הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

התרבות חוזרת לעיר

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2015-07-29 20:34:08

התרבות חוזרת לעיר
"התרבות חוזרת לעיר"

*קבלצ'בת מחזירה את התרבות לחצרות הבתים

פרויקט "קבלצ'בת" כבר הפך למסורת, במסגרתה מארחים אנשים בחצר ביתם הופעות באחר צהריים של יום שישי. הקבלצ'בת הבאה תתקיים מחר (שישי) בשעה 17:00 ברח' צבעוני 17 בשכונת שקד - בחצר משפחת נלקין, עם נדב דלומי מבאר שבע (לא טעיתם, אח של רוני דלומי) ושלי שרייר - שגרה בבית הזה ממש ושרה נהדר. "הפרויקט הזה נולד מרצון להחזיר את התרבות לקהילה", אומר אורן עמית, מנהל תרבות וקהילה במתנ"ס ערד. "כל הזמן מדברים על 'ערד על הדשא' ועל כמה שהכל היה אינטימי פה פעם. אז הנה: בערד יש אנשים שאוהבים לארח, יש חובבי תרבות, הדשא אותו דשא - אז למה לא לחבר ביניהם?" "קבלצ'בת" התקיים כבר בחצר הגסט האוס החדש של מיכל פרץ, בחצר הבית של יפה פרבר בשכונת חצבים, ובגינה הקהילתית של רחוב לשם בשכונת רותם. הפעם פותחים בני משפחת נלקין את החצר לקהל הרחב, תהיה סדנת יצירה לילדים ויהיה גם כיבוד קל. נדב דלומי הוא עורך דין ביום וזמר בלילה המתגורר בלהבים. אלבום הבכורה של ו"סוף היום" עוסק בשירים רגישים ושקטים בהשראה באר שבעית. נדב יופיע עם נדב ביטון - ועם שתי גיטרות אקוסטיות.  הערב יתקיים בשישי הקרוב בשעה 17:00, והכניסה חופשית - אבל שימו טיפ לנגנים.

 

*סרט ערבית ו"ילדי הקרון" - סרטי השבוע בסינמטק ערד

רבים נזכרים בגעגוע בטקס קבלת השבת בימים בהם הטלוויזיה החד-ערוצית שידרה את הסרט הערבי של יום שישי. מעולם לא שאלנו את עצמנו איך הגיעו הסרטים לערוץ הרשמי כשהגבולות סגורים ולמה שודרו בו סרטים של "האויב". הסרט הערבי-מצרי איפשר לחלקנו לחזור לרגע למולדת הראשונה ולאחרים להציץ מחלון "הווילה בג'ונגל" אל השכנים שמעבר לגבול. אלא שרובנו לא רצינו לראות את האנשים שתרבותם, תקוותיהם וכאבם נשקפו אלינו. "סרט ערבית" מחזיר אותנו לכוכבים, למוזיקה, לעלילות המפותלות, ולרגע הקצר שבו חלקנו את אותם גיבורי תרבות עם כל עמי המזרח התיכון. העושר והעוצמה של הקולנוע המצרי מתגלים, ועולות שאלות מטרידות. "סרט ערבית" יוקרן במוצ"ש הקרוב 1.8 בשעה 20:30 באולם קונסרבטוריון ערד. במסגרת "סרט פיצה" בראשון לכל המשפחה יוקרן סרט האנימציה המדובב "ילדי הקרון", המגולל את סיפורם של ארבעה בני משפחה, שני בנים ושתי בנות, המתייתמים מהוריהם, ועומדים להימסר לסבם, אותו אינם מכירים. הם מחליטים לברוח ולמנוע את הגורל הבלתי ידוע. בסוף תהיה גם פיצה.

 

*"רביעי משפחתי" עם היפהפייה הנרדמת

ברביעי הבא יתקיים אחר צהריים נוסף במסגרת סדרת "רביעי משפחתי" ברחבת המתנ"ס. הפעם הקהל מוזמן לשמוע את סיפורה של היפהפיה הנרדמת, כפי שהוא מוצג מזווית הראיה של מכשפשלה – מכשפה מצחיקה, מרושעת ולא מוצלחת במיוחד. מכשפשלה מתנכלת לנסיכה החמודה אבל בחוסר כישרון כה משווע, שניסיונות הקלקול שלה תורמים לאנושות את האמנות המודרנית, את גילוי כוח המשיכה ואת מגדל פיזה... הצגה כיפית שתקדים אותה סדנת היצירה של אינה גוטמן - בה ניצור יחד מכשפות לכולם. מתחילים ב17:00 - הכניסה חופשית!