הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

ועד ההורים פתח בעיצומים

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: בן שיף
תאריך: 2014-09-04 12:18:21

כחלק מצעדי המחאה הוחלט כי לא יחתמו על תשלומי האגרה ויפעלו להקפאת תשלומי ההורים

לפני כשבוע וחצי פרצה סערה במערכת החינוך העירוני, בית הספר של חב"ד עבר למסלול מוכר רשמי במשרד החינוך, ולכן עיריית ערד הייתה מחויבת למצוא להם מבנה המוכר ללימודים, לכן הוחלט להקצות כיתות לתלמידי חב"ד במבנה התיכון המקצועי "אורט צור". הדבר גרר מחאה של הורי התלמידים ושל ועד ההורים, שטענו כי העירייה הפקיעה כיתות וחדרים משני פרויקטים של נוער בסיכון, כ-80 נערים ונערות אשר למדו שם. ההורים טענו כי זה לא נכון ולא הגיוני לשכן תלמידי בית ספר יסודי לצד תלמידי תיכון באותו המבנה ולהוציא משם שני פרויקטים של נוער בסיכון במועד קרוב כל כך לתחילת שנת הלימודים.

מוועד ההורים העירוני נמסר כי "העיריה טעתה שלא שיתפה את הועד בהחלטותיה וביצעה מחטפים שאינם מקובלים על הועד, על מנת לרצות אוכלוסייה אחת על חשבון אוכלוסייה אחרת ומבלי לקחת בחשבון את ההשלכות על שאר ציבור התלמידים וההורים. לכן אנו נמצאים היום בפתיחת שנת הלימודים מבלי שימצא עדיין פיתרון הולם לבית הנוער קדימה (פרוייקט לנוער בסיכון בו לוקחים חלק כ-40 בני נוער), והפתרון לקידום נוער (פרוייקט לתלמידים שנשרו ממערכת החינוך בו לוקחים חלק כ 35 תלמידים) הוא עדיין חלקי ויושלם במהלך השנה".

"במהלך השבוע וחצי האחרון פעל ועד ההורים העירוני תוך שיתוף פעולה מלא עם העיריה וזאת למרות המחטף שביצעה העיריה", אמר יו"ר ועד ההורים העירוני טל צחי, "כאשר לנגד עיניו טובת הילדים בלבד ובניסיון למצוא פתרון הולם לתלמידי שני הפרויקטים. היום לאחר שהבנו כי העיריה משחקת בנו במשחקי הלוך ושוב ומבטלת פגישות שניקבעו בנסיון להשיג עוד זמן, החליט ועד ההורים העירוני לשבור שתיקה ולהכריז כי תמו המאמצים והניסיונות לשיתוף פעולה עם העיריה. היום אנו יוצאים לדרך של מאבק מתוך אמירה ברורה כי לא ניתן לפגוע בילדינו. ועד ההורים לא ימשיך לשתוק ויצא לפעולות מחאה כנגד המחטפים שביצעה העיריה".

כחלק מצעדי המחאה הוחלט בועד ההורים כי לא יחתמו על תשלומי האגרה ויפעלו להקפאת תשלומי הורים לשנת הלימודים התשע"ה. בנוסף, תופסק נציגות הועד בוועדות השונות עד להודעה חדשה. ועד ההורים ישקול המשך צעדיו והחרפת המאבק וזאת במידה ולא יימצא פתרון הולם לבני הנוער והעירייה לא תיענה לדרישות הועד לעבודה בשיתוף פעולה ובשקיפות מלאה.