הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

הלו, זה רדיו?

מאת: ענת רסקין writer
תאריך: 2011-07-21 12:24:30

הלו, זה רדיו?
"הלו, זה רדיו?"

זה רדיו? כן, באולפן ההקלטה של בי"ס 'חלמיש' יש רדיו. חי, בועט ומשדר מהשטח. השטח הוא כמובן חצר בית הספר אבל זה לא חשוב כי הרדיו מביא מעולמם של התלמידים ולפי הצילומים התלויים על הקירות נראה שהם עושים חיים!
מסתבר שלמרות סדרות הריאליטי בטלוויזיה ונפלאות המחשב והפייסבוק - עדיין יש אנשים שנהנים להקשיב ולא רק לצפות. הם מקשיבים לרדיו ונהנים ממנו ויש אף כאלו החולמים להיות שדרים. אז אף פעם זה לא מאוחר ללמוד דבר חדש וכך בעקבות ידיעה בעיתון, התקבצנו באולפן הרדיו הבית ספרי כמה אנשים לא צעירים.


יש בינינו שהם סתם סקרנים לראות מה זה אולפן רדיו, יש כאלו שתמיד חלמו להגיש תוכנית ברדיו והם מכחכחים בגרונם ומעמיקים את קולם הרדיופוני כשהם מציגים עצמם ותמיד יש את אלו האוהבים ללמוד דברים חדשים.. את כולם קיבלו כפיר ולדמן המורה לרדיו ותקשורת בחיוך לבבי ואדווה רוט רכזת תקשורת הבית ספרית.


בפעם הראשונה באולפן היו כולם נרגשים. על כל כך הרבה דברים רצינו לדבר ולספר - אך כשהמיקרופון הוגש אל פינו נאלמנו דום ולא הוצאנו מילה. פתאום לא ידענו על מה לדבר. אפילו את התאריך של היום לא זכרנו וגמגמנו. היה מישהו שסיפר על זקנה שצעיר סירב להעבירה את הרחוב. זה הזכיר בדיחה ישנה וצחקנו והוא נעלב... הכל נהיה כל כך דרמטי וחשוב ועם זאת שום דבר לא חשוב עד כדי כך.


אולי נשדר מוזיקה? מסתבר שזה לא פשוט כל כך לדבר ובו בזמן להפעיל עם הידיים את הכפתורים בלוחות הבקרה, להעיף מבט על השעון המתקתק בלי רחמים ולא לגמגם או לשתוק יותר מידי זמן. פתאום כולם דברו כל כך ברצינות וניסו שהעברית שלהם תהיה יפה ונכונה. כפיר אמר לנו: "תחשבו על מישהו ותדמיינו שאתם מדברים אליו ואז תשמעו יותר טבעיים". כשאנחנו מוצאים את הדמות הדמיונית אליה אנו רוצים להפנות את דברינו המילים יוצאות בשטף אין סופי, מתגלגלות מלבבותינו על גלי האתר ומתערבלות באוויר עם עוד מילים רבות של אנשים רבים, המדברים ומדברים ומדברים... ולדבר אין סוף.


האם מישהו יקלוט פעם את הרעיונות שאנו מנסים להעביר? האם תהיה לנו אמירה חשובה לומר - או שנחטא בפטפוט ודברי הבל? האם אמצא מישהו שישדר איתי על אותו הגל?


הלו, זה רדיו?! כן, אדוני. איך אומרים בעברית רדיו של בית הספר שלנו? של השכונה שלנו? ואולי רדיו של העיר שלנו? זה פשוט, אדוני, אומרים: שלום, כאן 'רדיו חלמיש'!