הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

ריקוד חייה

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: בן שיף
תאריך: 2014-07-02 21:45:10

ריקוד חייה
"ריקוד חייה"

נעמה אסרף-אייסנמן מרקידה את בנות ערד מזה 10 שנים ובימים אלה היא מעלה את מופע העשור. ראיון מרקיד במיוחד

המרכז למחול  CRAZY MOVES  פועל בערד מזה כמעט עשור ותחת ידיה המוכשרות של נעמה אסרף אייסנמן עברו מאות מבנות ערד ולמדו אצלה את אומנות המחול. ידוע שנעמה היא מורה טובה מטבעה וכל הזמן מתקדמת בתחומה. הורים מספרים כי ישנה אצלה תעודת אחראיות להצלחה בטוחה- היא דורשת מהרקדניות כל שיש להם, הדרישה מהקטנטנות היא בדיוק כמו מהבוגרות ואת התוצאה כולם רואים מעל הבמה פעם אחר פעם. בעזרת עקשנות ואומץ, הצליחה נעמה לסחוף אחריה רבים ושנה אחרי שנה היא מצליחה ליצור אירוע תרבותי מושקע שכולם מדברים עליו. לקראת מופע העשור של המרכז למחול "קרייזי מובס", פנינו לנעמה לראיון מיוחד של סיכום ביניים.

כיצד ומדוע התחלת לרקוד?

מגיל קטן תמיד אהבתי לרקוד, בכיתה א' התקבלתי ללהקת בית הספר ורקדתי ריקודי עם. גם בתיכון רקדתי בלהקת הריקוד של מקיף א' והשתתפתי בכל מחזות הזמר אשר מעלה המקיף בקטעי ריקוד ומשחק. בצבא לקחתי הפסקה מהריקוד ומיד אחרי הצבא הגעתי בפעם השנייה בחיי לערד, הפעם הראשונה הייתה בפסטיבל ערד "האחרון". כשהגעתי לערד התחלתי לעבוד במלונות בים המלח בצוותי בידור וניהלתי אירועים. בגיל 22 טסתי ללוס אנג'לס שם למדתי ורקדתי בסטודיו NIKOLושם גם עבדתי.

למה "צריך" לרקוד?

ריקוד הוא פורקן של הנפש. בריקוד אפשר להביע כל דבר. הריקוד הוא סיפור, הקומבינציות הן המשפטים והתנועות הן המילים. בלי קשר לכושר הגופני, ריקוד חשוב לבריאות ולנפש. כשאדם רוקד הוא מוציא מעצמו המון ולכן הוא הרבה יותר שמח ומאושר.

כיצד התחיל הסטודיו?

עבדתי באחד המפעלים פה באזור, הרגשתי שחסר משהו, ולא מצאתי את עצמי ומשם באה ההחלטה לעשות "רעש" בעיר. החלטתי להקים סטודיו לריקוד פה בעיר ערד. עד אז, היו חוגי ריקוד במתנ"ס, אבל המענה שאני נתתי לרקדנים ולרקדניות, לא היה. אצלי הם התחילו ללמוד ריקודי בטן וסגנונות אחרים. מאוד חשוב שלא וויתרתי, במהלך השנה הראשונה היו לי 3 קבוצות ובכל קבוצה 5 ילדים. שנה אחרי כבר גדלתי ל-60 תלמידים ושנה אחר כך היו לי כבר 120 תלמידים. זה התחיל מפה לאוזן, אחר כך ראו את המופעים וככל שהתקדמנו, ראו שאנחנו מקצועיים מאוד והשם שלנו גדל פה בעיר. יותר ויותר נרשמו ויותר ויותר ילדים עברו אצלי בסטודיו ללמוד את רזי הריקוד.

אתם עושים גם אירועים פרטיים?

מלבד הסטודיו, אני גם רקדנית בטן מקצועית ובינלאומית. אני מופיעה באופן שוטף כרקדנית הבית של כפר הנוקדים יחד עם בעלי גיל שהוא נגן דרבוקה מוכשר. הוזמנתי להופיע במספר אירועים, והזכור לי ביותר היה הזמנה להופעה מיוחדת מאוד באוגנדה. טסנו עד לשם כדי להופיע אצל אחד האנשים העשירים במדינה, והרמנו שם מופע ברמה גבוהה במיוחד. כמו כן, סיימתי קורסים שונים כגון:  כוריאוגרפיה , ריקוד ותנועה לגיל הרך באוניברסיטת תל אביב .

אני מלמדת זוגות לחתונות, הכנות לבר/בת מצווה וכל מה שקשור לכוריאוגרפיה לאירועים מיוחדים. בנוסף אני מנהלת בשיתוף עם מתנ"ס דימונה כבר 5 שנים, חוגי ריקוד בשלל סגנונות במתנ"ס דימונה. כל שנה אנחנו נוסעים לאילת לסמינר מחול מיוחד שכולל בתוכו השתלמויות ריקוד רבות והעשרת רפרטואר הריקוד של הבנות, שם יוצא לי לשתף פעולה עם רקדניות ומורים לריקוד מאילת ומכל הארץ שמגיעים לסמינר.

איך היית מסכמת 10 שנות פעילות?

הסטודיו הוקם ב-2003. הוא נתן מענה לעשרות אם לא מאות בנות בעיר, באותן שנים היה מאוד קשה, ניסיתי לשלב גם את העבודה במפעל וגם את ההקמה של הסטודיו וזה לא היה פשוט. לא מסכמים דבר שהוא עדיין קיים. אני מביטה על העשור האחרון, וגאה ברקדניות שהפכו להיות כמו הבנות שלי. למדתי מהם המון, ובמהלך השנים התמקצעתי בסגנונות ריקוד שונים. למדתי הרבה על ערד וכמו כן, העיר למדה עלי והכירה אותי. הסטודיו עצמו גדל עם השנים והתפתח למשפחה אחת גדולה. במהלך השנים הרמנו הפקות מאוד גדולות בקולנוע אורון, הם נבנו לאחר שבמהלך השנה עברו הרקדניות לימודי משחק מבוגרי בית-צבי, וכמו כן השתלמויות מרקדנים מהטובים בארץ ובעולם. ההפקות היו מושקעות מאוד, ששילבו מלבד ריקודים גם קטעי קישור, משחק וגם ווידאו ועריכה מוזיקלית. אף פעם לא התפשרנו על האיכות, אפילו שאנחנו לכאורה עיר קטנה באמצע המדבר, זה לא אומר שההפקות שלנו לא צריכות להיות ברמה הכי גבוהה שניתן, לכן במופע הסיכום שיתקיים בשבוע הבא, לא נוריד את הסטנדרט, אנחנו כל שנה רק עולים ברמה.

מה החוויה שהכי זכורה לך בכל שנות פעילות הסטודיו?

המופע "מבראשית" שהיה המופע השלישי שלנו. האולם היה מפוצץ עד אפס מקום ואנשים ישבו על המדרגות. באותו לילה היו 2 מופעים ושניהם היו מלאים. זו הייתה חוויה מטורפת שזכורה לי לטובה, מאז לא חזרתי לעשות 2 מופעים ברצף, זה היה מדהים אבל זה ממש קשה גם לרקדניות לעלות מופע אחר מופע.

מה מחכה לנו בערב אירוע העשור?

מחכים הרבה הפתעות. אנחנו מעל 100 רקדנים על במה אחת מגילאי 3 עד 18. מי שיבוא יראה לקט שירים ממופעים קודמים וקטעי וידאו, ובוגרות שעזבו וכבר אחרי צבא יבואו ויעלו ריקוד, ועוד המון הפתעות ששווה לבוא ולראות בעצמכם.  המופע יתקיים בתאריך 8.7.14 ביום שלישי בשעה 19:00. מחיר כרטיס 25 שקלים. אנחנו מצפים לראות את כולכם באים וחוגגים איתנו את המאורע המיוחד הזה, אני והרקדניות מאוד מתרגשות לקראתו ומכינים לכם ערב שלא ישכח במהרה.

מה מחכה לנו בעשר שנים הבאות?

חכו ותראו..

ולסיכום?

חשוב לי להודות להמון אנשים שעזרו ותמכו לאורך כל הדרך, נתנו שעות רבות וימים על גבי לילות כדי שהילדים המקסימים יזכו לרקוד ולהביע את עצמם. בראש ובראשונה אלה כל הרקדניות שעברו בסטודיו "המרכז למחול" בעשר שנים האחרונות ולהוריהם שבלעדיהם כל זה לא היה מתממש. לראש העיר טלי שנתנה לנו בשנתיים האחרונות עזרה רבה, למשפחה ולבעלי שתומכים איתי גם כשאני חוזרת מאוחר הביתה ובקושי רואים אותי בתקופות מסוימות, ותודה לכל התושבים שתמיד איתנו בכל האירועים, גם בקולנוע אורון, גם בסטודיו עצמו, גם על הבמות המרכזיות באירועים העירוניים כמו יום העצמאות או ביום ההולדת של ערד. אנחנו אוהבים אתכם ומחכים בקוצר רוח להמשיך ולשרת את העיר בעוד 10 שנים של מוזיקה, צבעים וריקודים כפי שעשינו עד כה.