הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

ערב קפה אמנות לאמנים וחובבים יתקיים במוצ"ש ברחבת המתנ"ס

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2014-08-07 13:02:03

ערב קפה אמנות לאמנים וחובבים יתקיים במוצ"ש ברחבת המתנ"ס
"ערב קפה אמנות לאמנים וחובבים יתקיים במוצ"ש ברחבת המתנ"ס"

האמנים ישתפו סודות מקצועיים דרך הרצאות קצרצרות, וגם דקל טרי ינגן. הכניסה חופשית

ערד היא עיר מלאה באמנות ובאמנים. למטייל באתר האינטרנט של עיריית ערד, מזומן סיור בשם "ערד במבט אמנותי". העיר מלאה בשלטי חוצות, ורבים מתושביה אמנים חובבים.

לרגל הקמת מחלקת התרבות של מתנ"ס ערד, הוחלט להקים מועדון לאמנים ולחובבי אמנות, על מנת ליצור קהילת אמנים שוקקת, משתפת, דינמית ומתפתחת. ערב הפתיחה של המועדון, שנבנה כולו דרך פעולה של מתנדבים, יתקיים במוצ"ש הקרוב ברחבת המתנ"ס כ"ארט קפה" – קפה אמנותי, לאורכו יתקיימו פרזנטציות קצרות (עד 7 דקות) של אמנים ערדניקים מתחומי אמנות שונים שיתנו הצצה לעולם היצירה שלהם, הופעה קצרה של דקל טרי, קפה טוב, ודוכני מכירה תצוגה של חפצי אמנות של היוצרים המקומיים.

לארוע מוזמנים האמנים של ערד, וגם כל מי שאוהב אמנות ואמנות מעניינת אותו. הקהל מוזמן, הכניסה חופשית.

 

 
 

 


גשם של פלאפל 2 וסרט לגו בסינמטק הילדים

שלישי בחמש, זו כבר מסורת: יש קולנוע לילדים בערד

מדי שבוע, בשעה חמש בערב בדיוק, מתקבצים ילדים חובבי קולנוע באולם הקונסרבטוריון לצפות סרט ממיטב הקלאסיקות של הקולנוע העולמי לילדים, בתנאי צפייה הולמים. הקולנוע הומה ילדים והורים, ונראה שיש עתיד לחובבי הקולנוע הצעירים של העיר. בין השאר הוקרנו הקיץ מרי פופינס, פנטזיה, ספר הג'ונגל ועוד.

בשלישי האחרון הייתה אמורה להתקיים הקרנה של "סרט לגו" – ההצלחה הגדולה של הקיץ האחרון, אך הוחלט לדחותה לשישי הקרוב (8.8) בשעה 10:00 בבוקר, כיוון שההקרנה נפלה על השעות האחרונות של צום תשעה באב.

בשלישי הקרוב תתקיים הקרנה נוספת של הלהיט "גשם של פלאפל 2".

כל הסרטים מדובבים, כרטיס עולה 15 ₪ - ובסוף מקבלים גם משולש פיצה. במהלך השנה יעברו ההקרנות לימי שבת בשעה 17:00, ובמידה והביקוש יהיה גבוה – יתווספו הקרנות.

 

 
 

 


רביעי משפחתי אקולוגי ברחבת המתנ"ס

במופע "צלילים מחצר הגרוטאות" מנגן גיל בוהדנה על כלים מכל הבא ליד. מתחילים בחמש, הכניסה חופשית

 

רביעי משפחתי השבוע יוקדש למוזיקה אקולוגית, והוא מתקיים בשיתוף היחידה לאיכות הסביבה נגב מזרחי. בשיאו המופע "צלילים מחצר הגרוטאות" - מופע יוצא דופן ומלהיב המפגיש מוסיקה מרחבי העולם עם נושא המיחזור ושמירת הסביבה. על הבמה מוצגים כלי נגינה ייחודיים העשויים מחומרים ממוחזרים:  קופסאות תיפוף וחביות בווריאציות שונות, חלילי פלסטיק מצינורות השקיה, מכלי גז, קלימבה אפריקאית ממסוריות, ברינבאו, "צינופון" - מתקן העשוי מצינורות ביוב וכמו כן כלי נגינה שונים העשויים מפחיות שימורים, פקקים, בלונים, בקבוקים ועוד.

הנגנים שהופכים את כל אותם חפצים "מיותרים" שאנו זורקים לכלי נגינה המפיקים  מוסיקה רצינית ומגוונת מרחבי העולם כדוגמת אפריקה וברזיל, אוסטרליה, אירלנד  ועד המזרח הרחוק. המופע חוצה תרבויות ומתאים לכל הגילאים, כמו כן מלווה בהסברים קצרים על המוזיקה וכלי הנגינה המקוריים אשר שמשו השראה לבניית הכלים הממוחזרים. 

אחרי המופע תתקיים סדנא לבניית כלינגינה משאריות - וכולם מוזמנים ללא תשלום.