הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

סיפורה של קבוצה – מיש מיש חלמיש

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2015-09-03 13:43:52

סיפורה של קבוצה – מיש מיש חלמיש
"סיפורה של קבוצה – מיש מיש חלמיש"

בסדרת הכתבות הבאות תכירו את האלופות של ערד וקבוצותיהן,נא להכיר האמהות שמסתובבות בעירנו. השבוע תכירו את הקבוצה הכתומה.

שם הקבוצה: מיש מיש חלמיש!! המאמנת: אנה גירבוך.הקפטניות: אדוה רוט, הילה איפרגן.השחקניות (לפי סדר א"ב): אופירה בן דויד, אלפייה מרדכייב, אילנה רוז, גלי פרץ, חלי כהן, זויהקנייפל, מירטה בהר, נטלי מדר, עדי שבת, עפרה כהן, רונית דדוש, שרונה בן שושן. במהלך הקיץ שיחקו איתנו גם: מרסל אסייג, הילה בורטניק ורחל להב.

קבוצת חלמיש היא בין הקבוצות הראשונות שהתגבשו והתמלאו מיד עם תחילת ההרשמה. ניתן למצוא בקבוצה אמהות לשלושה או ארבעה תלמידים הלומדים בבית ספר חלמיש לצד מורות המלמדות בחלמיש שגם ילדיהם לומדים בחלמיש, מה שהופך את הקבוצה למיוחדת ומגובשת.

אנה המאמנת מספרת על הקבוצה:אנה עלתה לארץ מאוקראינה והתגוררה בראשון לציון לפני 16 שנה עברה לערד עם משפחתה ומאז מתגוררת בערד. אנה משחקת כדור עף מגיל 7, עוד באוקראינה וכמובן שהגיעה לארץ המשיכה לעסוק בספורט האהוב עליה. אנה משחקת בליגת על לנשים בכדורעף בקבוצה אליצור אשקלון,וגם משחקת בליגת מקומות עבודה בקבוצת בנים בכדורעף ובקבוצת נשים בכדורשת. אנה מספרת על קבוצת חלמיש שקבוצה כזו מדהימה, אנה מתפלאת כל פעם מחדש מהמוטיבציה הגדולה של האימהות שעוזבות בערב את הבית, הילדים והבעלים ובאות לשחק ולהתאמן, מבחינתה זה יותר מזהבים ויהלומים. עם מוטיבציה כזו אפשר להשיג הרבה. אנה מספרת כי בכל פעם היא מתרגשת מהרצון של הבנות ללמוד, לא שוכחות שיש שלהן כוח, הרבה כוח רצון, והאימהות מוכיחות כי לא משנה באיזה גיל אפשר לשחק לעסוק בספורט וליהנות מזה. קבוצת חלמיש היא קבוצה מוצלחת עם הרבה פוטנציאל, זו רק השנה הראשונה ויש לנו לאן לשאוף, אם בזמן כל כך קצר הצלחנו בטורניר להגיע למקום שני אנה צופה לקבוצה הצלחה בטווח הארוך ולאורך שנים.

.

שאלנו את השחקניות מהי קבוצת המאמאנט עבורן?

רונית דדוש מציינת כי: "מאמאנט בשבילי זה מזון לנפש, תחרותיות, ספורט וקבצת אמהות / חברות מבחינתי שילוב מנצח." אופירה בן דויד מוסיפה: "מאמאנט עבורי הוא הזמן שלי לעצמי, הזמן בו אני פורשת לרגע ממרוץ החיים ומרוקנת את הראש מדאגות. משלבת אימון ספורטיבי עם מפגש חברתי משחרר ומעצים.הקבוצה עבורי היא מקום חם ומקבל בו ניתן לפרוק את הכל. מתוך מכנה משותף של אימהות לילדים בגילאים דומים אני מהוות דוגמא ומשענת אחת לשנייה ובכך מעודדות אחת את השנייה להיפגש בכל פעם מחדש.הערך המוסף של המפגש הוא המקום בו הילדים הם אלו שבאים לראות אותנו ולהיות גאים בנו."

הילה איפרגן מספרת: "לאחר יום קשה של מרתון בעבודה ולאחר מכן בבית יש לי מקום שבו אני יכולה לקחת "אוויר לנשימה" ובו לפרוק את כל היום האחרון והמייגע ולמלא אותו בהרבה אנרגיות טובות של צחוק, שמחה, אושר ואדרנלין."

עדי שבת מוסיפה: "מאמאנט בשבילי זה העצמה נשית, זמן איכות, פעילות ספורטיבית מהנה,חברות והתמודדות עם רגשות ותחושות שונות שכבר שכחתי שהם קיימים ובעיקר מאמאנט זה התמכרות - הציפייה לאימונים וההתרגשות שלפני המשחקים ממלא אותי בתחושות שוברות שיגרה." גם אילנה רוז מציינת: "מאמאנט בשבילי זה פסק זמן משגרת החיים המטורפת, זמן שהוא שלי, אנרגיות מטורפות, צחוק אדרנלין בריאות וחברות".

גלי פרץ מציינת: "מאמנט בשבילי זאת חברות. מעבר לספורט ולתחרות אנחנו יחד אמהות ואני מורה בבית הספר שבמקרה אמא. מאמנט זה אתגר שבו אנו משתפות פעולה יחד בשביל החוויה המשחק ובעתיד לנחצחון".

חלי כהן מוסיפה: "מאמאנט בשבילי זה קצת לחזור אחורה בזמן, לגיל שבו הייתי איפה שהכדור היה, אדרנלין, כיף גדול, וקצת זמן בשבילי." עופרה כהן מספרת: "בשבילי זו התמכרות שאי אפשר להסביר במילים זו חוויה עם הרבה אנרגיות מטורפות ואהבה עצומה לבנות בקבוצה."

שאלנו את השחקניות כיצד היו מגדירות את קבוצת חלמיש? עדי שבת מגדירה את הקבוצה: "קבוצת חלמיש זה בית, בטוב וברע אנחנו ביחד, שילוב נדיר של אמהות ומורות המתגבשות לקבוצה אחת גם כאשר יש חילוקי דיעות הקשורים לחיי השיגרה בבית הספר, קבוצה המלווה בהמון פרגון הדדי, עזרה אכפתיות ושמחת חיים - מיש מיש חלמיש!" הילה איפרגן מדגישה: "קבוצה מגובשת, מאוחדת ומלאת פירגון".

גם גלי פרץ מציינת: "קבוצת חלמיש זאת משפחה. כל אדם שרואה אותנו מהצד או שמגיע לביקור בבית הספר מבחין בייחודיות שלנו שאנחנו אחת בשביל השנייה. גם ברגעים לא קלים אנחנו יודעות לעודד ולתמוך אחת בשנייה." אילנה רוז מוסיפה: " קבוצת חלמיש היא קבוצה של "מורעלות",מאוחדות,מיוחדות,גאוות יחידה, אחת בשביל כולן וכולן בשביל אחת."אדוה רוט מציינת:" ללא ספק בעיני קבוצת חלמיש היא הקבוצה הכי מיוחדת בליגה כיום, קבוצה שמורכבת מאמהות וממורות שגם הן אמהות, חלמיש היא משפחה וכך גם קבוצת המאמאנט משפחה מלוכדת ומגובשת עם המון שמחה וצחוק." חלי כהן מוסיפה:"קבוצה מלוכדת ש"מתה" לנצח ולקרוע את המגרש לכולן יש "אש" בעיניים."

גם עופרה כהן מציינת: "קבוצת חלמיש היא קבוצה מגובשת ביותר עם הרבה אנרגיות מטורפות אהבה רגש חיזוק של הבנות אחת לשנייה עידוד כל מה שאפשר בשביל לחזק את הקבוצה."

ביקשנו מהשחקניות לשתף בחוויה או בסיפור אישי,הילה איפרגן שיתפה אותנו:"אני חובבת ספורט מאז ומתמיד, אך עם השנים לא תיארתי לעצמי שעם 4 ילדים ובשגרה מטורפת אפשר למצוא מקום שבו אוכל להרגיש סיפוק אדיר שניתן ומלא בו מצברים.
אני שמחה וגאה שיש לי מקום שכזה!!"

אדוה רוט מספרת: "בילדותי הייתי שחיינית בהפועל ערד, עסקתי כמעט תמיד בספורט, אבל תמיד בספורט יחידני, כיום אני נהנית מאוד מהספורט הקבוצתי ומרגישה מחויבת מאוד. אני נהנית מאוד גם מתהליך הקמת הליגה והתהליכים שאני עוסקת בהם מאחורי הקלעים כחברת הנהלת הסניף בערד. ורוצה לציין שיש לנו נשים מדהימות בערד! וממליצה בחום לכל מי שעדיין לא נרשמה להצטרף אלינו לדבר האדיר הזה!".

עדי שבת מספרת על עצמה: "אני אישה פרפקציוניסטית המתקשה להתמודד עם כישלונות וכאן אני לומדת לקבל את העובדה שלמרות הרצון והשאיפה לפעמים צריך להתמודד גם עם הכישלון ואי הצלחה ובכל זאת להמשיך להתאמן ולשאוף קדימה כי מה לעשות שהטבע השקיע בי רק 1.58 ס"מ??? לומדת למצוא את הנקודות החזקות איתם אפשר להתקדם במשחק."

גלי פרץ שיתפה כי: "אני זוכרת את עצמי תמיד עושה ספורט ופעילה מאד אך זו הפעם הראשונה שבה אני חברה בקבוצה שבה צריך להתפשר ולוותר ולתת מעצמך לא רק בשבילך אלא לכל הקבוצה. אנה המאמנת אישה מיוחדת מקצועית מאד בדרכה שלה היא מלמדת אותנו את חוקי המאמנט ועלינו כשחקניות להכיר את האופי שלה ואת דרך העבודה שלה. בטוחה שהיא תוביל אותנו לניצחון."

אילנה רוז שיתפה: "מעולם לא שיחקתי משחקי כדור ולא השתתפתי בספורט קבוצתי, לא תיארתי לעצמי שאיהנה מזה כל כך."

מה מייחד את קבוצת מאמאנט חלמיש? פה אחד כל השחקניות ציינו כי הייחודיות של הקבוצה הוא השילוב של האמהות והמורות. הכבוד ההדדי, הערכה, פרגון האחת לשנייה, אחדות, בניית קשרים אישיים יוצר מחויבות גדולה של השחקניות אחת לשנייה, תחושת השייכות לבית הספר עולה וגאוות היחידה בשיתוף הילדים היא אדירה! דבר נוסף המייחד את הקבוצה שלנו הוא העובדה שרק לקבוצה שלנו יש צלמת פרטית, ליטל בהר, ביתה של השחקנית מירטה בהר, מגיעה באופן עקבי לאימונים ולמשחקים ומצלמת את הקבוצה בפעולה. ליטל מצלמת במקצועיות ואף בנתה מצגת לקראת הטורניר והעבירה לשחקניות. הקבוצה מודה לליטל על הצילום ומקווה שתמשיך ללוות אותנו גם בהמשך. לסיכום נאחל לקבוצת מיש מיש חלמיש בהצלחה בהמשך הדרך!