הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

חברי כנסת שימשו כ"מורים" זמניים בבי"ס באלפורעה

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2015-09-03 13:47:58

חברי כנסת שימשו כ"מורים" זמניים בבי"ס באלפורעה
"חברי כנסת שימשו כ"מורים" זמניים בבי"ס באלפורעה"

'בית הספר' המחאתי 'אלפרדאוס' - בשכונת אלזערורה שבכפר אלפורעה, מדרום לערד הוקם השבוע לכ-3 שעות – והפעיל באופן עצמאי שלוש כיתות לימוד וגן ילדים. 'בית הספר' הוקם במחאה על כך שמשרד החינוך אינו מכיר בכפר ואינו מספק מסגרות חינוך לילדים ולנוער בשכונותיו.

תושבי השכונה, פעילים חברתיים והתלמידים, קיימו הפגנה באלפורעה, חברי הכנסת חנין זועבי, דב חנין וטלב אבו עראר התנדבו לשמש כ"מורים" זמניים. ח"כ חנין זועבי לימדה על שוויון ואפליה בחינוך: מהגן ועד התיכון; ח"כ ד"ר דב חנין לימד על הפרת זכויות הילד בכפרים הבלתי מוכרים; וח"כ טלב אבו עראר לימד שיעור על שוויון חברתי והאזרחים הבדואים.  

הכפר אלפורעה הוא יישוב בדוואי גדול מדרום לערד בו מתגוררים למעלה מ-6000 בדואים. בשנת 2006 החליטה הממשלה על תכנונו לצורך הכרה, ובשנת 2007 אף אושרה הקמתו בתוכנית מחוזית. אולם, מאז ועד היום, תקופה של כ- 9 שנים, נותר התהליך תקוע בשל היוזמה להקים בסמוך לו את מכרה "שדה בריר" אשר נתקלה בהתנגדות קשה מצד משרד הבריאות ותושבי העיר.

באלפורעה מתגוררים כ- 3,500 ילדים, הנוסעים כ- 5 ק"מ צפונה למוסדות חינוך במבנים יבילים. למרות חוק חינוך חינם, רבים מילדי הגיל הרך בכפר אלפורעה אינם מבקרים כלל בגנים בשל ריחוקם מבתיהם והיעדר הסעות, המתאימות לגילם. בחודש מרץ השנה פנו תושבי אלפורעה למנכ"לית משרד החינוך ותבעו ממנה להקים בשכונה בית ספר וארבעה גנים, אולם פנייתם לא זכתה למענה. המועצה האזורית אלקסום, האחראית על הכפר, השיבה כי לא תוכל להקים בית ספר בשכונה, כל עוד לא יושלמו הליכי התכנון.