הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

הצלחה להצגה "שורה ראשונה כסא 15 באמצע"

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2015-10-22 09:02:12

הצלחה להצגה "שורה ראשונה כסא 15 באמצע"
"הצלחה להצגה "שורה ראשונה כסא 15 באמצע""

מאות אנשים גדשו את אולם אורון בחמישי האחרון לבכורת ההצגה של אנסמבל פריזמה

"כשלונדון הופצצה במלחמת העולם השניה צ'רצ'יל הביט בחלון, פתאום התקרב אליו שר ההגנה ואמר לו: "יש לי רעיון, נוכל להגדיל את תקציב הביטחון אם נבטל את תקציב התרבות, אין טעם ללכת לראות תיאטרון אם בכל מקרה כולנו נמות". צ'רצ'יל הביט בחלון בעצבות, הקשיב לתותחים רועמים ואמר: "אבל אם לא תיהיה לנו תרבות אז על מה בדיוק אנחנו נלחמים?" (ב.פ.)".

את הסיפור הקצרצר הזה סיפר ראש העיר עו"ד ניסן בן חמו על במת אולם אורון בסוף ההצגה "שורה ראשונה כסא 15 באמצע" שהועלתה בחמישי האחרון מול מעל 400 צופים נרגשים.

ההצגה, העוסקת בצופים בקולנוע בין שתי מלחמות עולם, הועלתה לראשונה בערד. היוצרים, מיכל יהודה ואסף ראובן, וצוות השחקנים עלו בסוף שעה וחצי של הצגה להודות לקהל הרחב. אחרי שהתפזר רוב הקהל, פנו המוזמנים למבואת ההיכל לקבלת פנים חגיגית מעשי ידי מרכז מגמת הבישול והאפייה בתיכון, עובדיה סרגני.

תחושת ההתעלות לא עברה בקרב השחקנים והקהל גם הרבה אחרי סופה של ההצגה, שזכתה לביקורות נפלאות. "מדהים לעבוד קשה ולקצור את הפירות בסוף", אמר שלום הימן, שחקן בהצגה וגם זה שבנה את התפאורה. "לעלות על הבמה ולראות אנשים נהנים ממה שאתה עושה - אין יותר מזה".

"ההצגה עשתה לנו חשק להמשיך", אמרה מיכל יהודה, הבמאית והיוצרת. "ההצגה מבחינתי לא נגמרה. היא ממשיכה לחיות, היא נושמת ופועמת. נמשיך לבצע בה שינויים ושדרוגים, ונצא לסיבוב הופעות מחוץ לעיר. לכל מי שפספס, נעשה הצגה נוספת עם פתיחת האולם החדש במתנ"ס".