הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

האלופות של קבוצת יעלים-עופרים

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2015-09-09 23:09:24

האלופות של קבוצת  יעלים-עופרים
"האלופות של קבוצת יעלים-עופרים"

מערכת עיתון הצבי

בסדרת הכתבות הבאות תכירו את האלופות של ערד וקבוצותיהן,נא להכיר האמהות שמסתובבות בעירנו. השבוע תכירו את הקבוצה הכחולה.

קבוצת בה"ס יעלים-עופרים היא אחת הקבוצות החדשות בליגת מאמאנט בערד, וכוללת בתוכה אמהות שילדיהן בגילאי גן ולכן כרגע נקראת קבוצת יעלים-עופרים-גנים, הקבוצה עם השם הכי ארוך בליגה. הקבוצה מורכבת מנשים מרשימות, אשר כל אחת מגיעה מתחום תעסוקה ועניין שונים לחלוטין, האימונים מתקיימים בשעות הערב, כך שלכל אישה יהיה נוח להגיע ולהתאמן.   (לפי סדר א-ב)

אג'י דן- גורי רותי: אימא של רונילי ואביב הלומדות ביעלים עופרים, שיחקה בעבר בקבוצת הכדורשת הראשונה שהוקמה בערד בחסות מרכז הצעירים לפני כשלוש שנים, שמחה מאוד על הקמת הליגה החדשה, הצטרפה בהתנדבות כחברת הנהלה בליגה הנוכחית.

בוכור אודליה: בת 39,  נשואה לטל 14 שנה, אימא לגיא (12), שחר (10) ויובל (3). אוהבת צילום ומעצבת אלבומי תמונות.

בורודובסקי גליק הילה: בת 36 בת ערד. נשואה באושר לאסי, ואימא לסתיו (10), נועם (7) וגפן (2.5), עובדת במשתלת המשפחה ("אחים בורודובסקי") וגם במשפחתון "אצל סיון בגן", ובערב היא עולה על מדי קבוצת בית הספר " יעלים-עופרים" ורצה לקפוץ ולהזיע במשחק הכדורשת. הילה היא הקפטנית של קבוצת יעלים-עופרים, חיה ונושמת את מאמאנט ומכורה למשחק.

בן קמחי שני: נשואה באושר לנתי, אימא לליאון בת ה-8.5, רום בן 6.5 ועומר בן 3.5. מתגוררת בערד כשבע שנים, בעקבות בעלה שמשרת בקבע בבסיס נבטים. עובדת בחברת Sea of spa  וכן מעצבת זרים מתוקים בדוכן "סוייטי" בקניון.

נורה יודצ'ק פניץ: נשואה באושר לערן ואימא של דור בן ה-17 ומיי לי בת שנתיים וחצי.  היא וערן חזרו לפני כשנתיים לערד ונורה עובדת כרכזת יישובית של התכנית לפנאי וקהילה לגיל הרך של המשרד לפיתוח הנגב והגליל, וכן רכזת ההעשרה של המרכז לגיל הרך. רוב חייה היא חיה בחו"ל וחזרה לארץ רק לפני שלוש שנים. חובבת אנטרופולגיה, בע"ח ואומנויות לחימה. 

ספיר לוי גרסיה: בת 27, בת ערד. נשואה לנתנאל, אמא לליעם בן כמעט שלוש ולשוהם בת ה-4 חודשים. אשת מלונות, ומנהלת יח"צ וקבלה ברשת ישרוטל לשעבר.

סגרון ליאורה: בת 45, נשואה 23 שנים לחיים, אימא לגיל (18), עמית (17), ניר (9) ןליאן בת (5.5). מייצגת בגאווה את שני הקטנים הלומדים ביעלים- עופרים, מנהלת את מחלקת רישוי ופיקוח בעיריית ערד.

ססקין פתיחי שלומית: בת 39, גרה 14 שנים בערד. אמא ל-6. בעלת תואר שני בטכנולוגיה בחינוך, מורה בב"ס יעלים-עופרים ומדריכה מחוזית באגף התקשוב של משרד החינוך, במסגרת זו אחראית על 40 בתי ספר. אוהבת טיולים וספרים.

צדיקריו פנינה: ספורטאית מלידה בת 41, נשואה ואם ללין (16), שירן (14) וקורן ישראל (9) אותו אני מייצגת בגאווה, בעבר ייצגתי את אורט בתחרויות אתלטיקה קלה בתחום הריצה ובנוסף הדרכתי ילדים בתחום הספורט, בעלת תעודת הדרכה. בתחילת דרכה של מאמאנט ערד לקחתי חלק בפרויקט וריכזתי אימהות מבה"ס יעלים עופרים.

קרצב ענת: נשואה לרן, אימא לעידו, עמית וענבר, בעלת תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית. אוהבת ספורט באופן כללי ומשחקי כדור בפרט, הצטרפתי למאמאנט מהאימון הראשון ומאז זה הפך להיות חלק מהשיח בבית.

שיוביץ עינב: נשואה לחיים ואימא לעדי, עמית ורותם בנותיי המקסימות. מורעלת ונושמת ספורט, מסיימת שנה אחרונה לתואר בחינוך גופני ,מדריכה לפילאטיס אירובי והתעמלות בונה, יוגה ומורה למחול. חושבת שמאמאנט זה הדבר הכי טוב שקרה לאימהות בערד!

ההתחלה של הקבוצה לא הייתה חלקה.  על פי תקנון מאמאנט, כל קבוצה אמורה להיות מורכבת מאמהות שילדיהן לומדים בבית הספר הספציפי, כאשר הרעיון מאחורי זה הוא לשמש מודל חיובי לילדים, להתחבר לבית הספר של הילד ולתרום לקהילה. לבית הספר "יעלים-עופרים" לא היו מספיק נשים לפתיחת קבוצה בעיקר בגלל החופש וכך נוצרה קבוצה מעורבת שהתאמנה עם קבוצת אורט וגנים, החליפה שלושה מאמנים וכן מספר נשים.

היום המאמנת של הקבוצה היא שיר פרלמוטר (26), סטודנטית וספורטאית מלידה. שיר שיחקה כדורעף בקבוצת ערד, ומאז שהקבוצה נסגרה היא ניסתה להקים את הקבוצה מחדש, אך ללא הצלחה.

"כשלילך פנתה אלי עם ההצעה לאמן במאמאנט, לא האמנתי שאצליח לשלב זאת בלו"ז היומיומי, אבל ברגע שהתחלתי, לא יכולתי להפסיק" שיר מספרת. " זה מעניין ליצור קבוצה מאפס. כל אישה והציפיות שלה. אף שכולן בוגרות, הן לא פחות תחרותיות והן לפעמים גם ילדות".

מה מושך באימון בליגה?

שיר: זוהי שליחות וחלק נכבד מחיי. מאמאנט זהו המקום בו נשים זרות אחת לשנייה מאוחדות כאימהות, מוותרות לכמה שעות על השליטה בבית ובעזרת גיבוי מהמשפחה- באות, משחקות, מזיעות ולא מוותרות לרגע! זו ההוכחה שלא הגיל ולא הגזרה משפיעים על יכולת ההנחתה.

האם צריכים להגיע עם רקע בספורט?

נורה: כלל לא. אני הייתי בחוסר תזוזה 3 שנים מאז ההריון ומאמאנט החזירה אותי לפעילות הגופנית שכל כך הייתה חסרה לי.

ספיר: אמנם שיחקתי כדועף בתקופת היסודי ותחילת התיכון, אבל מאז לא לא יצא לי לשחק כדורשת כלל. הליגה החזירה לי את האהבה שלי לכדורעף ולספורט בכלל.

ליאורה: הצטרפתי כדי לשבור את שגרת היום יום ולעשות קצת כושר גופני ונשאבתי פנימה בכל כוחי כשלפניי עומדת טובת הקבוצה , טובת הקהילה בעיר ועזרה לזולת, האימונים והמשחקים הם אתגר עבורי ומהווים מטרה נעלה.

מה הייחוד בספורט שהינו על טהרת הנשים?

רותי: מפגש עם הנשים המדהימות שיש לנו בעיר, נשים שמחזקות ומעצימות אחת את השנייה.

שני: אני מאד אוהבת ספורט וכילדה הייתי ספורטאית רצינית בכמה ענפי ספורט. הייחוד של מאמאנט הוא בכך שזכיתי להכיר נשים מדהימות, זכיתי בחברות חדשות וזה ממש פותח פתח להיות חלק מהקהילה בעיר. אני מרגישה הגאווה לקחת חלק בייצוג ערד וייצוג הילדים שלומדים בב"ס יעלים-עופרים.

נורה: החברותא והעידוד ההדדי מהחברות לקבוצה עוזרים מאד לא להכנע ללחצי החיים. הרי כ"כ קל לוותר על ה"אני" שלרוב נשאר בתחתית סדר העדיפויות.

ומהו הייחוד של מאמאנט?

שלומית: מאמאנט בשבילי היא ההוכחה לכך שגם נשים עם "המון" ילדים יכולות לקחת פסק זמן ולעסוק בספורט ולהינות מזה. אני מרגישה צעירה בנפשי ובגופי מאז שהתחלתי להתאמן, ומצליחה להתמיד למרות לחצי העבודה, הבית והחיים בכלל.

ספיר: בזכות מאמאנט הבנתי שהכל בראש, ושאין דבר בעולם שיכול לעצור אותי מלשחק, להתאמן ולצאת קצת מהטירוף של החיים והשגרה היומיומית, ולהתנתק פעמיים בשבוע בשביל עצמי.

רותי: מאמאנט מסמלת את הלכידות בעיר מכל הרבדים השונים של האוכלוסייה, נותנת הזדמנות לחיזוק הקשרים הקהילתיים ובעיקר המון גאווה שלי לעצמי ,של בנותיי ולעיר ערד.

שני: אין על מאמאנט! פעמיים בשבוע של אימונים קשים ואינטנסיביים נותנים אנרגיה לגוף וסיפוק לנפש. בהזדמנות זו אני רוצה לשבח את המאמנת שלנו שיר, שלא מוותרת לנו ודורשת מאיתנו להוציא את הטוב ביותר מעצמינו. אין כמוה!

פנינה: מאמאנט בשבילי היא גיבוש חברתי, תחרותי ויציאה מהשגרה , אנו עדיין בתחילת דרכינו ובאותה הזדמנות נאמר תודה ענקית למאמנת מס' 1, שיר שמשקיעה את זמנה בחשיבה איך לקדם אותנו ואף דואגת לבריאותנו עם אימוני כושר וחטיפי בריאות טבעיים מעשה פרי ידיה.

ענת: היציאה מהשגרה העמוסה ,זמן לעצמי ,פעילות ספורטיבית, מאמאנט זה לא רק תחרויות אלא גאווה ענקית לייצג את ילדיי ולהיות חלק מקבוצה מדהימה. בהזדמנות זאת כדאי לשבח את לילך מנדלסון על היוזמה המדהימה בהיווסדות מאמאנט ערד, יישר כח!!

לאחר שהקבוצות התאמנו כל הקיץ, ניכר לראות שיפור עצום ביכולות המשחק של כלל הנשים, גיבוש קבוצתי ורמת משחק גבוהה יותר מטורניר לטורניר. מעבר לשגרת האימונים הספורטיבית שמטיבה עם הגוף והנפש.

הילה: "זה כיף עצום לשחק עם עם קבוצת נשים, זהו כוח ואנרגיה אחרים לגמרי. למעשה נוצרה לנו קהילה. לא חייבות להגיע עם רקע בספורט, כדורשת הוא משחק שכל אחת יכולה להתחבר אליו.  זו הבמה אני קוראת לאמהות נוספות להצטרף לקהילת מאמאנט, בטוחה שתבואו ותתמכרו!

נאחל למשפחת יעלים עופרים לכל האימהות ואנשי ערד שנה טובה, הצלחה בהמשך  וחג שמח! עוד שחקניות: פדלון פלטניק לימור, חופית מצליח, מירית לוי, אהובה מורטוב ושחקנית חדשה שהצטרפה ממש עכשיו אלוירה ביברק.