הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

נפטר מנהיג קהילת העבריים עמי בן ישראל

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: בן שיף
תאריך: 2015-01-01 09:19:44

נפטר מנהיג קהילת העבריים עמי בן ישראל
"נפטר מנהיג קהילת העבריים עמי בן ישראל"

מנהיג קהילת העבריים, בן עמי בן ישראל, מת במוצאי שבת האחרונים בגיל 75 לאחר שסבל ממחלה. בקהילת העבריים בארץ ובעולם מנסים לעכל את המוות ומנסים להמשיך הלאה על פי דרכו ואמונתו. עדיין לא ידוע מי יתפוס את מקומו בהנהגת הקהילה.  

בן עמי בן ישראל עלה לארץ ב-1969 יחד עם עוד חברים מהקהילה והתיישבו בעיקר בערד ודימונה. ב-2003 הוכרו כתושבי קבע אולם בן עמי עצמו קיבל תקן אזרח רק כשנה לפני מותו. בן עמי היה נשוי לארבע נשים והותיר אחריו 20 ילדים.

בקהילה, בה התקבל דבר מותו של בן ישראל בזעזוע, הוכרז יום אבל ושבתון. חברים בקהילה בערד סיפרו כי ידעו שבן ישראל חלה בשנה האחרונה, אך לא תיארו לעצמם שמצבו כה חמור. יאיר ישראל, חבר הקהילה אמר כי "במשך השנה הוא קיבל טיפולים בבית החולים סורוקה בבאר שבע והיה נוסע גם לערד, שם קיבל טיפול ברפואה אלטרנטיבית שקיבל מאנשי הקהילה, שהאמנו בו. יש הלם מאוד גדול, הילדים לא הולכים לבית הספר ואנחנו לא יודעים איך להמשיך. זו מכה קשה מאוד לקהילה שלנו".

לדברי חבר אחר בקהילה, "היו לו עליות וירידות, היו שלבים שהיה בריא יותר וראינו אותו במצב רגיל, והיו רגעים ששמענו שמצבו לא טוב. אבל לא ידענו עד כמה". עם זאת, גורמים אחרים ציינו כי בן ישראל מת ממחלה קשה.

"הוא היה אדם לא רגיל, שלא עשה רק לעצמו אלא לכל הארץ והעולם", הוסיף ישראל. "הוא ניסה להוביל מהלך עוצמתי ורוחני לעולם כולו ומותו עצוב לכולנו. הקהילה תהיה חייבת להמשיך קדימה. כמו שמשה רבנו עשה בשביל העם עד שאלוהים אמר לו שזהו, אז גם כאן זה קורה".

חברי הקהילה החליפו את תמונת הפייסבוק שלהם לשחורה כאות אבל על מותו של המנהיג הרוחני.

בן ישראל נולד בשם בן קרטר ב-1939 בשיקגו, אילנוי. הוא נשר מלימודיו בתיכון, שירת בצבא ארה"ב ובהמשך עבד כמומחה לחקר מתכות. בתחילת שנות ה-60 הוא נעשה מעורב בחיי קהילה שחבריה ראו עצמם כצאצאיהם של בני שבטי ישראל, והוענק לו השם בן עמי.

ב-1966 אמר בן ישראל כי המלאך גבריאל נגלה אליו ואמר לו כי על חברי הקהילה לשוב לישראל. כעבור שנה הוא עזב את ארה"ב והתיישב עם 350 חברי קהילהבליבריה. שנתיים לאחר מכן החלו חברי הקהילה להתיישב בישראל, בעיקר בערד ובדימונה. שמה של הקהילה נודע ברחבי העולם בזכות שמירה קנאית על בריאות הגוף, הכוללת בין היתר שמירה על תזונה טבעונית. ב-2003 ניתן לחברי הקבוצה מעמד של תושבי קבע. בן עמי עצמו קיבל מעמד אזרח בשנה שעברה, לאחר עתירה לבית המשפט העליון.

חברים בקהילה אומרים כי קרוב לוודאי שבן עמי הניח צוואה עם מסר כיצד להוביל את הקהילה לאחר מותו, והדברים יידונו לאחר ההלוויה.