הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

יום הולדת יש רק פעם בשנה

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: ליאל שבת, אופק בוכטניק
תאריך: 2014-11-27 09:25:15

יום הולדת יש רק פעם בשנה
"יום הולדת יש רק פעם בשנה "

למי יש יום הולדת? עירנו ערד היקרה ציינה בסוף השבוע האחרון 52 שנים. אז איך חוגגים לעיר יום הולדת? כתבנו הצעירים יצאו לחגוג יום הולדת לעיר

 

לפני 52 שנים הוקמה העיר ערד כחלק מחזונו של ראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון להפריח את הנגב.

חגיגות יום ההולדת החלו כבר מתחילת השבוע בתל ערד, שכבות ד' יצאו  לסיור בתל ערד כדי ללמוד על העיר העתיקה ערד. החגיגות הגיעו לשיאם בסוף השבוע, ביום שישי ה-21/11. החגיגה התחילה בביקור בתחנות הראשונות של העיר כגון: גן הילדים הראשון, התיכון הראשון , גן החמישה ועל פסל הבולבוסים בכניסה לעיר ומוזיאון ההיסטורי של ערד.

התחלנו את הסיור בתיכון הראשון, שכיום משמש כתחנה של מגן דוד אדום. קיבלנו הסבר מפי משה רגב שהיה המנהל הראשון:" לפני 49 שנה אמרו תקים את התיכון הראשון שעד אז הביה"ס היחידי שהיה קיים ביה"ס יסודי יעלים, התחלתי לחפש מורים טובים אך לא היו לנו מבנים ולימדנו בשני חדרים בבניין בשכונת הפטיו וכיתה אחת שהקצו לנו מביה"ס יעלים והמורים היו צריכים לחלק את זמנם בין שתי הכיתות.. לא היה לנו פעמון והמורה היה צריך להסתכל בשעונו .. קיבלנו כסף להקים במבנה הזה ( מד"א היום) וב-1966 קם ביה"ס התיכון הראשון.. בזמנו הייתה לנו בעיה לא היו לנו מעבדות ללימודי כימיה , ביולוגיה ופיזיקה ..פתרנו את הבעיה שפעם בשבוע נסענו ללמוד בבתי ספר בירושלים , נסענו באוטובוסים שהיו כמו משאיות עם כסאות מעץ". 

בהמשך ההכרות עם אתריה הראשונים של העיר ,  הגענו למוזאון ההיסטורי של ערד, התחלקנו לשתי קבוצות קבוצה אחת ראתה סרט שמסביר על ערד וצילומים ישנים על סלילת הכביש ובניית הבתים, קבוצה שניה ערכה סיור והדרכה מאיילה במוזאון ונחשפה לתמונות ואביזרים משנות ה-50 , באחת התמונות רואים את חיה גרוסקופ שהייתה הגננת הראשונה מדליקה נרות חנוכה עם ילדי הגן.

החגיגה נחתמה בקולנוע אורון  , שבו התקיים שעשועון חידון ידע אינטראקטיבי על ערד. זוג תלמידים קיבלו שלט הצבעה , הזוג שצבר מספר רב של נקודות הם הזוכים שקיבלו פרס צנוע.

אז לא הרמנו את עירנו 52 פעמים על הכיסא , לא כיבינו 53 נרות ( אחד לשנה הבאה), אבל למדנו על היסטוריית העיר, חווינו שבוע גדוש בפעילויות נעימות לכבוד היום הולדת , כל שנותר הוא לאחל לעירנו שאנו גדלים , מתחנכים ונהנים ממנה בכל יום שתתפתח, שתצמח ושתמיד תגן על תושבייה.

אז מה נאחל לעירנו הקטנה?

רוני – ו'1- " שתהייה עיר גדולה שיבואו לגור הרבה תושבים ושתהייה עיר יפה", יונתן- ה'1- "שהעיר תצמח ותגדל , שיהיה רק טוב", רביד-ד'1- "שהעיר תהייה גדולה יותר , שיגיעו תושבים חדשים ושיהיו מקומות עבודה ", מקס ה'1- "שהעיר תתפתח, ושתמשיך להיות עיר טובה", אפיק ג'1- "שיהיה בהצלחה ושיפתחו מפעלים שנסגרו ויקימו מפעלים נוספים ושלא יגיעו טילים לערד" וקורל ג'2- "שתהייה עיר נקייה ויפה יותר, שכולם יהיו שמחים בה" .