הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

יש כדורגל באוויר

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: בן שיף
תאריך: 2015-08-13 11:47:04

יש כדורגל באוויר
"יש כדורגל באוויר"

רגע לפני שמועדון כדורגל ערד מתחיל את העונה השלישית שלו או אולי אחרי שתקראו בעצם עונתו הראשונה.לא רק הכדור באויר גם האנרגיות.

ראיון פתיחה עם אדם קולינס מנהל הקבוצה.

קבוצת מ.כ ערד חזרה לפעילות,הכדורגל חוזר לערד, איך זה קרה?

 

היה שלב שכבר ויתרתי ולא האמנתי שהפרויקט הזה שהתחלתי לפני שלוש שנים ושנאלצתי להקפיא לפני שנה, יחזור לחיים.

קרו שלושה דברים עיקריים שגרמו לקבוצה לחזור לחיים, הראשון זו סגירתה של הפועל ערד עקב חובות כבדים, דבר שפינה מקום לקבוצה אחרת בעיר, הדבר השני הוא בחירתו של עו"ד ניסן בן חמו לראשות העיר החיבור הטבעי שלו לספורט וההבנה שלו שקבוצת כדורגל זה דבר חיוני לעיר ולא סתם קבוצה, קבוצה קהילתית שבנויה על שחקנים מקומיים שיגרמו לקהל להתחבר שוב לכדורגל בעיר, הדבר השלישי עם כל הצניעות זו ההתעקשות שלי אל מול הנהגת העיר עד לקבלת האישור לפתוח מחדש את הקבוצה.

 

מה יהיה שונה מהשנתיים בה הקבוצה הייתה פעילה?

 

הפעם יש שוני עצום. קודם כל הקבוצה מוגדרת כקבוצה עירונית, תחת חסותה של עיריית ערד שמלווה באופן אישי את ההקמה מחדש ודואגת לתקציב שנתי לקבוצה, אמנם תקציב זעום יחסית כרגע אבל אני מאמין שעם הזמן התקציב יגדל. ידוע כי בשנתיים הקודמות לא היה לי תקציב כלל והקבוצה התקיימה מתרומות בלבד. דבר שני, הקבוצה עברה לעמותת הספורט מה שאומר שיש לקבוצה "אמא ואבא" והעמותה דואגת לכל צרכיה של הקבוצה ולניהול אחראי ותקין. כמו שאתה מבין הפעם זה הרבה יותר מסודר והרבה יותר רציני.

 

מהן המטרות והשאיפות של הקבוצה?

 

אני רוצה לבנות בסיס טוב, יציבות כלכלית ודור עתיד שיוביל את הקבוצה למעלה מבלי להוציא הון תועפות על שחקנים מבחוץ.

המטרה כרגע היא להנות, להחזיר את הקהל למגרשים ולתת במה לשחקנים המקומיים. 

השאיפה היא בסופו של דבר לעלות ליגה עם קבוצה מוכשרת שבנויה על שחקנים שגדלו במועדון.

 

איך היית רוצה לראות את הקבוצה, מה החזון?

 

החזון הוא קבוצה בוגרת עם מחלקת נוער וילדים מסודרת. אני רוצה לראות את הילדים משחקים כדורגל ושואפים להגיע למ.כ ערד בסופו של דבר.

עם מערכת שתעבוד נכון ומאמנים טובים הילדים של ערד יגדלו ויהוו את דור העתיד בעיר ויהיו מספיק טובים לסחוף את הקבוצה במעלה הליגות.

החזון שלי הוא לא בשמיים, בעבר היינו עדים לכך ששחקני קבוצת הנוער עלו לבוגרים והעלו את הקבוצה ליגה ועשו היסטוריה בעיר.

 

איך יחזרו האוהדים למגרש?

 

אני חושב שבהתחלה האוהדים ירצו לבוא לראות את הבן, האח, הדוד, החבר משחקים כדורגל. קל לקהל להתחבר לקבוצה כאשר הם מזהים את השחקנים שמשחקים.

כדי לשמר את האוהדים ממשחק למשחק אין ספק שנצטרך לספק גם תוצאות טובות. הפסדים בסופו של דבר מבריחים את האוהדים.

אני מקווה שלכל האוהדים תהיה סבלנות ושהם יבינו שכרגע הקבוצה נבנית לטווח הארוך, זה יקח זמן אבל בסופו של דבר יהיה במה להתגאות.

 

מי הם הנהלת מ.כ ערד?

 

אני משמש כמנהל הקבוצה

יש לי חמישה חברי הנהלה לצידי אשר עוזרים לי מהרגע הראשון שקיבלנו אישור לפתוח מחדש: עזריאל שטרלינג, אבי חרפ, ידין שטרית, סולימן מדאני ונתנאל גרסיה.

היה חשוב לי לבנות הנהלה מאנשים שקודם כל אוהבים כדורגל, אנשים שיהיה אכפת להם מהקבוצה וכמובן שיהיה להם מספיק כוח ורצון להזיז עניינים.

כמו כן אישתי אורית היא מזכירת הקבוצה. 

 

ספר קצת על הצוות המקצועי ועל סגל השחקנים...

 

מאמן הקבוצה הוא אפיק ארזואן . רציתי לתת את הבמה למאמן צעיר ומקומי, ולאחר שראיתי את עבודתו שנה קודמת בקבוצה מהאזור ידעתי מיד שהוא הבן אדם הנכון והמתאים.

הצלחנו לגייס אלינו את שחקן נבחרת ישראל בעבר, שמוליק רוזנטל, אשר עבר לגור בערד לאחר יציאתו לפנסיה. שמוליק ישמש כיועץ מקצועי ובעזרת כישוריו וניסיונו הרב אין לי ספק שהוא יעזור לאפיק לקדם את הקבוצה.

אפיק בנה סביבו צוות מקצועי טוב שכולל מאמן שוערים - אבי לנקרי, מאמן כושר - מיכה דהן ועוזר מאמן - מתן גולדפרב. לאחר מספר אימונים אני כבר יכול להגיד שהוא בחר את האנשים הנכונים כדי להצעיד את הקבוצה קדימה.

מבחינת השחקנים, הקבוצה כרגע מתגבשת, נערכים מבחנים לשחקנים חדשים אבל בטוח להגיד שהקבוצה תהיה מבוססת על אותם השחקנים ששיחקו לפני שנתיים ועוד מספר שחקנים שלשמחתנו החליטו להצטרף לקבוצה. יש גם מספר שחקנים מהאזור שבאו להיבחן ואנחנו לא פוסלים אפשרות לצרף 3-4 שחקנים מבחוץ בהתנדבות כמובן כמו כל שאר השחקנים.

 

לקראת פתיחת העונה, מה היית רוצה לאחל לקבוצה?

 

קודם כל אני רוצה שכל מי שמעורב יהנה, ירגיש שהוא תורם ועושה משהו חיובי למען העיר שלנו.

לשחקנים ולצוות המקצועי אני רוצה לאחל בהצלחה, אני מאמין בכם וסומך עליכם שתתנו את הכל על המגרש.

אני איתכם בנצחונות, אני איתכם בהפסדים ואני איתכם לאורך כל הדרך.

ההצלחה שלכם היא ההצלחה שלי.

 

למי היית רוצה להודות?

 

לראש העיר שלנו עו"ד ניסן בן חמו. ניסן האמין בדרך שלי מהפגישה הראשונה שלנו עוד בהיותו יו"ר האופוזיציה. ומאז היבחרו לתפקיד ראש העיר ולמרות כל העומס והלחצים שהוא שרוי בהם היום, למרות המצב התקציבי שבו שרויה עיריית ערד, ניסן עמד על כך שקבוצת כדורגל תקום בערד ותפעל כבר מהעונה הקרובה. לשמחתי הרבה ניסן בחר בקבוצת מ.כ ערד.

לסגן ראש העיר ומחזיק תיק הספורט מר אלי מצליח. מהיום הראשון שאלי קיבל לידיו באופן רשמי את תיק הספורט הוא דאג באופן אישי לכל נושא ההעברת הקבוצה להתנהלות תחת עמותת הספורט, הוא גישר על פערים ופתר בעיות שמנעו התקדמות. כל בעיה שצצה, בטלפון אחד לאלי מקבלת את מלוא תשומת הלב עד לפתרון הבעיה.  אני שמח על החלטת ראש העיר להעניק את תיק הספורט לאלי.

לסגן ראש העיר ומ"מ מר דודי אוחנונה שהיה מעורב בקבלת ההחלטות ונתן את ברכתו.

למנהל עמותת הספורט מר דודי שושטרי. דודי "אימץ" את הקבוצה לעמותת הספורט למרות הקשיים שחוותה העמותה בשנה האחרונה. נוח לי לעבוד עם דודי היות ואנחנו עובדים בשיתוף פעולה כבר מספר שנים. אני מרוצה מאוד מהחלטת ראש העיר לצרף את הקבוצה לעמותת הספורט ולהעניק לה בית חם.  

 

אני רוצה להודות לכל אותם אנשים שעזרו, ייעצו, ליוו ותמכו מאחורי הקלעים עם המון אהבה לכדורגל ועם המון אמונה בפרוייקט הזה.