הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

הלב מלבאות – מאמאנט

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2015-10-08 19:32:55

הלב מלבאות – מאמאנט
"הלב מלבאות – מאמאנט"

בסדרת הכתבות הבאות תכירו את האלופות של ערד וקבוצותיהן,נא להכיר האמהות שמסתובבות בעירנו. השבוע תכירו את הלב של האמהות מלבאות.

השבוע נכיר לכם את הקבוצה הוורודה המפולפלת: לב לבלב לבאות. השם לא נבחר סתם: לב ברוסית פירושו אריה, ובלי ספק, האימהות של תלמידי בית ספר לבאות הן לביאות אמיתיות. מאמנת הקבוצה היא אנה גרינבוך,  שעלתה ארצה מאוקראינה בשנת 1997 ומגיל 7  נמצאת בתחום הכדורעף. ניתן להבחין שבעורקיה זורמת האהבה לכדורעף וכדורשת.אנה חיה ונושמת את המשחק, ודואגת להחדיר בבנות הקבוצה מוטיבציה גבוהה, תוך שהיא מאמנת במקצועיות ובנחישות, אבל לא הכול בבת אחת- לאט לאט נחשפים רזי המקצוע. אנה מזהה את נקודות החוזק של השחקניות ומנתבת אותן בחוכמה במהלך האימונים והמשחקים, ותמיד אפשר להיעזר בה בכל בעיה שעלולה לצוץ. אנה: "הקבוצה צעירה, חכמה ומוצלחת. בגלל הגיל הצעיר של הבנות יש להן את הכוח במגרש, כמו כן טקטיקה נכונה. זוהי הדרך להגיע לאליפות".

קבוצת הלביאות של לבאות מורכבת משחקניות שילדיהן לומדים בבית ספר לבאות, וכן ממורות המלמדות בבית הספר. הקבוצה מגובשת והשחקניות מרבות לשתף פעולה ולפרגן אחת לשנייה.כמו כן ,מנהלת בית ספר לבאות ,הגברת סימה ברון , נותנת תמיכה וגיבוי מלא לקבוצה.

על השחקניות לפי א-ב בסדר עולה:

אילנית:"אמא לשלוש בנות משגעות, עוסקת עצמאית כמטפלת רגשית בילדים בעזרת בעלי חיים. כשאני מגיעה לאימון אני יכולה להניח בצד את כל האחריות שלי כאמא וכמטפלת ולהיות חלק מצוות שחקניות מדהים שמתעצב ומתחזק יחד ברגעים הטובים וברגעים הפחות טובים, כדי להיות הכי טוב שאפשר. אין דבר יותר מהנה מזה!"

אירה:"אמא לשני ילדים מקסימים. הבכור שלי השנה עלה לכיתה א' והקטנה בגן פעוטות. אני אמא שעובדת במשרה מלאה ורוב הזמן אני במרדף אחרי הזמן. מאמאנט גורם לי לרצות לפנות מהזמן הקצר שיש לי ולהשקיע בעצמי. מכיוון שבמאמאנט אני מקבלת רוגע מחיי השגרה שלי, כיף לי עם הסביבה שהכרתי. המאמנות משדרות אווירה נעימה שמשאירה טעם של עוד. אני אשקיע ואתן למען מאמאנט כי זה מה שטוב לי כבחורה צעירה שמנהלת חיים במשרה מלאה, כאמא, אישה ובעלת בית."

אלונה: " אמא לשתי בנות יפות. מהנדסת במקצוע אבל מהיום שנולדה לי הילדה הראשונה, אני יושבת בבית ומטפלת בילדות המקסימות שלי. זאת הבחירה שלי להיות אמא. ככה חשבתי לפני שהכרתי את מאמאנט. תמיד הייתי קשורה לספורט, אבל לא תמיד נהניתי ככה כמו שאני נהנית במאמנט. מצאתי פה חברים חדשים שתמיד מבינים אותי ונותנים תמיכה בכל מצב. אני סופרת ימים מאימון לאימון כדישוב לראות את הקבוצה שלי. עכשיו אני יכולה לומר בוודאות שמצאתי את עצמי... אני אמא ואני במאמאנט."

אנסטסיה (קפטנית הקבוצה): "אמא לשני ילדים קטנים שהם כל חיי. אני משלבת עבודה, בית וילדים ותמיד חשבתי שאין ברשימה הזאת מקום לשום דבר אחר. הגעתי למאמאנט והבנתי שאני יכולה לשחרר את הלחץ של השגרה וליהנות מהרגעים של האימונים והמשחקים שנותנים לי יותר כוח. אני חושבת שמאמאנט זו המצאה גאונית שמחברת נשים בוגרות והופכת אותן לילדות."

גבי: "אמא לשני נסיכים, יואב בן 9 ומתיאו בן 5. עובדת עם ילדים. הגעתי למאמאנט דרך אילנית, חשבתי לעצמי ננסה, זו הזדמנות להכיר אנשים ,לעשות ספורט והכי חשוב משהו לעצמי."

ג'ני:"אמא לשני בנים קטנטנים ומקסימים, מוצאת את עצמי חושבת על כדורשת בעת ההרדמות. בדרך כלל איני אדם שמייסר את עצמו בעבודות שאינן מביאות סיפוק נפשי, לכן בחרתי במקצוע שמספק מילוי ומשמעות . נדהמתי לגלות עד כמה משמעות ומשמעת הכניסה בי ליגת מאמאנט. לא אתבייש ואומר, שברגע קט של שקט, זו המחשבה הראשונה שצצה לי בראש. זה כיף גדול, זו חברה נפלאה, זו תרופה לכל מצב עצלות או דיכאון. תודה למאמאנט."

לובה: "אמא לאדם וגבי ומורה בבית ספר לבאות. אני מאוד שמחה שניתנה לי הזכות להצטרף לליגת מאמאנט. כל שבוע מחדש אני מצפה לאימון ומשחק בהתרגשות רבה. אני שמחה שבזכות המשחק יש לי הזדמנות ללמוד על עצמי דברים חדשים. בחיי היום יום העמוסים, לא תמיד מספיקים לפנות זמן לעצמנו. בזכות מאמאנט יש לי יומיים בשבוע שאני מקדישה לנשמה ולגוף. זה בהחלט גורם להרגשה מצוינת."

 

לריסה:"אמא לשלושה ילדים מקסימים: טוני, ליקה וקרין. במקצוע מהנדסת ובמציאות עקרת בית. אני מאוד נהנית עם הילדים שלי וכך חופשת הלידה שלי התארכה ל-6 שנים. לא זוכרת את עצמי עושה משהוא אחר אבל הילדים גדלים ויש יותר זמן פנוי. התחלתי להרגיש שזה בדיוק הזמן לעשות משהוא לעצמי. שמעתי על מאמאנט הרבה וכשזה נפתח בערד ישר נרשמתי. לא טעיתי בבחירה. במאמאנט הכרתי הרבה אנשים חדשים ולא חשבתי שתוך חודשיים נהפוך לחברות טובות. תודה רבה למאמאנט ולכל המארגנים!"

מירב: "אמא לשלושה 18,15,6. עובדת במשרה מלאה. בילדותי עסקתי בספורט. התחלתי לשחק במאמאנט ומאוד נהניתי והתחברתי למשחק, לבנות, לעשיית הספורט במשותף ונפצעתי במהלך אימון. עכשיו אחרי כמעט חודשיים אני מתרגשת לחזור לאימונים. זאת תחושה נפלאה. אני ממליצה לכל מי שמתלבטת, בואו לנסות.""

מרינה: "אמא לילד מקסים שעלה השנה לכיתה א', אני סטודנטית שמסיימת שנה אחרונה וכרגע נמצאת בחיפוש עבודה. ברגע שאני מגיעה לאימון לקבוצה המהממת שלנו הראש שלי מתנקה מהכל, מכל הלימודים והדאגות, לשעתיים של אימון/ משחק אני כאילו חוזרת לילדות. בקבוצה שלנו כל הבנות מהממות. אנחנו לא קבוצה –אנחנו משפחה!"

ניאבס: "אמא לשלושה ילדים (5,10,17), הצטרפתי למאמאנט בזכות חברה שלי גבי, כדי לעשות ספורט, עכשיו אני הולכת בשביל החוויה, בשביל ההנאה של לעשות משהו מחוץ לשגרה. במאמאנט מצאתי קבוצה של אמהות שאיתן אני יכולה לצחוק , לבכות, לכעוס, לדבר, להיפגש, לנצח, להפסיד, ליפול, לקום וליהנות. כולנו עוזבות את משפחותינו כדי להיפגש. מי ייתן ומאמאנט ערד תמשיך לעוד הרבה שנים ותסחוף הרבה אימהות."

נסטיה: "אמא לארבעה ילדים:3 בנות ובן. אני עקרת בית. חברה הציעה לי לבוא לאימונים והחלטתי לנוח מהילדים ולהתנסות. נהניתי מכל רגע ולכן רוצה להיות דוגמא לילדיי ולהנביט בהם אהבה לספורט. אני עולה חדשה ואפילו קשיים בשפה לא מפריעים לי להרגיש חלק גדול מהקבוצה. תודה רבה לכל הבנות. הפכתן למשפחה שלי."

ענבל :"אמא לתהל בת חצי שנה.מורה לחינוך גופני בבית ספר לבאות. ניתן לומר שהתמכרתי למשחק הכדורשת! זה חלק נכבד מהחיים שלי כעת .מטרתי העיקרית , פרט לכל הכיף שבמשחק, היא להגיע לאליפות ויחד עם קבוצתי המדהימה אנו עושות את מיטב המאמצים להשיג  מטרה זו.  מה שמיוחד בשבילי בקבוצת מאמאנט לבאות: שאמהות ומורות יחד משחקות, צוחקות, מתרגשות, בוכות ומכייפות.חוויה אמיתית."

קטי: "אמא לשני ילדים מקסימים, מנהלת בכירה בבית מלון, עובדת 6 ימים בשבוע עד שעות מאוחרות ובערב מנסה גם לקחת חלק פעיל בגידול ילדיי. למה בחרתי בכל זאת להעמיס על עצמי ופעמיים בשבוע להגיע למאמאנט ולהשקיע בזה את כל כולי? כי מצאתי חברות טובות . כי אני אוהבת את המאמנת שלנו אנה ומאמינה במה שהיא עושה. כי אני יכולה כאן להיות לא מנהלת , לא אמא, אלא פשוט להיות אחת הבנות שנלחמות על הכדור בכל הכוח. תודה למאמאנט."

 

פעמיים בשבוע, השחקניות שלנו נפרדות לזמן קצר מהבית, הבעל והילדים, וממהרות לשחק את משחק הכדורשת. הן עושות את זה בהתרגשות גדולה, כי אין ספק שהאווירה הספורטיבית והיציאה הקטנה מן השגרה גורמות להתמכרות. המשחק דינמי, מלהיב, תחרותי ונגמר תמיד באווירה טובה- בקבוצה בפרט ובטורניר בכלל. מאמאנט נותנת לך את האפשרות להקדיש זמן בשביל עצמך. אנו מזמינות אימהות נוספות מבית הספר לבאות להצטרף אלינו ולהפיק חוויה מעצימה ומשחררת.

בהכנת הכתבה השתתפו לובה סלוצקי וענבל אברהמי.