הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

נלחמים על הבית

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: הכתבים הצעירים- בוגרי בית הספר
תאריך: 2014-10-30 12:16:02

נלחמים על הבית
"נלחמים על הבית"

תקופה לא פשוטה עוברת על ערד, עירנו היפה. מקומות תעסוקה נסגרים, תושבים רבים זועמים ומחפשים תשובות וצדק חברתי.

ביום שישי האחרון , ה-24 לאוקטובר התכנסו רבים מתושבי העיר שבעיניהם מטרה אחת משותפת. – להשמיע את קולם הקורא לעזרה, מחאה על סגירת המפעלים והמצב התעסוקתי בעיר.

בתשע בבוקר נפתחה הפגנה רועשת במיוחד, שכללה שלטים, התבטאויות חריפות של תושבי העיר, האשמות בעיקר לכיוון הממשלה. "ההפגנה מתקיימת למען ערד אנו רוצים שהממשלה תדאג למקומות עבודה מכובדים, כדי שאתם הדור הצעיר של העיר, לא תעזבו את העיר אלא ההפך תעבדו פה ותהיו גאים בעיר שלכם." כך תיארה לנו תושבת העיר, אדרי פאני את תחושותיה לגבי המצב בערד.

פאני, עובדת במפעל מגבות ערד שכרגע מיועד לסגירה, "אני ערדניקית בנשמה, אנחנו נחזיר עטרה ליושנה ולא ניתן לממשלה לנצח ולהפיל אותנו".

סיסמאות חוזרות נשמעו באוויר "תצאו מהאדישות, אל תוותרו על הבית שלנו, זה הזמן להילחם על עירנו על הבית של כולנו".

בין המפגינים פגשנו את ראש העיר טלי פלוסקוב, שהגיעה לתמוך ולחבק את תושבי העיר "אנחנו משקיעים בעיר שתהייה יפה מטופחת שתוביל בתחום החינוך, הביטחון ועוד, אך אם התושבים יעזבו את העיר כי הם מחפשים מקום עבודה בעיר אחרת, בשביל מי יהיה כל זה?, לכן החלטנו להוריד כפפות, ולצאת למלחמה גלויה, אני מאמינה בעיר ובטוחה כי ביחד עם הממשלה נמצא פתרון לבעיית התעסוקה בעיר וכך נצא מהמשבר הקשה הזה".

תושבים רבים הגיעו לתמוך בתושבים המפוטרים, להביע תמיכה ואכפתיות עקב המצב הלא נעים שפקד אותם, "אני מקווה שההפגנה תוביל לפתרון הגון, שימצאו מקומות תעסוקה , שתהיה פרנסה לכולם ושנוכל לחיות בכבוד בעיר שלנו." סיפר לנו תושב העיר אלידור כהן שהציע פתרונות למצב העגום "הממשלה צריכה להזרים לערד תקציבים כדי שיוכלו להקים מפעלים ולתת הטבות ליזמים שרוצים לבוא לערד "

התחושה ששררה בקרב התושבים כללה כעס רב, ייאוש אך גם תקווה, תקווה לימים טובים יותר, ואצל כולם הבחנו בתמונה משותפת לכולם- העיר שלנו חשובה לכולנו.