הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

חוגגים 50 שנה לצעדת מצדה

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: קורל דר, ליטל בהר, מאי ממן. כיתה ו2
תאריך: 2015-03-26 00:27:17

חוגגים 50 שנה לצעדת מצדה
"חוגגים 50 שנה לצעדת מצדה"

ב-20.3.15 כל בתי הספר היסודיים והתיכון בערד חגגו 50 שנה לצעדת מצדה לזכרו של רס"ן יובל ויינשטיין ז"ל. בשעה 8:00 כל בתי הספר היסודיים יצאו מבית ספרם לאוטובוסים נרגשים, מלאי מורל, שמחה וכיף. כל בתי הספר היו תואמים בלבוש מתאים, הרוב היו עם כובעים תואמים ושלט או דגל שמייצג את בית ספרם.

אז כפי שציינו קודם, הצעדה הייתה לזכרו של יובל ויינשטיין. מי הוא היה? יובל ויינשטיין, בן בכור להוריו שעלו מארגנטינה הגיע לערד בגיל 6. גדל ובגר בעיר והפך לאוהב טבע אמיתי. חווה את הטבע בים, באוויר וביבשה. הוא למד לגלוש ולטפס על הרים, לצלול בים הפתוח ולדאות בדאון רוח. הקדיש את זמנו ומרצו לספורט ובעיקר לקבוצת הכדוריד העירונית בה שחק בהצטיינות עד לגיוסו לצבא. בשנת 84 התגייס וסיים בהצטיינות קורס חובשים. המשיך את דרכו הצבאית בפלוגת חיל ההנדסה של חטיבת גבעתי ולימים אף הפך להיות מפקדה. בליל 26/11/1990 נהרג כשהסתער בראש חייליו על חוליית מחבלים בדרום לבנון והוא בן 24 . יובל הותיר הורים, שני אחים ואחות וחברים. יובל זכה להערכה רבה בקרב מפקדיו והיה לדמות נערצת בקרב חייליו. לזכרו נערכים מידי שנה שני אירועים קהילתיים: טורניר הוותיקים בכדוריד וצעדת ערד - מצדה.

מה קורה בצעדה?

מבוגרים, ילדים ובני נוער, כולם יצאו לצעוד את צעדת ערד - מצדה. תלמידי בתי הספר היסודיים בליווי המורים צעדו את המסלול הקצר, שאורכו 6 קמ'. תלמידי התיכון לעומת זאת, צעדו 22 קמ' ויש כאלו שגם חזרו את כל הדרך חזרה. במהלך הצעדה היו כמה תחנות: תחנה של הצופים, של המתנ"ס, של קק"ל ואחרונה חביבה התחנה של "תלמה", שבה חילקו לנו קעריות עם קורנפלקס וחלב.

בסיום הצעידה התאספו כל הצועדים למרגלות המצדה (בצד המערבי), לטקס חגיגי וחלוקת גביעים. חילקה את הגביעים עליזה ויינשטיין, אימו של יובל ז"ל . כמו כן, במקום נכחו בכירי עיריית ערד, וכל מי שהיה שותף לארגון הצעדה. כל בתי הספר האזינו למקהלת ערד. כולם קיבלו קרטיב מתוק וטעים להתרעננות ומדליה. היה מאוד כיף ואנו בטוחים שכולם נהנו.