הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

נא להכיר - גדעון נצר

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
תאריך: 2011-08-18 11:19:32

נא להכיר  -  גדעון נצר
"נא להכיר - גדעון נצר"

הפעם יצאתי להכיר את סמל ההתנדבות העירוני בספורט בערד. חשבתי שאני מכיר אותו, לאור הפעילויות שאנחנו נפגשים מידי פעם, אך לאחר שישבנו לשוחח, הבנתי עד כמה שאני לא מכיר אותו. גדעון נצר בן 77, נשוי + 3 וגם בזמנו המועט, הוא סבא ל -  8 נכדים. גדעון הגיע לערד בשנת 1965 מקיבוץ "משגב עם" שבגליל העליון, כאן החליט לנטוע את שורשיו הענפים. הפעילות החלוצית בשנים האלו שהגיע לעיר הייתה, הקמת קבוצת ילידי שנת 71-72 במחלקת הכדוריד, שלמרות שאינם משחקים עוד, משתתפים הם בטורניר המסורתי ע"ש יובל ויינשטיין ז"ל. כבר 28 שנים שהוא חבר הנהלת מחלקת הכדוריד, ועוד ידו נטויה. הרצון לתרום למחלקה, להיות קשוב לצרכיהם של השחקנים והמאמנים כבר מהווה חלק מנשימתו.


לתחנה הבאה -  בשנת 98' הוקם המטווח העירוני עקב ריבוי הצרכים של מוסדות החינוך ומאבטחים בכלל לשאת נשק, היו כ 40 נושאי נשק בערד, הצורך בחידוש רישיונם, ובאימוניהם דרש מהם להגיע לבירת הנגב. בשנה זו עבד גדעון כקצין הביטחון של העיר ועסק בנושא הדרכת ירי, מה שברבות הימים סלל את הקמת המטווח העירוני. היום גדעון מנהל את המטווח שהתרחב לפעילויות נוספות חוץ מבירוקרטיית החזקת נשק. במקום מתקיימות תחרויות מטווח באקדח ע"ש טלי וייצמן ז"ל. היום יש אפשרות כבר לירות ברובה אוויר, ירי ספורטיבי, וכמובן כבר יש חוגים לילדים ונוער. מידי שנה מתקיימת השתתפות בליגה ארצית מטעם התאחדות הקליעה הארצית. ומה לא ???


גדעון, מתנדב בעמותת הספורט ומשמש כקצין ביטחון באירועים ספורטיביים כגון : מרוץ אופניים ע"ש איתמר איליה ז"ל, צעדת מצדה ועוד... הוא מתנדב גם בארגון "צוות" – ארגון גמלאי צבא הקבע של צה"ל, משמש חבר הנהלה בפעילויות ההתנדבותיות של אנשי "צוות" ערד, דואג לכל המתנדבים, עורך כנסים בהם מקבלים תעודות הוקרה חברי הארגון. ואם לא ידעתם הקול שאתם שומעים במשחקי קבוצת הכדורגל של הפועל ערד - תמר זה גם  הקול שלו, הוא משמש ככרוז של הקבוצה מעל 20 שנה. לקראת סיום, רציתי להוסיף, שהיריעה קצרה מלהשתרע. לו היה אפשר להמשיך לכתוב על פעילויות ההתנדבותיות שלו למען העיר, הייתי צריך לדאוג מבעוד מועד שהגיליון הנוכחי יהיה סגור רק לספורט לרגל הכתבה. ברצוני לספר לכם כשישבנו לשוחח על פעילותיו, נדהמתי לגלות עד כמה הוא אוהב את העיר,את התושבים, עד כמה חשוב לו לתרום למען הקהילה. מגיע לו שאפו.