הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

האם לערד יש עתיד בספורט?

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2015-05-07 11:16:19

האם לערד יש עתיד בספורט?
"האם לערד יש עתיד בספורט?"

אפיק ארזואן, יביא את קולם של אלה המבקשים להיבחר לראשות העיר וינסה לברר מהי עמדתם בנוגע לעתיד הספורט בעיר. והפעם: ולד סנדלרסקילקראת הבחירות הקרובות חשוב להביא לידיעת הציבור את מצעם של המתמודדים לראשות העיר בנושא הספורט. בחודשים האחרונים ספג הספורט בעיר מכות אנושות, השיא הגיע שקבוצת הכדורגל הפועל ערד נסגרה לאחר כחמישים שנות פעילות. בחודשים האחרונים עמותת הספורט הייתה על סף סגירה, גם היום עתידה לוט בערפל, האם השינוי בפתח? האם ראש העיר הבא יחולל מהפך מתבקש בספורט, האם הספורט יקבל את התקציב הראוי לו? על סף הבחירות הגיע העת לשאול את המתמודד לראשות העיר ולד סנדלרסקי.

כך כתב ולד במצע שלו בנוגע למצב הספורט בעיר: "זה שנים שחיי הספורט בעיר מנוהלים על-ידי עמותה פרטית שאליה מועברים כספי תמיכה מהעירייה ומנהלי העמותה עושים בהם שימוש ללא פיקוח עירוני. זה אבסורד וזה חייב להיפסק. העירייה חייבת לפקח על הספורט העירוני וחייב להיות נציג ציבור שמקבל דין וחשבון. זכותם של התושבים לדעת, לאן הולך הכסף. אנו נקים את מחלקת הספורט בעיריית ערד שתעסוק בפיתוח תשתיות ספורט עירוניות ובתמיכה של פעילויות ספורט בערד. המחלקה תהיה אחראית גם על הסברה והפצת ידע על אורח חיים בריא, על הנושאים של ספורט הישגי וספורט עממי. אנו נחלק את הכספים לפי פופולריות של ענפי הספורט ולא לפי קשרים אישיים".

ולד,מה ידוע לך על מצב הספורט בערד ?

בשנים האחרונות הספורט בערד רחוק מאוד מהימים היפים שהיו לו לפני כעשור.  ואת זה אני לא אומר כמועמד לראשות העיר. אני אומר זאת כתושב ערד מזה 25 שנה. צריך שינוי וצריך דרך.  

ידוע כי הקבוצות התחרותיות דורשות מימון כלכלי, איך תגייס כספים לטובת העניין ?

לצערנו עיריית ערד היא לא עירייה עשירה. אין לה יכולת לממן ספורט תחררותי ומי שיגיד אחרת הוא פשוט משקר לציבור. בשנתיים האחרונות עסקתי בין היתר בפילנטרופיה ואני יודע לעבוד מול תורמים וארגונים בחו"ל. זירת האיגרוף במועדון האיגרוף של ערד בבית ספר התיכון אורט ערד ניקנתה מכספי תרומות אותם אני גייסתי. אין דרך אחרת. ראש עיר שלא יודע להביא כסף לעיר לא יכול להצליח.

מה המצע שלך לספורט כמתמודד על ראשות העיר ?

קודם כל צריך רכז ספורט. שזה כל עיסוקו. לא נוסף על תפקיד ולא כעיסוק צדדי. שנית, אנחנו חייבים לתת עדיפות לענפי ספורט פופולאריים בעיר. לאלה שרוב הילדים והנוער עוסקים בהם. לא יכול להיות שחלוקת הכספים תתבצע על פי אהדה אישית או חוסר אהדה למאמן כזה או אחר. אחת הבעיות החמורות שהעיר התמודדה איתם בשנים האחרונות היא העובדה שהספורט בערד היה תחת שלטון של עמותה פרטית. זה חייב להיפסק.

מה ניסיונך בספורט ?

לצערי ספורטאי לא יצא ממני. אני הולך לחדר כושר באופן די קבוע אבל אם תיתן לי לזרוק לסל או לבעוט לשער זה לא ייגמר טוב. אני מבין בצד הארגוני, בתקציבים ויעדים. 

האם אתה מוכן להתחייב להביא שינוי לספורט בערד ?

כן. המצב של היום הוא בלתי מתקבל על הדעת. השינוי חייב לבוא הן מבחינה אירגונית והן מבחינה תקציבית. גם בספורט העממי וגם בספורט ההישגי.