הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

עם הפנים לתיירות

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2015-01-28 19:42:53

עם הפנים לתיירות
"עם הפנים לתיירות"

עשרות תושבים הגיעו לכנס בנושא צימרים. ראש העיר דיברה על החזון, בעלי הצימרים הוותיקים עודדו לצאת לדרך (למרות הקשיים) ועמותת התיירות יוזמת ומתרחבת

מערכת עיתון הצבי

נתחיל בעובדות, כי איתן לא מתווכחים: צימר מנתור בערד נבחר השבוע לצימר המשתלם ביותר במזרח התיכון (!) בדירוג של אתר המטיילים הבין-לאומי, טריפ אדוויזר. מלון בוטיק יהלים נבחר על פי דירוג גולשי האתר לרביעי ברשימת הB&B הטובים בארץ, ושביעי במזרח התיכון. וילה 1,000, צימר מקומי גם הוא, הגיע למקום ה- 18 בדירוג הצימרים הטובים בארץ. אם לוקחים בחשבון כמה מאות צימרים קיימים בצפון הארץ ניתן להבין את גודל ההישג של אנשי התיירות בערד.

השבוע (ג') התקיים כנס לעידוד תושבים להקים צימר איכותי בביתם, כדרך ליצירת מקורות פרנסה וכחלק מפיתוח ענף התיירות בעיר. את הכנס יזמה עמותת התיירות בשיתוף העירייה. את הערב הפיקה מחלקת האירועים של העירייה.

הרעיון המרכזי של הכנס, כפי שבא לידי ביטוי השבוע: ענף התיירות הוא מנוע כלכלי חשוב לעיר. יש בו פרנסה, יש בו מקומות עבודה ויש מקום לכל יוזמה עסקית: החל מהקמת צימר, דרך שיתופי פעולה בין נותני שירותים (תיירות מרפא, מורי דרך, השכרת אופניים) ועד לפתיחת יזמויות קטנות כגון הסעות מהצימרים לים המלח ומצדה.

לכנס שהתקיים השבוע הגיעו כ - 100 תושבים. כמות שהפתיעה אפילו את המארגנים. המסקנה היא, שישנה היענות, שיש רצון לחשיבה אחרת ושיש רוח חדשה באוויר. לא עוד בכי על מפעל שנסגר אלא רצון להרים ראש, להסתכל קדימה וליזום עתיד כלכלי חדש לעיר. לצד התעשייה כמובן.

בכנס עצמו, סקרה ראש העיר טלי פלוסקוב את חזון התיירות העירוני. את היתרונות של הנוף המדברי, הקרבה לים המלח ולמצדה ואת רובע האמנים. פלוסקוב ציינה את הפרויקטים הנעשים כיום לקידום התיירות כגון שדרוג טיילת מואב, התקנת שבילי אופניים, פעילות אתגרית ומעל הכל: פרויקט הפארק המוטורי והמסלול למכוניות מרוץ ואופנועים שיצא לדרך.

בין הדוברים הנוספים בכנס היו גילי סופר וענת רובינשטיין, בעלי 'יהלים' וצימר 'מנתור', גידי גור, בעל מרפאת מואב העוסקת בתיירות מרפא, ולילה שיגול, ממרכז 'כאן' המסייע ליזמים ולבעלי עסקים, שהרחיבה בנתוני עלויות הקמה וקבלת מענקים.

"לא הכל ורוד  בענף התיירות", הדגישו התיירנים שתרמו מניסיונם בפני באי הכנס. "ישנם מחסומים בירוקרטיים, השפעות עקב המצב הביטחוני ובאמת שלא לכל אחד מתאים להיות מארח סבלני לדרישות האורחים". "אבל, למי שמחליט ללכת על זה, צפויה הכנסה נאה לתקציב המשפחה, הנאה בעבודה וסיפוק אישי רב", סיכמו וזכו למחיאות כפיים.

במהלך הכנס כיבדה ראש העיר פלוסקוב 5 צימרים מקומיים בתעודה רשמית מטעם משרד התיירות על הזכייה בדירוג מקצועי ועמידה בכל הקריטריונים שנבחנו לקביעת הדירוג.

בסופו של הערב נמסר כי, תושבים המעוניינים בפרטים נוספים, מוזמנים לפנות למחלקת התיירות בעירייה, לחברה הכלכלית ולחברי עמותת התיירות.