הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

רות דורית יעקבי - המסע לארץ החיים משכן ריפוי הלב

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2014-10-07 20:25:00

רות דורית יעקבי - המסע לארץ החיים משכן ריפוי הלב
"רות דורית יעקבי - המסע לארץ החיים משכן ריפוי הלב"

בחג הקרוב, כולם מוזמנים להאנגר המיוחד של דורית רות-יעקבי ברובע האמנים ולהתרשם בעצמכם מאישה בעלת אלף קולות

רות דורית יעקבי, ציירת ומשוררת בינלאומית פותחת את שערי המשכן לאמנות –האישה של "אלף הקולות" מסע פתיחת שערי הלב, המשכן מופרד מהזמן ומהמקום ויוצר טריטוריה על זמנית. מסע של הנשמה, מסע פנימי מדיטטיבי של ריפוי  הארה, לידה, נחמה לחיים חדשים , לשמחה ולרחמים. המשכן הוא מיצב דחוס טוטאלי מערה מסתורית גנזך של תולדות ימי עולם שהאובייקטים האומנותיים בו הם חפצי עוצמה ודביקות שמאניסטית.

במקום מתקיים מפגש עם האמנית מוקרן הסרט המרגש "האישה של אלף הקולות" סרט – מסע האם הגדולה לארץ החיים להיות אם כל חי וסדנאות להעצמה נשית. ביקור במשכן הוא מסע פנימי של המבקרים, מסע של גדילה והעצמה, מקום ריפוי הלב, מסע של האם הגדולה המיתית מהשאול לחיים, מסע חוצה עולמות – ומאחד אותם. סיפור המסע הקדמון של השכינה האמא הגדולה רחל אמנו הנדודים הגלות והגאולה השבר והתיקון הפצע והנחמה. כל אמא היא שליחה, אמא של האימהות ,אמא מלכה.

בתוך חלל של כ700 מ"ר חווה המבקר מסע וטרנספורמציה אישית אל ארץ החיים היא המקור והיא בראשית, זמן ההתחלות, מקום שהכול מתחיל, זמן בראשית של החיים, של השמחה, הצבעים עזים והשירה נולדת ממיתרי הלב, ממקור שורש הנשמה. החיים בראשוניות הם חוויה ששייכת לעולם ונשכחה. חוויה שמאפשרת קיום חדש וכוללת את כל הזמנים. המשכן מהווה מוקד משיכה ועליה לרגל מהארץ ומהעולם, מאפשר מפנה וטרנספורמציה, מפת דרכים הזכרות אישית וקולקטיבית בכוחות הנשכחים והתעוררות לאני חדש והארה של אמת פנימית מתחדשת. המשכן מהווה מוקד משיכה ועליה לרגל מהארץ מהעולם, ומיום הקמתו (בסיוע מפעל הפיס-המועצה לתרבות) כבר ביקרו בו אלפי בני אדם.

מתוך פתח דבר מאת פרופסור מרדכי עומר ז"ל מנכ"ל ואוצר ראשי של מוזיאון תל אביב לאמנות מהקטלוג של התערוכה בגלריה האוניברסיטאית לאמנות, אוניברסיטת תל אביב 2011 פרס מישל קיקואין.

"יצירתה של רות דורית יעקובי נטועה במעמקים של הוויה נפשית פרטית, המבינה את הסבל כמצב קיומי של קדמוניות מתמשכת. ההתרחשויות בפנים הנפש, כמוהן כעולם התופעות והטבע, נחוות כביטוי של כוחות מאגיים וכגילום של יסוד רוחני שכמו מאחד את העולם כולו. הוויה קיומית זו קרובה לחוויה הדתית והמיסטית

ולעולם המיתוס הקדום ומתפרשת לכן כמסע: תהליך טרנספורמטיבי, תודעתי ורוחני כמסעם של גיבורים מיתיים אל שאול תחתיות ובחזרה לעולם החיים, או כמסעה של הנפש אל הגאולה והנצח. ביצירתה של יעקובי, מסע זה מתנהל בין קטבים של לידה, מוות והיוולדות מחדש, בתנועה מעגלית המבשרת את החיים מתוך המוות. הכלת ממדיו האֶפִּיים של מסע רוחני מעין זה מחייבת מעשה אמנות טוטאלי ורליגיוזי, שבו הציור, החפץ ופעולת הגוף האנושי נתפסים כמוליכים של כוחות מאגיים, ככלים להיטהרות וריפוי המתאפשרים רק מתוך פעולתם ההדדית והשכנתם זה לצד זה בחלל המשמש להם משכן. בחלל זה מתמצה מסעה של יעקובי מלב

הקיום הפרטי אל ישות רוחנית המתגלגלת בדמות האם הגדולה, ישות המאפשרת לה לקשור את האישי עם הציבורי בתפקידה כאֵם החיים והמוות, כמי שמקוננת ובה – בעת מעניקה חיים ומביאה ריפוי ותיקון."

התמונות למכירה רות דורית יעקבי רואה ביצירה שליחות לעולם לריפוי לנחמה לתקווה והן ריפוי ונחמה ברכה ומקור שפע ושמחה לצופה בהם. לפרטים נוספים אפשר להיכנס לאתר של דורית www.ruthdy.com או לתיאום מפגש בטלפון 050-3278188, 08-9958330