הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

דובר העירייה החדש – נעים להכיר:

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
תאריך: 2011-08-04 14:30:48

דובר העירייה החדש – נעים להכיר:
"דובר העירייה החדש – נעים להכיר:"

אורן עמית, בן 33, נשוי+ ילדה (שנה וחודש) עובר להתגורר בערד בקרוב.

אורן, נולד בתל אביב וגדל בה עד גיל 15, אז עבר לרמת גן. למד בבית הספר לאמנויות בתל אביב ואז ב"תלמה ילין" במגמת תיאטרון. בצבא שירת בתיאטרון צה"ל כשחקן. אחרי הצבא החליט שהוא תופס כיוון אחר ועוזב את הבועה התל אביבית ועבר לבאר שבע ללמוד תואר ראשון במדעי ההתנהגות. כבר אז, הוא  מצא את עצמו מלמד תיאטרון במסגרות שונות: פר"ח, קרן קרב, ברנקו וייס ואפילו בכלא באר שבע. אורן התגורר במשך 11 שנה בבאר שבע, בהן שימש ככתב התרבות של עיתון "שבע", עורך עיתון התרבות "מקומון העיר" וכתב הדרום של "גלובס" בתחומים מגוונים.

אורן מספר: "לאחר שילוב של תפקידים בנושאי התרבות, הבנתי  שאני אקטיביסט תרבותי. בתקופת עריכת "העיר", זימנתי את הקולגות מתחום התרבות העירונית לביתי,  ושם החלטנו לקחת אחריות על התרבות. בתוך חודש הקמנו את פסטיבל סמילנסקי הראשון לתרבות באר שבעית חדשה, פסטיבל שהשנה חגג את שנתו השישית ואסף סביבו את היוצרים בתחומי המוזיקה, האמנות, המחול והתיאטרון מכל הנגב לרחוב קטן אחד, בו מדי שבוע קיבלו התושבים והמבקרים חוויה חינמית איכותית, מלאת אווירה וקסומה בעיר העתיקה. כמה שנים אחרי אפילו הוצאנו דיסק אוסף של מיטב היצירה הדרומית". לסמילנסקי הצטרף האח הקטן, "שני במוזיאון", סדרת אירועים אותם יזם אורן  עם פרופ' נסים קלדרון, בהם הוא מנחה סדנאות אמן עם מיטב המוזיקאים הישראלים ברחבת מוזיאון הנגב. אירועים אלה משכו קהל של אלפים. במקביל לאלה עבד בחברת כיוונים לתרבות הפנאי בבאר שבע כמנהל הקתדרה העממית העירונית (ואף היה שותף לבניית הקתדרה בערד...),  בה הוא ייסד סדרת הצגות תיאטרון פרינג', אורן הרחיב את היריעה התרבותית בעיר ואף  הביא לעיר מבחר הצגות מהתיאטרונטו ומפסטיבל עכו, הוציא קבוצות לטיולי גלריות ותרבות עכשווית, ועוד.

בשנה האחרונה לחייו הבאר שבעיים ניהל את "היכל התרבות" באר שבע ובנה סדרות מנויים אליהן נרשמו אלפי אנשים, וכן היה שותף לייסוד פורום להתחדשות יהודית בנגב.

מדוע בחרת בערד?" ערד תמיד הקסימה אותי. מהנסיעה ההיא לפסטיבל של שנת 1994, דרך הנסיעות בתוך העיר בדרך למצדה או לטיול בנחל, תמיד היתה לי חוויה חיובית מהעיר. הדרך בה טלי הציגה לי את העיר והאמונה שלה בדרך, יחד עם מוכנותה לעשות דברים גדולים ומשמעותיים למען העיר, שכנעו אותי שערד היא הדבר הבא בנגב (ואולי בכלל בארץ?). אפילו קנינו כאן בית".

מהו משמעות תפקיד הדובר עבורך?"אני תופס את תפקיד הדובר במשמעותו הרחבה: הקול של העיר. איך היא נשמעת פנימה, אל התושבים, ואיך החוצה, אל המדינה כולה והעולם. מהם הסיפורים שיוצאים מכאן, מיהם הגיבורים המקומיים, האתרים היפים, התפיסה של העיר כמטרופולין של הנגב המזרחי וסוגי האנשים שאנחנו רוצים שיבואו לבקר פה ו/או לגור פה".  המוטו שלו בחיים מתמקד בשינוי והתקדמות, לדעתו של אורן, זה הטעם לחיים, וחלומות נועדו שיגשימו אותם".

כמה מילים לתושבים  -"אנחנו צריכים אתכם. ליזום, להעלות רעיונות, להתנדב, להגיד מה שמציק לכם. יש לכם בעירייה פרטנרים. יחד ניתן להזניק את ערד למרכז התודעה הישראלית, כעיר של תיירות, אמנות ומוזיקה".