הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

ימים של דמוקרטיה בערד

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2014-12-04 09:58:55

ימים של דמוקרטיה בערד
"ימים של דמוקרטיה בערד"

סדרת אירועי תרבות בנושא דמוקרטיה וחופש הביטוי השבוע במסגרת פעילויות המתנ"ס ותיכון אורט

האם ייתכן חינוך דמוקרטי בישראל? ומה עם חופש הביטוי? ואיך ניתן לקיים שיח ציבורי במקומות בהם זה לא אפשרי? סדרת אירועי תרבות במהלך השבוע הקרוב ינסו לענות על השאלות האלה.

במוצ"ש 6.12 בסינמטק ערד יוקרן הסרט "פרספוליס" – יצירת מופת מאוירת ע"פ רב המכר מאת מרג'אן סטראפי על חייה של צעירה מוסלמית בצל השלטון האיראני והחרמות על חופש הביטוי. בתחילת הסרט יקיים אדי ז'נסקר דיון סביב חופש הביטוי בישראל ובעולם. הסרט יחל ב-20:00. בשיתוף הקשת בערד.

בראשון 7.12 בשעה 20:00 יתקיים מפגש אמן בבית הסופר (אחווה 8) עם יואב ליפשיץ וטל מסינג, אמנים בתחום חופש הביטוי במסגרת "מפלגת הפיראטים הישראלית" – ארגון של האקרים ואנשי מחשבים המעוניינים לקדם סוגיות של חשיפה וחופש הציבור לדעת. במסגרת המפגש יספרו השותפים על פרויקט "אוקיופיי וייפיי" – מחאה באמצעות רשתות אינטרנט אלטרנטיביות, ויחלקו עם הקהל תובנות סביב חופש הציבור לדעת, ויקיליקס ועוד. במהלך השבוע הקרוב יקיימו הפיראטים פרויקט בשיתוף הקהילה בערד – ובמהלך המפגש יידון גם נושא זה. הכניסה חופשית ומומלצת.

בשני 8.12 בשעה 20:00 יתקיים מפגש בבית הספר הדמוקרטי "קדם" סביב החינוך הדמוקרטי. במסגרת המפגש ייפתח לבאים צוהר לחינוך הדמוקרטי ואיך הוא מיושם בבית הספר המקומי. הדיון בהנחיית יובל כהן מנהל בית הספר ובהשתתפות אורנה אלישע, מנהלת מחלקת החינוך, חונכים ותלמידים. מיכל סטריער, מקימת בית הספר והמנהלת הראשונה שלו, תדבר על היווצרות אמון בקרב ילדים. הכניסה חופשית.

בבית ספר אורט יתקיימו בשבוע זה פעילויות בנושא מנהיגות וציות: ההצגה "הנחשול" של תיאטרון אורנה פורת תתקיים ביום ראשון הקרוב בשעות הלימודים סביב ניסוי שנעשה בבית ספר שמטרתו לבדוק את גבולות הציות של התלמידים. ביום שני יתקיים מפגש בנושא מנהיגות עם סגן אלוף בצה"ל לכיתות י"א-י"ב.