הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

האם ישיבת הממשלה הראשונה תתקיים בערד?

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: בן שיף
תאריך: 2015-04-08 17:04:26

האם ישיבת הממשלה הראשונה תתקיים בערד?
"האם ישיבת הממשלה הראשונה תתקיים בערד?"

"אני רוצה לקרוא לראש הממשלה ולחברי הממשלה לבוא ולעשות את הישיבה הראשונה של הממשלה בערד בעוד כחודש מהיום לאחר שתיבנה הקואליציה", כך אמרה השבוע חברת הנהלת הליכוד העולמי, ממלאת מקום יו"ר נעמ"ת מחוז דרום ופעילה חברתית מוכרת, ג'ולייט לסקר. ג'ולייט ידועה כמקורבת לראש הממשלה בנימין נתניהו והנ"ל אף כתב עליה בעבר: "ג'ולייט מנהיגה מקומית שצמחה מהשטח ופועלת למען תושבי ערד. במהלך השנים האחרונות, בתפקידיה הציבוריים קידמה והובילה בנחישות, בכישרון ובמסירות פרויקטים חברתיים וכלכליים שתרמו תרומה חשובה לעיר". לסקר מאמינה כי למרות כל הקשיים שערד חוותה בשנים האחרונות ובשנה האחרונה בפרט, בבחירות הארציות האחרונות הוכיחו תושבי העיר את תמיכתם בליכוד ובראש הממשלה ועל כן חייב זאת ראש הממשלה לעיר, "ישיבת העבודה הזו תחזק את הדרום ואת ערד בפרט", היא מסבירה, "מצבנו הכי קשה שהיה אי פעם ונתניהו יודע זאת, הוא רוצה לעשות דברים למעננו וזה הזמן להגיע לפה, לחזק את התושבים ולחזק אותנו. הדרום מחכה לו".

כזכור, שבועות מספר לפני התפרקות הממשלה הקודמת והיציאה לבחירות, הנחה ראש הממשלה את השרים ומשרדי הממשלה, לכתוב תכנית הצלה לערד בשם "הצעת מחליטים", דרך התכנית היו אמורים לזרום כספים רבים לעיר, תכניות ופרויקטים במגוון תחומים מתיירות, דרך תעסוקה ועד חינוך היו אמורים לקרום עור וגידים בעיר. אולם, מפאת היציאה לבחירות, נדחקה התכנית לאחור וכעת לסקר מנסה להבטיח שהממשלה החדשה תרים את הפרויקט מהמקום בו הוא הופסק. "ערד בשעת שלטון המערך הייתה פנינה", ממשיכה לסקר, "ההזנחה באה אחר כך. דיברתי עם כולם, שרים, חברי כנסת ונציגי ליכוד, כולם הסכימו איתי בחשיבות הדבר. לא סתם אני רוצה שישיבת הממשלה הראשונה תהיה בערד, הדרום סבל מאוד לאחרונה גם במלחמה, גם בגלי הפיטורין ממגבות ערד ועד כי"ל. ראש הממשלה קיבל רוב מוחלט של קולות בדרום שעמד לצידו אפילו באותם רגעים קשים. הוא צריך לבוא ולחזק אותנו, להרים את ערד".

לבסוף סיכמה: "אני לא יושבת רגע, מגיעה לכל הכנסים ומדברת עם כל מי שאני יכולה לדבר עמו. אני אגור בכנסת אם צריך. אני מברכת את בחירתו מחדש של ראש הממשלה בנימין נתניהו וקוראת לו לעלות לדרום ולקרוא לכל מנהיגי הדרום שיצטרפו ויגיעו אלינו אף הם".