הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

טקס השבעת שוחרים – 2014 בתיכון אורט ערד

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: גילי אשכנזי-רכזת טו"ב שוחרות
תאריך: 2014-11-05 20:59:24

טקס השבעת שוחרים – 2014 בתיכון אורט ערד
"טקס השבעת שוחרים – 2014 בתיכון אורט ערד "

 

ב-19/10 התקיים טקס השבעת שוחרים בבה"ס אורט ערד. בטקס השתתפו תלמידי כיתות ט'-י"ב הלומדים במגמת טו"ב שוחרות. הטקס, בהנחייתו של שלמה בניאן, התקיים בהיכל הספורט של בית הספר ובו נכחו משפחות התלמידים, מורים, מנהל ביה"ס פוזניאנסקי, מנהלת חט"ב רינת ביטון, מנהלת חט"ע רונית ז'אנו. בנוסף כיבדו אותנו בנוכחותם קצינים מחיל החימוש, אלוף משנה מישל יאנקו, מפקדת תחום שוחרות חוץ סרן אסנת לוי מגירה, מפקד המכללה סגן אלוף עופר אטיאס ומפקדת שוחרות מחוז דרום סמ"ר כוכב אמר.לקראת הטקס הייתה התרגשות רבה בקרב השוחרים החדשים מכיתה ט', תלמידת הכיתה אופיר שחורי אמרה"יום לפני הטקס כל הכיתה התרגשה שלמחרת הם עולים על מדים בפעם הראשונה. כאשר התקרב מועד הטקס ההתרגשות רק הלכה וגברה. היה מרגש מאוד לקראת שבועת השוחר וחשיפת הכותפות". הטקס החל בברכת מנהל ביה"ס גרגורי פוזניאנסקי, שציין את שיתוף הפעולה עם חיל החימוש וכן את שיתוף הפעולה עם העירייה להצלחת התוכנית. גרגורי הדגיש כי "היום-ערכים, ציונות ואהבת הארץ 'לובשים' מדים וזוהי גאווה גדולה לבית הספר וכל שכן לעיר ערד", ואיחל לתלמידים שתהיה להם שנה משמעותית, מאושרת ועמוסת חוויות שממנה יצאו חכמים, משכילים וחזקים יותר. אחריו עלה לברך אלוף משנה מישל יאנקו ששיתף את הנוכחים בהתרגשותו הרבה נוכח ההון האנושי הטוב ביותר שלנו, סיפר על הדרך החדשה אליה יוצאים השוחרים ועל התרומה הרבה של מגמת השוחרות לפרט ובמקביל גם לחוסנו של עם ישראל כמעצמה טכנולוגית.

יאנקו שיתף בתרומה האדירה של החיל במבצע "צוק איתן", בנוסף סיפר על שיתוף הפעולה המיוחד עם חיל החימוש, על סיורים ביחידות השונות, קצינים המאמצים את בתי הספר השונים, שיעורי הכנה לצה"ל וכל מה שנדרש. הוא הדגיש כי חיל החימוש נמצא אתנו ולצדנו בכל אחד משלבי הדרך.

דניאל דנדקר תלמיד כתה יב' ברך את השוחרים החדשים, תלמידי כיתה ט', ובדבריו איחל לשוחרים החדשים הצלחה ושיגיעו להישגים גבוהים בבית הספר, בצבא ובחיים. דניאל שיתף כי גם הם עמדו נרגשים בתחילת דרכם ואמר שלעיתים הדרך לא תהיה פשוטה אבל "עם רצון ואמונה, מספר ההישגים יהיה כמספר הכוכבים". בסיום הברכות הוזמן השוחר מאור ברוך מכיתה י' להקריא את שבועת השוחר שבסיומה קראו כלל השוחרים את קריאת "אני מתחייב". עם סיום הקראת השבועה נחשפו כותפות השוחרים והוזמנו החניכים התורנים לקבל את שרוך החניך התורן. מכיתה ט'-אדי חייקין, מכיתה י'-עומר ירמיה, מכיתה י'א-אולג לזובסקי ומכיתה י"ב- יקיר בן שבת. בנוסף, חולקו תעודות הצטיינות וכן מלגות לשוחרים מצטיינים: תלמידי כיתה י'-ספיר זילבר, דני קפלן ואלה עין צור. תלמידי כיתה י"א-קטיה בוכמן ואילון רחמני, תלמידי כיתה י"ב-יאיר אדרי קיבל מלגת רישיון, אביאל ספל ודניאל דנדקר קיבלו מלגה לנסיעה לפולין. בסיום הטקס ספרו השוחרים לאחור מעשר ובסיום הספירה זרקו את הכומתות לאוויר וזכו למחיאות כפיים סוערות. תודות למפקדים – שיר, הדר, מישה, רון, שחר, עדן, כוכב ואופיר.