הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

מבזקי חדשות

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
תאריך: 2011-08-04 13:22:49

מבזקי חדשות
"מבזקי חדשות"

* ביצוע מידי ברחוב הקנאים

במשך 8 שנים נאלצים תושבי רחוב הקנאים המתגוררים בקטע הדרומי, הסמוך לקניון, לחצות את הכביש המסוכן או ללכת עם עגלות ילדים בקטע של 110 מטר של כורכר וחול. הסיבה לכך נעוצה בהתמוטטות חברת הבניה אשר החלה לבנות במתחם והיתה אמורה לבנות את המדרכה והתשתית בעלות של כ- 130.000 ₪, החברה פשטה את הרגל ומאז הפרויקט תקוע. לאחר פניות תושבים וסיור שערכה במקום, החליטה ראש העיר על ביצוע מידי של העבודה על ידי עיריית ערד.

טלי פלוסקוב "מדובר בציר תנועה מרכזי בעיר, תושבים חוצים את הכביש לצד השני תוך סיכון חיים, אימהות צעירות גוררות עגלות בחול רק כדי להגיע למעבר החצייה בכיכר, ואנשים קשישים לא יכולים לעבור שם, לכן החלטתי לצאת לביצוע מידי כדי להסדיר אחת ולתמיד את הקטע הזה. נסיים את העבודה ואחר כך נלך לריב על הכסף עם משרד השיכון, אני מודעת לבעיה דומה בדרך לשכונת רננים, אבדוק מה ניתן לעשות".

מעיריית ערד נמסר עוד כי בימים הקרובים יחל פרויקט נגישות בצמתים לאורך ציר רחוב הקנאים  ובתחנות אוטובוס ברחבי העיר.

 

* ועוד שיפורים בחזות העיר -עיריית ערד החלה לבצע עבודות שדרוג אתר קריית האומנים.

בשלב ראשון מבוצעות עבודות גידור איכותי ושיפור תשתיות בטיחות, בסוף חודש אוגוסט יתקיים במקום מופע של תזמורת  "סימפונט רעננה" בליווי אומן אורח – שלומי שבן.

 

* פיקניק המוני בשישי בצהריים 22.07.11 – בגן ההרפתקאות, התארגנו בפעם השלישית חבר'ה צעירים מהעיר, כשברקע עמדת די. ג'יי עם מוזיקה ממש טובה, סאד עליו הכינו פיתות – לבנה /שוקולד, שתיה וכלי נגינה. עוד בתכנית: מעגל מתופפים – בניצוחו של לירן כהן. ההתארגנות החברתית המבורכת החלה במרכז הצעירים, איתה המשיכו את היוזמה אותם צעירים שלקחו חלק במפגש. החל מהשעה 15:00, עד כניסת השבת. אווירה ממש טובה, אתם מוזמנים!!

 

* בובי זמר –במוצ"ש האחרון, 23.07.11 – בכביש המדרחוב / דואר, מול "כדים" הופיעו על הבמה חבורת "בובי זמר", צמד חביב: ארבל פישלרומירון אגר. ארבל על הקלידים ומירון על גיטרה, סקסופון, חלילים ומפוחיות.
הבוביזמר שם לו למטרה להנציח את אחת ההמצאות של המפעל הציוני - שירה בציבור , באווירה משעשעת הופיעו השניים מול הקהל הרחב, כשתושבי העיר התנועעו ושרו שירים של "פעם והיום" , היה פשוט מקסים!!

 

* מעיינות הדרום –בשבוע האחרון החל פרויקט נרחב לניקוי ותחזוקה שוטפת של קווי ביוב בדימונה ובירוחם שעורך התאגיד. מנכ"ל מעיינות הדרום, שעיה קרפ: "המטרה שלנו היא לטפל בטעון תיקון לפני שהקו דולף".

תאגיד "מעיינות הדרום" החל לאחרונה בפרויקט שטיפה ותחזוקה של קווי ביוב בדימונה ובירוחם ובעתיד ישטפו גם קווי הביוב בערד ובמצפה רמון. מטרת השטיפה וטיפול התחזוקה היא לנקות את הקווים הראשיים ובכך למנוע גלישות ביוב הן בואדיות והן בבתי התושבים. כמו כן, באמצעות השטיפה מקבל התאגיד תמונת מצב על מצבו של כל אחד מהקווים וכך יודע אילו קווים לתעדף מבחינת שדרוג והחלפה. מבחינת התאגיד טובת הצרכנים היא שחשובה, הן מבחינת מתן קדימות למקרים דחופים והן מבחינת התחשבות בשעות העבודה. מאחר ולצורך ההחלפה נאלצה החברה להפסיק את אספקת המים בשכונה למספר שעות, לכן ההחלפה בוצעה בשעות הלילה, בהן צריכת המים היא נמוכה ונמסרה הודעה לציבור מבעוד מועד בכדי שיוכלו להיערך בהתאם".