הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

"אל תשליכני לעת זקנה"- מחברים את תלמידי "יעלים עופרים" עם "בית גיל עד"

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מאת רותי אסייג, הרכזת החברתית
תאריך: 2014-10-02 11:57:14

"אל תשליכני לעת זקנה"-  מחברים את תלמידי "יעלים עופרים" עם "בית גיל עד"
""אל תשליכני לעת זקנה"- מחברים את תלמידי "יעלים עופרים" עם "בית גיל עד""

כמידי שנה בראש השנה מועצת התלמידים חוברת לשכבת כיתות ד' ויחדיו מרימים מבצע של נתינה למען קשישי ערד. בכל שנה אנו עוברים בבתי הקשישים ואילו, בשנה זו,  הוחלט להגיע לבית גלעד ולשמח את כל הקשישים בו זמנית.

עניין הנתינה כרוך בסיכומי דברים בין ארגון הנותנים לארגון המקבלים וכן, בהתגייסות גדולה של  צוות עובדים, מחנכות, תלמידי והורי בית הספר. כל משפחה שחפצה בכך, תורמת מוצר היכול להועיל ולשמח את הקשיש, ויחד, מכל המוצרים הללו, הוכנו השנה, 55 משלוחי חג מורכבים ,מכובדים ואישיים לכל קשיש ב"בית גלעד", אותו מנהלת הגברת סבטלנה ז'רבסקי.

הגענו אל המקום, מחנכת , מורה מקצועית ורכזת חברתית, יחד עם תלמידי כיתות ד' ונציגי המועצה , בוגרי ביה"ס "יעלים עופרים".  במקום הייתה כל החבורה, כולל עובדי המקום וסבטלנה גוטמן ,המנגנת. כל תלמידינו התיישבו בין הקשישים, ערכו היכרות ושני הצדדים התרגשו ביותר  מעצם העניין. חשנו כדברי השיר ש"הינה מה טוב ומה נעים שבת אחים גם יחד" , ישבנו עימם לשולחן, ברכנו אותם לקראת השנה החדשה בעברית וברוסית. היו כמה קשישים שאף ביקשו אף הם לברך ולומר...שרנו שירים בצוותא, שתינו ואכלנו, מסרנו את המשלוחים והשמחה הייתה רבה. התלמידים שלנו היו נרגשים לא פחות ונפעמו מהנתינה. אין ספק שתלמידנו פיתחו תרבות של נתינה, התגייסות גדולה על מנת שכל נזקק בחג יהיה מאושר בחלקו.                                                                             מעשה החינוך בטרם החג, לשמח את לבבם של השניים הנותן והמקבל, יצירת אווירת השמחה בחג, הלכה למעשה, זהו ערך נעלה שתלמידנו מתנסים בו ומבינים את ערכו דרך העשייה הממשית. שכן, כפי שנאמר במקורות: שקולה גמילות חסדים כנגד כל המצוות (ירושלמי פיאה, פ"א, ה"א). מעשים אלה לפני ראש השנה מכשירים את תלמידנו להתבונן באדם שסביבם בפיתוח אמפטיה, הקשבה ונתינה אמתית, וזאת הם לומדים ב"שיעור" המיוחד הכרוך בארגון ,הכנת המשימה ויישומה במפגש מיוחד זה וכנראה שיושרש במפגשים יזומים נוספים בעקבות ההצלחה וחשיבה על העמקת הקשר החשוב שנוצר.