הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

אור נולד

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: איריס אשכנזי
תאריך: 2014-10-30 12:17:06

אור נולד
"אור נולד"

שמי איריס אשכנזי,  מאובחנת כדיסלקטית עם הפרעות קשב וריכוז. בילדותי לא הייתה מודעות לנושא זה וחוויתי קשיים רבים בתהליכי הלמידה שלי, בהתמודדות מול מערכת החינוך וההשפעה המצערת כמובן על בטחוני העצמי. בבגרותי, לאור הקשיים שחוויתי במערכת החינוך כתלמידה מכיתה א' ועד י"ב , הבנתי במשך השנים מהן היכולות שלי ולמדתי להעצים את החוזקות שבי. כפי שהיום מבינים ומודעים, בעיות קשב וריכוז הינם "תכונות" גנטיות העוברות לעיתים מדור לדור. ואכן, שני ילדים הבוגרים זכו גם הם ב"מתנות" אלו. אולם הם בנוסף זכו בי, ידעתי לתמוך בהם, לחזק אותם, להוציא מהם את המיטב ולהתמודד עם מערכת החינוך. שני בניי סיימו את התיכון עם תעודת בגרות מלאה ובני הבכור סיים לימודי הנדסה. שניהם מקור לגאווה עבורי, שניהם מוכשרים, בעלי יכולות, מודעים לחזקות שלהם וידעו להתמודד עם החולשות שלהם, לעקוף אותם ולנצח אותם. בני השלישי, בן הזקונים, בכיתה א', עדיין לא אובחן, אבל נראה שהתפוח לא נפל רחוק מהעץ, אולם איני מודאגת, בעזרת תמיכתי והכלים אותם רכשתי במשך השנים בטוחני שגם הוא יעלה ויפרח ויצליח בלימודיו. לאור חוויותיי האישיות והרצון לסייע לילדי רכשתי כלים שונים אשר נמצאו יעילים בטיפול בבעיות קשב וריכוז, בדיסלקציה ובתקשורת עם ילדים ומתבגרים. בעזרת כלים אלו, לא רק עזרתי לילדיי, אלא הבנתי מהן היכולות שלי ולמדתי להעצים את החוזקות שבי. אני רואה בעיסוק זה היום כייעוד שלי ולשם כך הקמתי את"אור נולד".משמעות השם "אור נולד" : "אור" לזכר אמא שלי רות אור ז"ל ו"נולד": שיוולד אור חדש למשפחות שאני עובדת אתן.

*שיטת "רביב"

למדתי את השיטה מגב' נילי רביב מייסדת השיטה. מהי שיטת רביב? השיטה עוסקת בפיתוח כישורי למידה, תיקון לקויות למידה, בעיות קשב וריכוז וקשיי התפתחות.שיטת רביב היא שיטה נוירו-קוגניטיבית (אימון המוח) לפיתוח ותיקון כישורי קשב ולמידה לילדים ומבוגרים. קיימת הבנה שהמוח שולח מסרים בעזרת הגוף, ותנועות הגוף מבוצעות על ידי שרירים, המקבלים מסרים מהמוח. שיטת רביב מבוססת על ההבנה, ששרירים יכולים גם לשלוח מסרים למוח תוך שימוש באותה מערכת עצבים. המוח מגיב לאותם מסרים ויוצר  תתי מבנים נוירולוגים כדי להסתגל טוב יותר. אם המסרים, המבוססים על תרגילים מסוימים, ממשיכים להגיע בעקביות בתקופה של לפחות שלושה חודשים, תפקודים חסרים לדיסלקסיה, דיספרקסיה, דיסגרפיה ודיסקלקוליה יכולים להשתפר ולהוביל את המוח  לתפקוד טוב יותר. הטיפול נמשך בין חצי שנה לשנה לערך למטופל. התרגילים עצמם שנלמדים בשיטה הם פשוטים וקלים למדי לביצוע. הם דורשים פרק זמן של אימון יומי שנע בסביבות ה-20 דקות. השיטה מתקנת את דפוסי הלמידה, מחזקת את הביטחון העצמי של הילד ומגבירה את יכולת הריכוז שלו בכיתה.

*הדרכת הורים דרך ציורי ילדים

מסייעת להורים שחווים קשיים עם ילדיהם, ללא תקשורת מספקת, ללא היכולת של הילד להביע את מצוקותיו -  באמצעות הציורים של הילדים אני לומדת להכיר את עולמם הפנימי, הפחדים שלהם, המצוקות שלהם, את מה שאכן נמצא בנפשו של הילד. במהלך ההדרכה גם ההורים מתבקשים לפעמים לצייר ובכך מאפשרים לי להבין את תחושותיהם הפנימיות ולסייע להם לחבר בין שני העולמות.

 

*אימון אישי התמחות בהפרעות קשב וריכוז

האימון מיועד לבני 15 ומעלה. קיימים שני סוגי אימון: אימון רגיל או אימון להתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז. האימון הוא אישי ומקנה כלים דרך חשיבה שונה וחדשה, מלמד את ה"מתאמן" להכיר בקשיים שהוא מתמודד אתם ולהבחין באפשרויות בחירה להן לא היה מודע. האימון מלמד אותו לבחון את המצב בנקודת מבט חדשה , להתגבר על מכשולים , לרכוש ביטחון עצמי ,להשתחרר מחסימות מחשבתיות., לקבוע יעדים ולמצוא את הדרכים להשגתם.

ניתן לסייע לילדיכם, ניתן להתגבר על הקשיים, קיים מענה לבעיות קשב וריכוז, אשמח לעזור לכם , אנא פנו אלי לקביעת פגישת הכרות.