הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

זה מה שהיה השנה במתנ"ס

מאת: דורה גורביץ' – מנהלנית המתנ"ס writer
תאריך: 2011-08-04 13:13:16

זה מה שהיה השנה במתנ"ס
"זה מה שהיה השנה במתנ"ס"

כמדי שנה, מגיע "סוף השנה המיוחל" ואיתו סיכומים, חשבונות נפש ותכניות לעתיד לאדם הפרטי וכך גם לגוף כמו המתנ"ס המחויב לפעול למען הקהילה, בתחומי ענין שונים ובמגוון פעילויות.

כל שנה בקיץ יוצאת חוברת מטעם המתנ"ס, הפורשת בפני תושבי העיר את מרכולתה: חוגים, סדנאות ופעילות ענפה המוצעת לכל אחד ואחת מתושבי העיר.

אך רגע לפני פרישת התכניות לקראת השנה הבאה, אנשי המתנ"ס עושים סיכום של שנת הפעילות שהסתיימה ואם מתבוננים במבט חטוף על מגוון האירועים הכמעט אינסופי שידעו במות ואולמות המתנ"ס במהלך שנת הפעילות שחלפה, הרי שבהחלט אפשר לנשום לרווחה ולהתרווח בחופשת הקיץ רק מעט כי עדיין פועלים בחופשה במשנה מרץ, להיות גאים וליהנות מבציר בהחלט טוב של שלל פעילויות תרבות מהנות ומגוונות שהתרחשו במהלך השנה.

אז במה להתחיל? באירועי תחום המחול כמובן...

אלה היו מופעים לאורך השנה ובמופעי סיכום פעילות של להקמת הריקודים הסלוניים, להקת ריקודים סורפרייז, הרכב בנות להקת הג'אז הווקאלי – להקות איכותיות ותיקות ואהובות המוכיחות כל פעם מחדש שעדיין לא נס ליחן, לצד פרויקט צעיר שהרחיב והעמיק את שירותיו השנה וסיכם את פעילותו במופע סיום מרהיב - פרויקט ערד רוקדת ושרה.

גם בתחום האומנות הפלסטית, היתה עשייה ענפה ופורייה: חוגי הציור, הקרמיקה ופיתוח יצירתיות באופנה אמרו את מילתם בתערוכות סוף שנה שהוצגו בחלל המתנ"ס להנאת תושבי העיר.

חוגים חדשים שנפתחו בהצלחה וממשיכים גם בשנה הבאה היו: היפ הופ (פרויקט ערד רוקדת ושרה) וחוגי קונדיטוריה לילדים, בהן הילדים למדו לאפות עוגות... "יאמי" .

גם תחום אומנות התיאטרון לא טמן ידו בצלחת. קבוצת התיאטרון "מיג" – קבוצה ייחודית הכוללת ילדים, נוער ומבוגרים, המיועדת לקהילה הדוברת רוסית, העלתה השנה בהצלחה רבה שני מופעים בפני הקהל הרחב.

סדנת התיאטרון לנוער, הקבוצה הותיקה, חתמה את שנת פעילותה במופע מקורי ומרענן בפני קהל מפרגן.

אנסבל "פריזמה" – קבוצת התיאטרון למבוגרים, הניב שני מופעים אינטימיים.

האחד בשיתוף עם ספריית ערד (הועלה בספריה) והשני בשיתוף פעולה עם עיריית ערד, הועלה במסגרת ארועי יום האישה הבינלאומי והוצג מס' פעמים במוזיאון ערד.

הקבוצה מתכוננת להופיע בפסטיבל ערד ובאולם צוותא בתל אביב. נאחל להם בהצלחה.

אם הייתם נוכחים בארועים אלה במהלך השנה, אפשר לסכם ולומר שהשנה לקח חלק מספר ילדים גדול יותר באופן משמעותי בפעילות הענפה של המתנ"ס.

הארועים הוצגו בפני אולמות מלאים עד אפס מקום ומבחינת ההיבט המקצועי המתנ"ס בהחלט "קפץ כתה". התאורה, ההגברה ורמת ההפקה עלו מדרגה.

כמובן הכל תודות להון האנושי הפועל במתנ"ס - אך דברי תודה נשאיר לסיום.

מטבע הדברים, כשמסתיימת השנה - איתה תכניות חדשות לעתיד.

מובילי המתנ"ס הקשיבו, הסיקו מסקנות והם יוצאים עם מגוון פעילויות וחוגים.

חלקם ותיקים ואהובים וחלקם חדשים ורעננים, כגון: לקטנטנים יפתח חוג חדש (שהיה לו ביקוש מזה שנים רבות) טרום בלט ומחול יצירתי לגילאי 3-6, בלט ומחול מודרני, מחול מודרני ואימפרוביזציה לגילאי 6-9. בתחום התיאטרון חוג דרמה לצעירים מכתה א' עד ו'.

לא רק הקטנטנים גם המבוגרים לא יקופחו השנה. שלל חוגים חדשים עומדים בפתח וביניהם: חוגי ציור למבוגרים, חוג דיזיין ותפירה, קונדיטוריה למבוגרים, יוגה, פלדנקרייז, ז'קונג' רפואי (תנועה סינית) וכו'.

את היתר, ויש עוד חוגים רבים וטובים, תוכלו למצוא בחוברת המהודרת והמושקעת שמופצת מדי שנה ומוצעת לכל התושבים.

הרי אי אפשר לסיים את הכתבה מבלי תודות לאנשים שעשו את המלאכה, עם כל הלב והנשמה - זר תודות לכל המדריכים בחוגים ובסדנאות ההעשרה, לעובדי המתנ"ס, לילדים ולהורים שנותנים אמון מדי שנה במתנ"ס ומשתתפים בפעילותיו.

תודה, חופשה נעימה ובטוחה

ולהתראות בשנה הבאה!