: בוגרי 5 יחידות מרוויחים יותר

עם כניסתו לתפקיד לפני שנה הכריז השר בנט כי מקצוע המתמטיקה – והבחינה ב-5 יחידות בפרט – יהיו בראש סדר העדיפויות שלו, בעיקר על רקע מחסור במהנדסי תוכנה שהשפעתו על תעשיית ההייטק בישראל דרמטית. הוא הציב לעצמו מטרה להכפיל את מספר התלמידים הניגשים לבגרות ב-5 יחידות, ולשם כך הוסיף משרד החינוך מורים למקצוע ושעות לימוד בתיכונים. הנתונים המוצגים כאן, כאמור, מתייחסים לשנת 2014, טרם כניסת השר לתפקיד.הניתוח בודק כאמור את המגמות בכל יישוב בארבע השנים מ-2010 ל-2014. הנתונים מצביעים על עלייה או ירידה בשיעור הנבחנים לאורך התקופה, וישנם יישובים שאמנם נמצאים מתחת לממוצע, אך עדיין יכולים להצביע על מגמת שיפור.

משרד החינוך מנהל בשבועות האחרונים קמפיין לעידוד תלמידים לגשת למבחני בגרות ברמה הגבוהה ביותר. מטרת הקמפיין היא להרחיב לתלמידים את אפשרויות הלימוד במסלולים האקדמאיים כגון כימיה, פיזיקה, ביולוגיה, הנדסה, ראיית חשבון וכדומה. בהמשך לקמפיין, פרסם משרד החינוך נתונים על אחוזי הנבחנים ב 5 יחידות במתמטיקה בערים שונות בישראל, כלומר כמה מהתלמידים בקרב תלמידי יב' בכל יישוב ניגשים לבחינה זו ברמה הגבוהה ביותר. נתוני משרד החינוך מלמדים על פער גדול בין היישובים המבוססים במרכז הארץ לבין יישובי הפריפריה. יחד עם זאת מציין משרד החינוך כי, בערד אחוז הנבחנים ברמה של 5 יחידות במתמטיקה הוא הגבוה ביותר מבין כל היישובים מקו אשקלון דרומה. עוד עולה כי אחוז הנבחנים בערד נוגע בממוצע הארצי של הנבחנים בכל היישובים בארץ (10.4%) , דבר שאי אפשר לומר על יישובי הדרום שעומדים על נתונים נמוכים יותר. משרד החינוך מציין כי אחוז הנבחנים בערד עומד על 10.05%, בבאר שבע שיעור הניגשים עומד על 8.6%, בדימונה 7.3% ובנתיבות 3.8%. ראש העיר, עו"ד ניסן בן חמו, אמר בהתייחס לנתונים אלה ש "זו גאווה גדולה לערד וברכות לבית הספר התיכון ולמנהלים. אני מאמין שמהפכות מייצרים דרך החינוך ואנחנו נמשיך להשקיע בחינוך העירוני כאחד ממנועי הצמיחה העירוניים".