הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

מרוץ ערד מצדה לזריחה

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2015-08-19 23:31:05

מרוץ ערד מצדה לזריחה
"מרוץ ערד מצדה לזריחה"

לפני כשבועיים התקיים אירוע חדש וייחודי בערד, בכתבת סיכום שלפניכם עוד תקראו על רצון, שאפתנות ומה לא? כנראה שבאמת הדברים הגדולים מתחילים מהדברים הקטנים, מריצה קלה ועד למרוץ גדול, נא להכיר, הילה צחי ממפיקי ויוזמי המרוץ. תהנו.

תחום הריצה הולך ותופס תאוצה, כיום לוח השנה מלא באירועי ריצה והרבה מהאנשים מחפשים מרוצים ייחודיים (מרוצי בוטיק) ולא עוד מרוצי כביש עירוני.

מרוץ ערד מצדה לזריחה הינו מרוץ ייחודי ואטרקטיבי הן מבחינת העונה והן מבחינת המסלול הייחודי, מרוץ אל אתר מורשת שאין שני לו בעולם, אשר סחף רצים רבים ויהפוך למסורת ולמרוץ בינלאומי.

מרוץ ערד מצדה לזריחה הראשון הינו תוצר של יוזמה מקומית והתקיים בלילה שבין חמישי לשישי 06. 08. 15-07. 08. 15.
במרוץ השתתפו למעלה מ 1, 000 רצים ורצות מכל רחבי הארץ ואפילו מכמה מדינות בעולם.

הילה ספרי לנו בבקשה איך נרקם המרוץ הלילי?

 

הרעיון נולד תוך כדי ריצותיי המשותפות עם המאמנת שלי ומי שגרמה לי להתאהב בספורט בכלל ובעולם הריצה בפרט, ניקי (אירית) מרקוס. השתתפנו בעשרות מרוצים ברחבי הארץ, ממרוץ התבור בצפון ועד אילת בדרום. כיום, כל עיר ויישוב שמכבדים את עצמם מתהדרים במרוץ, ובמהלך ריצותינו המשותפות באוויר המדהים של ערד כל הזמן אמרנו לעצמנו שחייבים להפיק כאן מרוץ.

יחד עם זאת, לוח השנה מלא במרוצים וערד מרוחקת, כך שהיה ברור שחייבים לצאת עם מרוץ אחר, שונה ייחודי, מרוץ שיביא לידי ביטוי את החוזקות של ערד ושיהיה מספיק אטרקטיבי על מנת שיוכל למשוך את קהילת הרצים לערד המרוחקת.

וכך נולד הרעיון למרוץ בהתבסס על :

1.      מזג האוויר הנוח בערד - מזג האוויר החם בארץ בחודשי הקיץ לא מאפשר קיום מרוצים בעונה זו של השנה. בערד, גם בקיץ ישנם לילות קרירים ובהחלט ניתן לקיים מרוץ לילי בעונת הקיץ.

2.      אתר מצדה – אתר מורשת בינלאומי, יש רק אחד כזה בעולם כולו!!!

3.      זריחה במצדה על רקע הרי אדום וים המלח– היא אחת הזריחות אם לא ה. . .

כך שבעצם הרעיון למרוץ נולד משילוב החוזקות והייחודיות של העיר והאזור ומתוך שתי אהבות גדולות שלי – אהבה לערד ואהבה ענקית לריצה.

 

יש שאיפה להפוך את האירוע למסורת?

 

כבר בתחילת הדרך היה ברור לנו כי זהו לא אירוע חד פעמי וכי ברור שהמרוץ ייהפך למסורת ויהפוך למרוץ רב משתתפים ולמרוץ בינלאומי. את האמת שהגענו כמעט לכל היעדים כבר בשנה הראשונה. בתחילת הדרך, בחלומות הכי פרועים שלנו לא חשבנו שנגיע ל 1, 000 רצים כבר בשנה הראשונה. ואפילו רצים מחו"ל הגיעו (היו מספר רצים מצרפת ומארצותהברית שהגיעו לקחת חלק במרוץ).

עכשיו צריך לשדרג ולהשתפר ולהציע לרצים חבילות תיירות אטרקטיביות ולחבר את המרוץ לסוף שבוע שמוקדש כולו לריצה ולרצים. על מנת שהעיר, בעלי העסקים והקהילה בערד יפיקו את המירב מהמרוץ.

 

מי הם מארגני הארוע?

 איך שנולד הרעיון לרוץ למצדה היה ברור לי כי חייבים לפנות לחברה גדולה חזקה ומובילה בתחום השיווק והפקת אירועי ספורט וריצה. בנוסף, מכיוון שהמרוץ הינו שונה וייחודי במספר היבטים: עונת הריצה (אמצע הקיץ) שעות הריצה (אמצע הלילה- הזנקה ב 02:30 לפנות בוקר) והמסלול שאינו מעגלי (מתחילים בערד ומסיימים במצדה – מצריך הסעות, הפקדת ציוד ועוד) כל אלו, הופכים את המרוץ לשונה, ייחודי ואטרקטיבי ויחד עם זאת למורכב. לכן היה חשוב לי לפנות לחברה יצירתית, דינאמית ופורצת דרך בעולם המרוצים. חברה שכבר עשתה והפיקה מרוצים ייחודיים ומורכבים וזהו יתרונה. את כל אלו מצאתי בחברת מרתון ישראל בניהולו של עופר פדן. מרתון ישראל מייצרים הרבה מעבר למרוצים הם מייצרים קונספט ומספקים חוויית ספורט וריצה וזה מה שעושה אותם כל כך מיוחדים!!!

 

כמה ק"מ המרוץ ?

 

המרוץ כלל שני מקצים –

מקצה 18 ק"מ ומקצה 11 ק"מ על שם סרן עומר רובינוביץ' ז"ל שנפל בעזה במבצע "עופרת יצוקה", (בשנת 2009) בהיותו מפקד צוות לוחמים ביחידת אגוז.

עוד לפני שהרעיון למרוץ ערד מצדה לזריחה נולד, היה ברור לנו כי כאשר יהיה מרוץ בערד נקיים אותו לזכר עומר רובינוביץ' ז"ל.

כאשר פנינו להוריו של עומר רובינוביץ', זאב ורינה רובינוביץ', עם הרעיון לקיים מקצה לזכר עומר, הם סיפרו לנו כי עומר אהב מאוד לטייל בנופי הארץ והוא הרבה לטייל עם חבריו באזור מדבר יהודה, אזור נוף ילדותו. כך שמרוץ מערד למצדה באזור בו אהב לטייל ולאתר מורשת כה משמעותי בהחלט התאים. עבורי באופן אישי, המרוץ קיבל משמעות, היה בו משהו בעל תוכן עמוק ומרגש.

 

משהו מרגש. . .

 

בוחרת לפרסם כאן מכתב אחד מתוך עשרות המכתבים שקיבלנו, מרגש במיוחד אשר מעביר את המסר ואת החוויה אותה חוו הרצים.

 

הילה שלום,

שמי ____, בן 64, ואני משתתף במרתונים ומרוצים ברחבי הארץ כבר למעלה מ 25 שנה. אני כותב לך את המייל הזה על מנת להביע את הערכתי על החוויה המושלמת שעברתי במרוץ מצדה האחרון בתאריך 7. 8. 15.

ב 25 שנה שאני רץ עוד לא נתקלתי בארגון כזה נפלא של מרוץ, ולא התרגשתי כפי שהתרגשתי כשהבטתי מאחורי במהלך הריצה וראיתי מסה של רצים מאירים את המסלול הנהדר הזה באור הפנסים שלראשיהם.

הייתה לי חוויה עילאית ואני מודה לך על כך (אפילו שהגעתי רק למקום החמישי בקטגוריה שלי ;))

שבת שלום

 

 

תודות ל. . .

 

בהזדמנות זו רוצה להודות לרבים וטובים שעזרו וסייעו ולקחו חלק בהפקת המרוץ המדהים הזה.

ראשית לחברת מרתון ישראל ולעופר פדן העומד בראשה, על האמונה, ההתלהבות, ההשקעה וההפקה המדהימה. בלעדיכם כל זה לא היה מתקיים.

תודה לעיריית ערד ולעומד בראשה, ראש העיר, עו"ד ניסן בן חמו. תודה ניסן על שהאמין במרוץ ומיד עם בחירתו לתפקיד ובזמן מועט ביותר נענה לאתגר. תודה על כך שהוביל ודחף ופעל לקידום המרוץ ורץ איתנו כל הדרך למצדה!!! ובהזדמנות זו תודה ענקית גם לעובדי העירייה ובמיוחד למרינה גלייזר מנהלת האירועים וליאור הירש ממונה הבטיחות שעבדו ימים כלילות למען הצלחת האירוע.

תודה ענקית ומיוחדת ומכל הלב לחברים שלי מקבוצת ההתחדשות שותפות ביחד, קבוצה של פעילים ומנהיגים שהם עבורי משפחה גדולה, על שהתגייסו לטובת המרוץ והשקיעו מכל זמנם ומרצם והיו שותפים מלאים להצלחת המרוץ.

תודה למשטרת ערד ובמיוחד למפקד התחנה דויד שריקי, לסגנו איציק אמסלם ולמפקד התנועה פרץ איצקוביץ'.

תודה למד"א ולמתנדבים המסורים שליוו אותנו במרוץ ושמרו על בריאות הרצים.

תודה לרשות הטבע והגנים ובמיוחד לאיתן קמפבל ואבינועם מיכאלי שעזרו בכל דרך אפשרית והיו שם בשבילנו בתכנון ובזמן המרוץ.

תודה לעמותת התיירות ולעמותת הספורט שליוו אותנו מראשית התכנון והיו שם בדרך וביום המרוץ.

תודה גם לכל נותני החסויות ובראש ובראשונה לכ"יל, ניוטון ישראל, מכבי שירותי בריאות ואיגוד האתלטיקה (הפועל) על התמיכה הכספית הגדולה שנתנו לקיום האירוע ולניוטון גם על נעלי הריצה שנתנו כפרסים למקומות הראשונים בנוסף על הסכום הכספי.

תודות גם ליוניליבר על הדאודורנטים והחטיפים שנתנו לרצים בערכות. תודות לשותפים נוספים: מי עדן, HIGH 5, מלון ענבר, הרשות לפיתוח הנגב, משרד התרבות והספורט, הסוכנות היהודית שותפות ביחד, מרכז צעירים ערד ולעוד רבים וטובים שעזרו וסייעו להפקת המרוץ המטריף הזה.

תודה ענקית ל 1, 000 הרצים המדהימים שבלעדיכם זה לא היה קורה!!! תודה על האמון שנתתם בנו, תודה על כל הפרגון והתמיכה בדרך ועל הפרגון והמילה הטובה גם לאחר האירוע!!! זה לא מובן מאליו, זה חשוב ונותן לנו כוחות להמשיך.

תודה ענקית למדריכה ולמאמנת שלי, לזו שהכירה לי את עולם הריצה וחלמה איתי את המרוץ הנפלא הזה, ניקי (אירית) מרקוס.

ותודה אחרונה מכל הלב למשפחה המדהימה שלי, לילדים ולאיש הנפלא שלצידי על שסבלו אותי בכל התקופה הזו, תמכו, נתנו כתף והתגייסו כולם לטובת הצלחת האירוע. אני אוהבת אתכם ואין לכם מושג כמה!!!