הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

אחד משלנו

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2016-01-20 20:30:52

בית הספר הדמוקרטי הצטרף השבוע רשמית למערכת החינוך העירונית

ברכות לבית הספר הדמוקרטי בערד שעבר השבוע למסלול המוכר והרשמי של משרד החינוך, והוא מצטרף לשאר בתי הספר המנוהלים על ידי מחלקת החינוך העירונית.

בשלב זה הושלם התהליך לכיתות א'-ח' בבית הספר, ובמוסד מצפים שהוא יושלם במהרה גם כלפי הכיתות הגבוהות.

בשנים האחרונים פעלה עיריית ערד לשלב את בית הספר במסלול המוכר והרשמי של משרד החינוך כדי שיהיה זכאי לתקצוב ממשלתי ועירוני שוטף. תהליך זה לא התקדם בקצב הרצוי ובחודשים האחרונים ידע בית הספר מספר משברים כספיים והיה קרוב לסגירה.

מנהל בית הספר, הורי התלמידים, ועד ההורים העירוני וראש העיר עשו לילות כימים למנוע את המשבר שישים סוף לחלומם של הורים רבים בעיר.  לפני כחודש הושבת בית הספר מפעילות ליום אחד במחאה על מצבו ובשבוע שעבר הוא נסגר משום שלא נותר עוד מימון לפעילותו. בכל אותם ימים פעלו כולם מול משרד החינוך כדי להסדיר תשלומי העבר, תנאי העסקת המורים וקבלת סמל מוסד ממשרד החינוך- דבר שמבטיח תקציבים שוטפים וקליטת מורי בית הספר כעובדי משרד החינוך.

השבוע נחתם הסכם העברת הבעלות של בית הספר לאחריות משרד החינוך, ובית הספר הדמוקרטי קיבל "סמל מוסד" מוכר ורשמי במדינת ישראל, לאחר שנים של המתנה. השבוע גם אישרה מועצת העיר בראשותו של עו"ד ניסן בן חמו, פתיחת חשבון בנק לבית הספר כדי שהעירייה תוכל סוף סוף גם היא להעביר כסף לבית הספר בנוסף לכספי משרד החינוך.

ראש העיר, עו"ד ניסן בן חמו: "המשך פעילות של בית הספר הדמוקרטי היה חשוב לי באופן אישי. מאמצים רבים השקיעה העירייה בכך, שכללו עשרות ישיבות, פגישות ושיחות טלפון קשות. בית הספר הדמוקרטי הוא חלק מההיצע הרחב של מערכת החינוך שאנו מאפשרים לתלמידים ולהורים, ולמיטב ידיעתי לא קיים בשום עיר אחרת בדרום, עם בתי ספר יסודיים ממוקדי התמחות, תיכון עיוני, תיכון מקצועי מצטיין, בית ספר דמוקרטי יחיד בדרום, אולפנא, חינוך ממלכתי-דתי, ועוד. כיום, כל זוג צעיר יכול למצוא במערכת החינוך שלנו את מסלול הלימודים המתאים לו ולילדיו".

עמותת בית הספר ביקשו להודות לראש העיר, לוועד הורים עירוני על התמיכה המלאה לאורך כל הדרך וליו"ר טל צחי על שנתיים של מאמץ יומיומי בכל שעות היום. "בלי העזרה שלכם היה לנו הרבה יותר קשה", נמסר.