הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

התעוררות!

מאת: שמעון שטרן writer
תאריך: 2011-09-08 16:17:55

התעוררות!
"התעוררות!"

לאחרונה שתקנו כשלקחו לנו מהפנסיה, שתקנו כשהעלו לנו את המשכנתא, שתקנו כשהורידו את המסים לבעלי הון והם בתמורה העלו את המחירים. שתקנו כש"הסדירו" את חובותיהם של האלפיון העליון בעוד אנחנו נכנסים עמוק יותר לשעבוד לבנקים, במחיר של עמלות והוצאות לא רציונאליות . כל העליות וגזירות כלכליות ושיווקיות הבסיסיים לקיומינו כ-מים, חשמל, מזון ודלק שילמנו במיטב כספנו ושוב...שתקנו. לאחר שהכתרנו את הקוטג' ל"ספינת הדגל" של המאבק נגד ההתייקרות, הגיע הזמן לעשות שינוי ולהימנע, ללא מורא וללא חשש, מלפספס את "המומנטום" למחאות נגד העליה במחירים שפוקד אותנו ללא הצדקה.

נפל דבר בתרבות הצרכנית הישראלית, כאפקט-דומינו הפולח את השטח, לא נותרנו אדישים ופראיירים מול המחירים של הדירות והדיור הציבורי, העולים בהתמדה ופוגעים בזוגות הצעירים ובמשפחות דלות אמצעים, אפילו בבואה הפריפרית  הקטנה של עירנו ערד ואז העם השמיע את קולו וקם למחאות נגד האי-צדק, מבאר-שבע עד לקרית שמונה, בהפנות ובכל צורה ואמצעים העומדים ברשותו.  כמו כן חלה תמיכה סולידארית למאבק הצודק של הרופאים המתמחים וכמובן, נגד המצב הכאוב והטרגי של הרפואה הציבורית בבתי החולים, משבר שמסכן את עצם בריאותינו וחיינו. ערבות הדדית ? כל ישראל חברים ? עם ישראל חי ? (איך ?). עד מתי נמשיך לעמוד ולהביט מהצד על כל המכלול של משברים, הזועקים לפתרונות דחופים ומיידיים ?  רה"מ אינו מקשיב, הוא רק מיטיב לדבר ולהפריח ססמאות באוויר.

אנו עדים היום לגל התעוררות, הפגנות, עצרות ומחאות שלא היו להם בעבר אח ורע במודעות הישראלית. מדיניות ההטעיה והקלוקלת של הממשלה תרמה לא מעט להעלמות והכחדה של מעמד הביניים במדינה. כל המאבקים והמחאות הללו הם בעלי אופי חברתי בלבד, אני חוזר: חברתי בלבד !

ואין בהם דריסת רגל של פוליטיקאים ודמגוגים, המחפשים לעשות הון מפלגתי או לקדם  אינטרסים אישיים של עצמם , הפועלים כנשרים העטים על השלל... די ! לא נהיה יותר פראיירים !