הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

האם לערד יש עתיד בספורט?

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: אפיק ארזואן
תאריך: 2015-04-30 14:36:26

האם לערד יש עתיד בספורט?
"האם לערד יש עתיד בספורט?"

אפיק ארזואן, יביא את קולם של אלה המבקשים להיבחר לראשות העיר וינסה לברר מהי עמדתם בנוגע לעתיד הספורט בעיר. והפעם: שי דוד

לקראת הבחירות הקרובות חשוב להביא לידיעת הציבור את מצעם של המתמודדים לראשות העיר בנושא הספורט. בחודשים האחרונים ספג הספורט בעיר מכות אנושות, השיא הגיע שקבוצת הכדורגל הפועל ערד נסגרה לאחר כחמישים שנות פעילות. בחודשים האחרונים עמותת הספורט הייתה על סף סגירה, גם היום עתידה לוט בערפל, האם השינוי בפתח? האם ראש העיר הבא יחולל מהפך מתבקש בספורט, האם הספורט יקבל את התקציב הראוי לו? על סף הבחירות הגיע העת לשאול את המתמודד לראשות העיר שי דוד.

שי, התייחסותך לספורט בערד ?

ראשית איני יכול להתעלם מהכתבה בנושא הספורט שהתפרסמה בגיליון האחרון בה המתמודד ניסן בן חמו סירב באופן שיטתי וחמקמק תחת מילים יפות  "נבחן, אחריות, ללא כיסוי, לבחון, יקבלו מענה, לעשות עבודות מטה, פתרונות קסם... ועוד ועוד נבחן ונבחן... לחמוק מלתת תשובות והבטחות, פופוליסטי מידי לטעמי. בניגוד לאנשים אחרים המדברים בסיסמאות ומפזרים הבטחות ללא כיסוי, אני מביא כאן משנה סדורה ומסלול מעשי שיצעיד את ערד במסלול הבטוח אל קידמת הבמה הספורטיבית של מדינת ישראל. תרבות הספורט העממי והתחרותי הינה אבן היסוד בתשתית חינוכית, אנושית, ובריאותית. ללא ספק אין אחד שיגיד שהספורט מיותר.

מהם שאיפותיך ?

אצא מכל הסיסמאות ואגש לעבודה, כיוון שקו המועמדות שלי עומד ויעמוד על הבטחות בר קיימן עם תוצאות בפועל אני מרשה לעצמי שלא להשתמש בכותרות ולהביא את הדברים בשם אומרם. נושא הספורט בעיר יפוקח במישרין על ידי, ימונה ראש מחלקת ספורט בעל ראיה חינוכית, עסקית ומתחום הספורט. כיוון שאני בא מהתחום באופן מובהק פניתי לכמה אנשים לבדוק האם קיימת כזו ייתכנות וגיליתי שכן. ראש מחלקת ספורט בעיריית ערד יפעל תחתי באופן ישיר.

מה המצע שלך לספורט?

קבוצת הכדורגל הפועל ערד – התחייבתי בפני תושבים איתם נפגשתי ומתחייב כאן מעל דפי עיתון זה כי אעשה כל דבר כדי למצוא את המשקיע בקבוצה אתפשר במקומות שצריך ויהיו נכונים בעיניי ואגבש מחדש את הקבוצה. אפעל שלא כדרך סיסמאות. ברשותי מאגר משקיעים בספורט בעלי עניין בתחום והדלת פתוחה לאחרים. ג'ודו: קיימתי פגישה ארוכה עם ידידי שגיא גור מנכ"ל איגוד ג'ודו ועם מאמן נבחרת ישראל אורן סמדג'ה וקיבלתי הבטחה לציטוט "איגוד הג'ודו הישראלי יתמוך תמיכה כספית ומקצועית ויעודד את התחום בעיר. בהתאם לזאת יוקם בתוך חודשים מרכז מצוינות  בספורט בתחום אומנויות לחימה. בעיר ערד בניית קבוצות הישגיות שתשתלב באליפויות ארציות ובינלאומיות החל מהקטן ועד לבוגר וזאת במעורבותו הישירה והאישית של אורן סמדג'ה . כדור יד: שוחחתי בעניין עם המפקח בחינוך הגופני במשרד החינוך מר אורי כהן. והתבשרתי כי מר כהן יתמוך בהטמעת הכדור יד בבתי הספר, יעזור באופן אישי בגיוס מאמנים ותקציבית לטובת הספורט הנפלא הזה. החדרת המקצוע תיושם דרך בתי הספר במסגרות תכניות הלימודים ודרך פעילות אחה"צ בקבוצות. מחול: בכוונתי לתת מענה לתחום אותו אני מעריך במיוחד ובעתיד לגייס תרומות על מנת לפתוח מרכז מחול, מוסיקה ותיאטרון במתווה של עממיות ומקצועיות וזאת בשילוב הקיים בעיר תוך דגש על שיתופי הכוחות העירוניים בתחום. פניתי למירב צמנט מנכ"לית בת דור, לאור אבוהב מי שינהל את הפרויקט וגלי רונן שפירא מנהלת בית הספר בת דור באר שבע בעניין פתיחת שלוחת בת דור בשלב ראשון בעיר ערד ובשלב השני השתלבות במרכז המחול, תיאטרון ומוסיקה בהתאם לגיוס תרומות ותמיכה מקבילה של העיריה ונעניתי בחיוך ובהסכמה לשיתוף פעולה מיידי. טניס: אבדוק יישום מלא של מרכז הטניס בערד טיפוח המתקן והשמשתו בחוגי ילדים ונוער. שחיה: שוחחתי עם גורמים המעוניינים להיכנס עם ענף השחייה בעיר כדי לממש את הפוטנציאל בחוגי טריאתלון. מכאן נובעים חוגים עממיים ותחרותיים שישלבו את הריצה, השחייה והאופניים וייצרו מפעלי ספורט ותרבות להמונים באירועים כגון מרתון, חצי מרתון ותחרויות טריאתלון. אנסה להשתמש באפשרויות הגיאוגרפיות של ערד כדי לייצר כאן אירוע אחד לפחות בשנה של תחרות גדולה כמו מרוצי אופניים, ריצה וכד'. ספורט מוטורי: המשך התהליך בהשמשת המסלול הקיים והנעתו לקידום הפרויקט או לחילופין ניצול ההשקעה הקיימת ותיעול המסלול לרעיונות נוספים. מועדון ספורט בית ספרי: הטמעת המועדון ספורט בבתי הספר התיכוניים והיסודיים בתחום האתלטיקה. קיימתי שיחה בעניין עם בני חזקיה האחראי על מועדוני הספורט הבית ספרי שהביע את שמחתו בשילוב בתי הספר במפעל השנתי. מגמה לחינוך גופני: כמורה לשעבר במגמה לחינוך גופני אפעל יחד עם המפקחת נורית ברדה והמפקח ניצן יעקב להקמת מגמה לחינוך גופני בתיכון. במהלך שנים רבות הנני מכשיר סטודנטים לחינוך גופני מטעם מכללת קיי. אפעל לשיתוף פעולה בין המכללה בפרויקטים חינוכיים וספורטיביים בעיר. אקדם יוזמות בתחום הספורט אשר יעלו בקנה אחד עם דרכה הרעיונית של מחלקת הספורט בעיר. ספורט להמונים: בכוונתי לרכז את הנושא לידי מי שינהל את מחלקת הספורט בעירייה ולייצר אירועי ספורט להמונים כגון טריאתלון, מרוץ ערד, משחקי כדורגל לזכר... ועוד. סיוע כספי עירוני לספורטאים דרך מלגות ותרומות. גיוס כספים עם יעוד מכוון לתחום הספורט דרך איגודים שונים, מפעל הפיס, ומשרד החינוך. כמובן רעיונות נוספים על הפרק והם ייושמו לטובת תושבי ערד.

מה ניסיונך בספורט ?

מאחוריי שנים רבות של ניסיון בתחום, אין לראות בספורט תחום חד מימדי. ספורט הוא לא כותרת, ספורט הוא דרך חיים. הוא מספק בידור, גאוות יחידה, שאיפה למיצוי עצמי, הספורט מאתגר, בונה את ילדינו ומספק את צרכינו באופן מידי. אני רואה בספורט חלק בלתי נפרד מהחינוך בבתי הספר ובגני הילדים, אני רואה ומכיר את חשיבות הספורט העממי מחד והספורט התחרותי מאידך. בכוונתי ושלא בדרך סיסמאות לממש את הפוטנציאל של הספורט בערד ואת יכולותיי האישיות.