הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

לקראת הבחירות ב-2.6: ניסן בן חמו

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2015-05-14 12:34:33

לקראת הבחירות ב-2.6: ניסן בן חמו
"לקראת הבחירות ב-2.6: ניסן בן חמו"

"אין להקים את המכרה"

במסגרת היערכות עמותת "רוצים לחיות בלי מכרות" לבחירות הקרובות, עורכת העמותה מפגשים ציבוריים בנושא עם המועמדים לראשות העיר. הפגישה הראשונה נערכה בשבוע שעבר עם עו"ד ניסן בן חמו במטה הבחירות שלו. במהלך הפגישה הדגיש בן חמו שהוא מתנגד למכרה מסיבות בריאותיות. לדבריו, מכיוון שקיימות חוות דעת שטוענות שהמכרה מסוכן לבריאות, אין להקים את המכרה ולסכן בריאות תושבי ערד - על פי עיקרון הזהירות המונעת. עקרון הזהירות המונעת קובע שיש לקחת בחשבון את חוות הדעת המחמירה ביותר. בן חמו הסביר לעשרות הפעילים שהגיעו למפגש המצולם עמו, שהוא לא רואה אפשרות שחוות הדעת הטוענות שהמכרה מסוכן יבוטלו, ולכן מבחינתו המכרה מסוכן. עוד הצהיר בן חמו שבהמשך לפעילותו בקדנציה הקודמת שכראש עיר הוא יעמוד בראש המאבק בשיתוף עם עמותת רוצים לחיות בלי מכרות, תיכתב תוכנית אסטרטגית עירונית לפעילות כנגד הכרייה ויוקצו לכך משאבים עירוניים. כזכור, בשנה שעברה, הגיש בן חמו למועצת העיר הצעה למינוי פרוייקטור מטעם העירייה שתפקידו יהיה להכין ולהוציא לפועל תוכנית לבלימת תוכנית הכרייה באיזור ערד. עוד אמר בן חמו בתשובה לשאלה, כי אם הממשלה תנסה לכפות על ערד את המכרה בניגוד לרצונה, יעתור בעניין לבגץ. מעמותת רוצים לחיות בלי מכרות נמסר: "אנו מברכים על עמדתו של בן חמו, ומצפים לשמוע עמדה נחרצת לא פחות מהמועמד השני לראשות העיר, ולד סנדלרסקי במפגש שייערך עמו השבוע".

 

"ערד תהיה על המפה בתחום התיירות"

בסיור שערכו עו"ד ניסן בן חמו ודודי אוחנונה ביחד עם קבוצת היזמים שרכשו את מלון (מתחם) מצדה, הוצגו התוכניות המיועדות למתחם, עוד בטרם נקבע הסיור היה זה אוחנונה דודי שעוד בתקופת כהונתו נפגש מספר פעמים עם היזמים תוך מציאת פתרונות יצירתיים ובנית מסלול VIPעל מנת לקדם את עסקת הרכישה של המתחם ומתן ליווי מקצועי צמוד ע"י מחלקות העירייה. היזמים שמעו את משנתו ותפיסת עולמו של עו"ד ניסן בן חמו בכל הקשור לתעסוקה ותיירות והתרשמו מרצינות כוונותיו. היזמים שיבחו את דודי אוחנונה בפני עו"ד ניסן בן חמו על הדרך בה ליווה אותם ועל הקידום והדחיפה מול משרד התיירות. המתחם והמבנים מיועדים להריסה כללית ופינוי כל המתחם ועל גבי השטח אמור לקום פרויקט בתחום התיירות שבשלב זה נשמר בסוד. בסופו של יום יועסקו כ-300 עובדים במגוון עבודות ותפקידים מה שייתן מענה למצוקה התעסוקתית בעיר. עו"ד בן חמו ואוחנונה נפגשו לסיור בשטח גם עם היזם שקנה את מלון נוף ערד, בסיור הציג היזם את תוכניותיו לשיפוץ כולל ומוחלט של כל מבנה המלון בעשרות מיליוני ₪ והפיכתו למלון מפואר שיעמוד בסטנדרטים חדשים בכל האזור. גם למלון החדש יידרשו עובדים במגוון מקצועות הן בשלב השיפוץ והן בהפעלה.למערכת עיתון הצבי ציין עו"ד ניסן בן חמו: "ישנה חשיבות עליונה לפרוס שטיח אדום ליזמים המגיעים לערד ולעשות ככל האפשר על מנת לקדם ולהעניק את השירות הטוב ביותר ואת מקסימום ההטבות הניתנות על פי החוק ומעל הכל את היחס האישי הן ע"י הנהלת העיר והן ע"י עובדי העירייה". חשוב להדגיש שהקמת מתחם תיירותי בשטח של מלון מצדה ושיפוץ כולל של מלון נוף ערד ייתן תנופה לכל האזור וכמובן ייתן תנופה לכל העסקים במעגל השני והשלישי כאמור – כל נותני השירותים, הסעות, הסעדות, כביסה, מזון ועוד וכמובן במעגל הראשון עובדי ניהול מנהלה שירותים ואירוח.

 

מדליות לארקדי שטיין ולחברי המועצה דודי אוחנונה ודודו שי

עשרות רבות של גיבורי המלחמה הצטופפו למרגלות האנדרטה לרגל "יום הניצחון" על הנאצים. צעדו אט אט גברים ונשים בגילם המופלג כשהם עונדים על חזם מדליות וחלקם אף הגיע עם המדים המקוריים. אי אפשר להסתיר את ההתרגשות מהמראות של גיבורי ונכי המלחמה נאחזים על ידי תלמידי תיכון אורט, פרחים אדומים חולקו לכל חייל וחיילת שלחם במלחמה הארוכה לפני כ-70 שנה ע"י חברת מועצת העיר ד"ר נטלה בלינסון. במהלך הטקס נשא דברים יו"ר ארגון הוטרנים הנכים בסניף ערד, גריגורי ראפס. בדבריו ציין את גבורתם של אלו שנפלו בקרבות המרים, ואת נכי המלחמה הפצועים שאת צלקות המלחמה הם סוחבים עמם יום יום שעה שעה, אלו שבגבורתם הגדולה הצליחו לעצור את  האויב הצורר הנאצי. לקראת סיום דבריו הפתיע יו"ר ארגון הווטרנים הנכים שביקש להזמין לבמה מספר אנשים על מנת להודות ולהוקיר הערכה על פועלם למען הקמת האנדרטה הניצבת בשכונת גבים. ראשון לעלות לבמה ארקדי שטיין, מהנדס וקונסטרוקטור שטיפל בכל הצד ההנדסי של בניית האנדרטה הבנויה ממנורת כנים מיוחדת. שני לבמה עלה, חבר המועצה דודו שי, שהיה האיש שהצליח לכנס את כל הוגי הרעיון תחת מטריה אחת ותרם מכישוריו המיוחדים לחבר ולאסוף שותפים. כאן נעצר יו"ר הארגון וביקש באופן מיוחד תוך כדי שהוא מפרט את תרומתו העצומה לקידום דחיפה וסיוע בכל המעטפת של בניית האנדרטה מרמת התכנון עד רמת הגמר כולל השגת תקציבים חיצוניים ומשאבים עירוניים. שנתבקש לעלות לבמה, נקרא שמו של חבר המועצה דודי אוחנונה שכיהן בתקופה זו כמ"מ ראש העיר והיה אחראי על תיקי ההנדסה התכנון והביצוע. בהתרגשות גדולה הניח יו"ר הארגון את המדליות בידיהם של הנוכחים. הטקס הסתיים בהנחת זרים ע"י הגופים העירוניים שקשורים לניצחון על הצורר הנאצים. הגיבורים האמיתיים אלו שחולפים על פננו ביום יום ואל לנו לשכוח את תרומתם הגדולה לסיום המלחמה הארורה שהייתה אחת הזרזים להקמת המדינה.