הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

יו"ר ועדת החינוך של הכנסת התארח בערד

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2014-06-19 13:59:22

יו"ר ועדת החינוך של הכנסת התארח בערד
"יו"ר ועדת החינוך של הכנסת התארח בערד"

יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, ח"כ עמרם מצנע, התארח בערד ונחשף לפעילות הרבה הנעשית בבתי הספר,  ולאחריה שלח מכתב לשרי החינוך, התרבות ונגב-גליל, בו העלה את התרשמויותיו החיוביות מהביקור ואת הצורך למלא את בקשות העירייה.

 יום הסיור של מצנע החל בפגישת היכרות ועבודה בעירייה, בנוכחות ראש העיר, טלי פלוסקוב, מנהלות מח' החינוך, מנהלי ומנהלות בתי הספר, ועוד.
בתום ישיבת זו סיירו מצנע ואנשי צוותו בבתי ספר בעיר בלווית ראש העיר, סגניה, אוחנונה וקווס ומנהלת מח' החינוך, רחלי אברמזון. התחנה הראשונה הייתה של הסיור הייתה בביה"ס אורט צור, בו התרשמו האורחים ממסגרת הלימודים והתרגשו מסיפוריהם האישיים של מספר תלמידים שמצאו בו את מקומם לאחר שהיו על סף פרישה מלימודים. ביה"ס אורט צור הוא בית ספר מקצועי- תעשייתי, המלווה על ידי התעשיין סטף ורטהיימר.
בית הספר הממ"ד טללים היה יעד הביקור הבא. ח"כ מצנע וצוותו השתתפו בשיעור למידה משמעותית יחד עם התלמידים.
הביקור בא היה בביה"ס חלמיש, שם נחשף למסגרת הלימודים "התקשורתית" והתראיין לרדיו של תלמידי ביה"ס.
את היום העמוס סיימו חברי הצוות של ועדת החינוך בכפר 'נרדים', שם למדו על פעילות המקום מפי מנהל הכפר מתי רוז, שמעו על שגרת החיים והכירו את צוות העובדים המסור.

במהלך הביקור החמיא ח"כ מצנע לאנשי החנוך ואמר כי, "ניכר בערד שינוי גדול מאז ימי הוועדה הקרואה שניהלה את העיר, ומורגש כי הגאווה המקומית חזרה לתושבים".

עמרם מצנע סיכם את ביקורו במכתב לשרי החינוך, התרבות ופיתוח נגב גליל, בו הציג את צרכי העיר הנוגעים להם וביקש את היענותם. בין הדברים סיוע בשיפוץ מוסדות חינוך, מימון הסעות לתלמידים, הסדרת תיקצוב שוטף למרכז הצעירים והכרה ברובע האמנים, כלומר לפטור את האמנים מתשלום ארנונה ולהכיר במוזיאונים, ולתקצבם בהתאם.