הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

הרצאות, סדנאות וטיולים במיוחד למבוגרים

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2014-10-02 11:50:46

הרצאות, סדנאות וטיולים במיוחד למבוגרים
"הרצאות, סדנאות וטיולים במיוחד למבוגרים"

הקתדרה העממית למבוגרים במתנ"ס פותחת את שנת הפעילות השישית עם מגוון פעילויות לימודים ובילוי לשעות הפנאי

מפגשי לימוד והעשרה, סדרות של הרצאות, טיולי לימודים ברחבי ישראל, חוגי שפות, חוגי תנועה, חוגי חברה, משחק ויצירה, המיועדים לאוכלוסייה הבוגרת (מגיל 50 ומעלה, פנסיונרים וצעירים ברוחם) יוצאים לדרך בימים הקרובים.

כל הפעילויות הן מטעם הקתדרה העממית שפועלת במתנ"ס, בשיתוף המשרד הממשלתי לאזרחים ותיקים – וההרשמה בעיצומה.

הקתדרה העממית היא מסגרת לא פורמלית להשכלת מבוגרים, שמשלבת בילוי והנאה יחד עם פעילויות למידה והעשרה. במסגרת זו יכול כל אחד למצוא משהו אישי לעצמו.

השנה, למשל, תתקיימנה מספר סדרות של הרצאות, כשבכל סדרה 4 הרצאות. סדרות שיתקיימו בשעות הבוקר יעסקו בין היתר בהיסטוריה של א"י, אמנות, אנתרופולוגיה ותקשורת וכן הרצאות בנושא התפתחות האדם. סדרות שתתקיימנה בשעות הערב יכללו הרצאות בנושאי מוסיקה, בהנחיית פרופ' וולפה שהוא מנהל האקדמיה למוסיקה בירושלים, הרצאות בנושאי 'מפגשים חובקי עולם' עם דן-דן בולוטין, צור שיזף ואחרים. סדרת ההרצאות השלישית, בשיתוף היחידה לאיכות הסביבה, תעסוק באקולוגיה ואיכות הסביבה, כמובן.

פעילויות העשרה בקתדרה מתמקדות בשתי סדנאות חדשות שנפתחות השנה: סדנה לשיפור הזיכרון וסדנה לרפואה טבעית למשפחה. כל אחת מהסדנאות כוללת מספר מפגשים.

מי שממש ירצה להעמיק בלימודיו ימצא מענה בקבוצת לימוד של האוניברסיטה העברית בירושלים, שתתכנס ללימודיה בערד, קרוב לבית. קבוצת הלימוד תחקור את המוסר היהודי, פילוסופיה ותרבות יהודית ישראלית בהנחיית יפה מוצפי, מורה לתנ"ך מטעם מכון גנדל להשכלה יהודית.

האמת היא שלא חייבים ללמוד כל הזמן. בקתדרה אפשר גם לבלות בכיף במגוון החוגים המוצע. בקרוב יחלו לפעול חוגי תנועה (ריקודי-עם, פילאטיס והתעמלות רפואית), חוגי שפות (אנגלית, עברית, יידיש וערבית) חוגי חברה (משחקי רמי-קוב, דומינו ובינגו עם כל החברים) וערבי שירה בציבור ביום שלישי האחרון של כל חודש.

הפופולאריות הגדולה של פעילויות הקתדרה באה לידי ביטוי בהשתתפות בתכנית הטיולים השנתית "שלום לך ארץ נהדרת". השנה יתקיימו שני טיולים דו-יומיים בסופי שבוע וארבעה טיולים יומיים לאתרים שונים בארץ. עלות הטיול למשתתף כוללת הסעה והדרכה.

ביום חמישי 13.11.2014 יתקיים מופע פתיחת קתדרה "פזמונים שעשו היסטוריה" – מופע מוסבר של הזמר יאיר אפשטיין בליוויו ובעיבודיו של פרופ' מיכאל וולפה.

לפרטים נוספים ניתן לפנות אל: שרון ברהנו – ניקוליץ'  מנהלת הקתדרה בטל' 08-9551514