הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

הישגים רבים לנבחרת ההיאבקות העירונית

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: בן שיף
תאריך: 2015-06-10 22:30:00

הישגים רבים לנבחרת ההיאבקות העירונית
"הישגים רבים לנבחרת ההיאבקות העירונית"

בתקופה האחרונה, לא עוצרים ולא נחים במועדון ההיאבקות מכבי עמ"י ערד, בתקופה קצרה, יצאו חברי הנבחרת לתחרויות ואירועים רבים ייצגו את העיר בגאווה גדולה, וחזרו עם הישגים רבים.

בחודש אפריל, יצאו חברי המועדון לייצג את העיר באליפות גביע המדינה של היחידה למצוינות בספורט שהתקיימה ברחובות. בתחרות השתתפו מתאבקים מכל הארץ בין הגילאים 12-15. התחרות הייתה גם אישית וגם קבוצתית. הנבחרת המקומית מערד הביאה הישגים יפים בתחרות זו. הנבחרת זכתה במקום השני והמכובד בדירוג הקבוצתי, ודניאל רוזנטל מערד הוא המתאבק המצטיין בתחרות. את המקום הראשון בדירוג הקבוצתי לקחו הקבוצה מרחובות שנתנו תחרות קשה וזכו בהפרש זעום, אך במהלך התחרות הצליחו המתאבקים להתגבר על נבחרות קשות במיוחד וחזקות במיוחד כמו לוד או תל אביב, "מקווה כי בשנה הבאה נעבור גם אותם ונגיע למקום הראשון", מציין לעיתון הצבי מאמן הנבחרת אלכס ספוז'ניקוב, "נמשיך להתאמן ולשאוף למצוינות כדי להצליח גם בשנה הבאה".

בתחילת חודש מאי, יצאו חברי המשלחת לתחרות נוספת ברחובות, הפעם תחרות אליפות ישראל לתלמידים בגילאים 12-15. נבחרת ההיאבקות חזרה הביתה עם אוסף מרשים של מדליות. 2 אלופי הארץ לגילאים האלה הם דניאל קובלנקו ודניאל רוזנטל שזכו במקום הראשון וחזרו לעיר עם מדלית זהב והתואר אלופי ישראל לגילאים אלה.

ב-17 למאי, נערכה תחרות בערד, באירוח של מועדון ההיאבקות מכבי עמ"י ערד, התחרות התקיימה לציון 70 שנות ניצחון הצבא האדום על גרמניה הנאצית. התחרות התקיימה באווירה ידידותית, אליה הוזמנו קבוצות מרחבי הארץ והגיעו מתאבקים צעירים רבים. התחרות הייתה לגילאי 6-12 ובה סומנו מתאבקי העתיד, שהראו נוכחות מלאה וכישרון רב. אין ספק גם במועדון בערד וגם אצל שאר חובבי הז'אנר, כי ילדים אלה עוד יגיעו רחוק וימשיכו לייצג את העיר ואף את המדינה בגאווה רבה. ארגון הווטרנים המקומי, "ברית ותיקי מלחמת העולם השנייה שנלחמו בנאצים", לכבודו הורם האירוע, נכח במקום, התרגש מהמחווה ואף חילק את המדליות והגביעים בסוף התחרויות. מועדון ההיאבקות נמצא בקשר רציף עם מועדון הווטרנים, אלה יושבים ביחד רבות, הנוער מקשיב לסיפורים של וותיקי המלחמות, ואילו הווטרנים עצמם לוקחים הנאה רבה מהתחרויות והחוש הספורטיבי אצל המתאבקים.

ב-25 למאי יצאו בוגרי המועדון לתחרות גביע המדינה לבוגרים שהתקיימה ברחובות. שנה שעברה לקחה הנבחרת שלנו את המקום השלישי בגביע המדינה כשהגיע אחרי תל אביב ורחובות. מאז המשיך המועדון להתאמן חזק לקראת התחרות, ורק לאחרונה חזר ממנה כשזכה במקום השני והמכובד. זהו הישג גדול לנבחרת שעלו בדירוג בשלב, אך הם לא מתכוונים לנוח על השמרים ולהמשיך להתאמן חזק, לחזור בשנה הבאה ולנסות לקטוף גם את המקום הראשון. בין המתאבקים שעבדו קשה כדי לזכות במקום השני, נמצא סלבה צ'יצ'ינדזה, עולה חדש מאוקראינה, שמתאמן רק חודשים מספר לתחרות, הראה נוכחות רבה בתחרות והצליח להוביל את הנבחרת לאורכה. סלבה, ספורטאי מצטיין, התאמן רבות בג'ודו ואמנויות לחימה, עלה לארץ לא מזמן והתברג באופן טבעי בנבחרת ההיאבקות המקומית. במהלך התחרות, באחד ממקצי הגמר הקריטיים, הצליח סלבה לעשות את הבלתי יאומן, ובשניות האחרונות של המקצה, זרק את יריבו מעל הכתף ולקול תשואות הקהל זכה בנקודות הנכספות שהביאו את הנבחרת אל המקום השני.

בסוף חודש מאי, טסו חברי המועדון לצ'כיה ל"גראנד פרי חומוטוב", תחרות בינלאומית בהשתתפות 12 מדינות מרחבי העולם ומתאבקים רבים. סלבה בורדייני, מתאבק מצטיין בנבחרת הערדית, ניצח ב-2 קרבות קשים במיוחד, וזכה במקום החמישי במשקל שלו. זהו הישג גדול למתאבק ולמועדון. את הניסיון שסלבה קיבל בזכות 2 הניצחונות האלה, הוא יתרגם בביטחון רב ומוטיבציה גבוהה להמשיך ולדרג את עצמו כמתאבק מקצועי בארץ ובעולם.

ב-5 ליוני, יצאה המועדון לאליפות ישראל לנוער. מערד יצאו 3 מתאבקים מלאי מוטיבציה שחזרו העירה מלאי גאווה וניצחונות. מהתחרות חזרו המתאבקים עם 3 מדליות: רוני דודקוב זכה במדלית ערד במשקל 74 ק"ג, סלבה בורדייני זכה במדליית כסף במשקל 60 ק"ג, ונתנאל בראל משלנו, זכה במדלית זהב ובתואר אלוף הארץ לנוער במשקל 96 ק"ג. נתנאל הוא חבר נבחרת ישראל בהיאבקות, זוהי לא הפעם הראשונה בה זוכה נתנאל במדליות זהב ובתואר אלוף. סגל הנבחרת ומאמניה, רואים בנתנאל תקווה לספורט הישראלי וחוזים לו עתיד בתחום.

אתמול יצא רוברט אבניסיאן עם נבחרת ישראל למשחקים האולימפיים האירופאיים הראשונים בבאקו, אזרבייג'אן. רוברט, חבר הסגל האולימפי של ישראל, זכה לאחרונה בתואר אלוף ישראל בהיאבקות ומדליות רבות בתחרויות בינלאומיות. רוברט מהווה את התקווה האולימפית של ישראל בריו 2016, ובתחרויות אליו הוא יצא השבוע, ינסה לקטוף את המדליות האולימפיות הראשונות שלו, במועדון ההיאבקות ובעיר תולים ברוברט תקווה רבה ויודעים כי ללא קשר לתוצאה איתה יחזור, רוברט מהווה גאווה גדולה לעיר.

"אנחנו כל כך שמחים שבעיתים קשים אלה, אנו מצליחים לחזור עם תוצאות והישגים", מספר מאמן הנבחרת אלכס ספוז'ניקוב," הישגים אלה לא באים בלי עבודה קשה ותמיכה של רבים שמודעים לחשיבות המועדון והנוער בערד. חשוב לציין הערכה ותודה רבה לאותם אלה שעוזרים ותומכים: גרגורי פוזניאנסקי מנהל בית ספר תיכון אורט ערד, מרינה גלייזר, מנהלת מחלקת קליטה ואירועים בעיריית ערד, חנות "פיתרון לכל" על תרומתם הנדיבה, לתורמים, למאמנים, למתאבקים, להורים ולקהל שמחבק אותנו בכל תחרות ותחרות".