הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

ערד חגגה 53 שנהבסוף שבוע של אירועים

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2015-11-26 11:11:25

ערד חגגה 53 שנהבסוף שבוע של אירועים
"ערד חגגה 53 שנהבסוף שבוע של אירועים"

 

 

מופע מוסיקלי ומופע מחול, סיורים, פגישות עם וותיקים ונאום על הערכה עירונית מפי ראש העיר

 

בסוף השבוע האחרון חגגה ערד יום הולדת במיטב הופעות ואירועים. היה זה יום הולדתה ה- 53, לא תאריך עגול למסיבה גדולה אבל בכל זאת, שמחה זו שמחה.

החגיגות החלו ביום חמישי, במופע מחול של להקת סילבר שהגיע אלינו מיד בתום סיבוב הופעות בברזיל. המופע משך משפחות רבות לאולם אורון והן צפו בהנאה גדולה ברקדניות שנעו בתוך צינורות אלומיניום בכוריאוגרפיה של שמעון מנצור. האירוע, ראוי לציין, התקיים בחסות היחידה לאיכות הסביבה.

ביום שישי ציינה מערכת החינוך את יום ההולדת לעיר כמסורת ארוכת שנים. תלמידי כיתות ד' יצאו לסיור באתרים מרכזיים ונפגשו עם תושבים וותיקים במקומות השונים.

גב' חיה גרוסקופ, הגננת הראשונה של ערד, יחד עם גב' איילה יוסף, מנהלת ההדרכה של המוזיאון ההיסטורי, פגשו את התלמידים במוזיאון וסיפרו להם על השנים הראשונות של הישוב ועל התפתחותו.

מר משב רגב, מנהל התיכון הראשון שהיה פעם במבנה מד"א של היום, סיפר לתלמידים שהגיעו לפגוש אותו על בית הספר. גב' חדוה ניפרבסקי ומר דודי אוחנונה פגשו את התלמידים במתחם העירייה שהיה המחנה הקידמי של ראשוני המתיישבים וסיפרו על ילדותם בערד.

מרינה גלייזר פגשה את התלמידים בשכונת אבישור ליד האנדרטה לשואה ולגבורה שהקים הפסל ולדימיר זוחין.

גולת הכותרת היה המפגש של התלמידים עם ראש העיר, עו"ד ניסן בן חמו. במפגש עמו שמעו התלמידים על ילדותו בערד ועל תכניותיו העתידיות.

בתום הסיורים התלמידים, הצוותים החינוכיים ,וותיקי העיר התכנסו באולם אורון והשתתפו בחידון אינטראקטיבי על תולדות ערד.

במוצאי שבת , בתאריך 21 לנובמבר שהוא יום העלייה לקרקע הועלתה באולם אורון הפקת ענק של אמני העיר במחווה לסאשה ארגוב. בהפקה זו הצליחו 20 אמנים מתחומי אמנות מגוונים הצליחו לרגש את הקהל הרב שהגיע .

באותו מעמד נשא דברים ראש העיר, עו"ד ניסן בן חמו ואמר בין היתר: "אנו חוגגים 53 לערד, ואולי הגיע הזמן לחשבון נפש קצר. מה  עברנו, מה עשינו ומה צופן לנו העתיד.

לפני כשלושה שבועות לערך הקרין ערוץ 1 את הסרט 'קיץ בערד'. התעמקתי בו שוב ושוב וניסיתי להבין כיצד העיתונאית הגיעה לתובנות הקשות שלה על ערד. ואז עשיתי לעצמי תרגיל קטן, החלשתי את הווליום למינימום וצפיתי במסך. ראיתי בסרט וותיקים ועולים, ראיתי חילונים וחרדים, ראיתי בדואים וראיתי פליטים שגרים ביחד בעיר קטנה, והם כולם חיים בשקט ובשלווה כל אחד בעיסוקיו שלו, שקועים במחשבותיהם ופוסעים לדרכם.

כולם נוסעים ביחד לעבודה וחוזרים ביחד לערד. כן, הם חולקים את אותו בית קפה וכן, חלקם עומדים ביחד בתור לביטוח הלאומי. לא ראיתי אלימות, לא ראיתי פשע ולא ראיתי שום אפליה כלפי מגזר כזה או אחר בעיר, לא ראיתי – כי פשוט אין.

ראיתי מקהלה של עולים ששרה את שיריה, וראיתי מקהלה של וותיקים ששרה את שיריה שלה. האם יש יותר יפה מזה?. ראיתי גם את צילומי הנוף, את הזריחות והשקיעות, את המדבר הפרוש ואת הנופים הנשקפים מחלונות הבתים. ראיתי את היופי.

אבל בסרט לא ראינו את התמונה האמיתית, לא ראינו את חיי הקהילה העשירים, פעילויות תרבות, עשייה חברתית, עשייה התנדבותית, מכל הטוב הרב שיש לנו, שלפעמים אנחנו לא יודעים להעריך מספיק.

לא ראינו את תנועות הנוער, את פעילות המתנ"ס, מרכז צעירים, מפגשי האמנים, מופעי התרבות. את כל הפעילויות אלה שמתקיימות כל הזמן.

לעיתים נדמה לי כי אנחנו לא יודעים להעריך את מה שיש לנו כאן. אנחנו לא יודעים להעריך את מה שיש לעיר להציע, וכאשר אנחנו לא יודעים להעריך את מה שיש לנו אז אנחנו לא יודעים להראות את כל היתרונות שיש לנו כאן לאחרים. לאורחים, לתיירים, לכלי תקשורת ומתעניינים במגורים.

מותר לנו להתווכח בינינו, מותר למחות על דברים ולהיאבק על שינויים, מותר גם לעסוק בפוליטיקה – אבל באותה מידה אנחנו צריכים להיות מאוחדים עם מסר אחד שאיתו כל אורח ואורחת ייצאו מפה: ערד חזקה. ערד בדרך הנכונה. ואתם מוזמנים לקפוץ על העגלה".