הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

זמן ההכרעה

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2014-11-27 09:34:47

זמן ההכרעה
"זמן ההכרעה"

המועצה הארצית לתכנון ובנייה תתכנס בשלישי הקרוב בירושלים לדון סופית בנושא מכרה בריר. תושבי ערד מתארגנים להפגנה בירושלים

השבוע האחרון בערד היה סוער במיוחד, בייחוד בפייסבוק. תושבים החרדים לבריאותם העלו פוסטים בנושא הכוונה לאשר את המכרה, מולם עלו עובדים של רותם אמפרט החרדים לפרנסתם וטענו שאין במכרה סכנה לבריאות.

משרד הפנים פרסם הודעה בה הוא מייעד שטחים באזור ערד בינהים שדה בריר לטובת כריית פוספטים – כך לאור כתבה שפורסמה בעיתון "הארץ". גם משרד האוצר הודיע שיתמוך בבקשת כי"ל.

תושבי ערד יצאו להפצת פוסטים בעמודי הפייסבוק של שרי הממשלה, ביניהם גלעד ארדן שר הפנים החדש, שבזמנו יצא נגד המכרה; נפתלי בנט, שמשרד הכלכלה בראשותו נחרץ בדעתו בעד המכרה; ויאיר לפיד, שחברת מפלגתו – יעל גרמן – עומדת בראש משרד הבריאות שמתנגד לכרייה בשל הפגיעה בבריאות התושבים.

"נעשה מחקר ע"י משרד הבריאות שבו הוכח מעל לכל ספק שאחוז התמותה בעיר מסרטן יעלה עקב הכרייה. עשרות משפחות כבר הצהירו שבכוונתם לעזוב את העיר אם ויהיה המכרה מחשש לבריאותם, וזה כמובן יחמיר את מצבה העגום של העיר שגם כך הוא לא טוב", כתב שי עזרא על הקיר של נפתלי בנט.

גם אנשים שאינם תושבי העיר הצטרפו למחאה: "הייתכן למחוק עיר שלמה בישראל ולסכנה בסיכונים בריאותיים מוכחים ומוסכמים על ידיי משרד הבריאות לטובת רווחים של משפחה אחת? אנא עמוד על המשמר ואל תתן ידך לעוול", כתב מתן יעקב גולן המתגורר בבאר שבע לשר ארדן.

לא נרשמה תגובה מצד השרים.

 

"כל בוקר עם הזריחה שאני מגיע לשערי המפעל ורואה את העוצמה של התעשייה הישראלית אני מתמלא אנרגיות וחווה גאווה ענקית.. הזכות לפרנס משפחה בכבוד והזכות להיות שייך לעשייה ואת התחושה הענקית הזו אני רוצה להנחיל לתושבי ערד הצעירים וכמה שיותר", כתב עובד כי"ל התומך במכרה פטריק בן-זכר.

 

לאורך השבוע נרשמים תושבי ערד בעשרות לאוטובוסים לירושלים. ההפגנה תתקיים מול כינוס המועצה הארצית לתכנון ובנייה, ברחוב הפסגה 8, באכסניית בית וגן בירושלים. המועצה עתידה לדבר אודות "אסטרטגיות הכרייה בישראל" בין השעות 9:10-11:30, ולבסוף להצביע בעד או נגד התכנית – שכוללת את הכרייה בשדה בריר הצמוד לערד כחלופה המועדפת.

עיריית ערד תוציא מטעמה אוטובוס אחד, אליו תתלווה ראש העיר טלי פלוסקוב, שביקשה להיות נוכחת בישיבת המועצה ולהביע את התנגדותה של העיר ערד למכרה. שאר האוטובוסים ממומנים על ידי תרומות של תושבים.