הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

שבועות במתנ"ס – מפגש של התחדשות

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2014-06-11 22:16:09

שבועות במתנ"ס – מפגש של התחדשות
"שבועות במתנ"ס – מפגש של התחדשות"

תיקון ליל שבועות במתנ"ס ערד היה מפגש של מוזיקה, תרבות וטקסט

לראשונה הוחלט במתנ"ס ערד לקיים תיקון ליל שבועות דוגמת התיקונים המתקיימים בתל אביב. הבאים לערב זה נאלצו לבחור בין הרצאות ומפגשים שונים שהתקיימו במקביל. דויד פרץ, המוזיקאי הבאר שבעי המחונן ואבי הסצנה הבאר שבעית, ניגן ושר לאורך כל המפגש; אוברי אייזקס הביא את אשתו רותי ויחד הם דנו בטקסט השבועותי "לכה דודי"; פרופ' גיא בן פורת מאוניברסיטת בן גוריון העניק פרשנות מעניינת למוסד הנישואין; והרב ברוך אביבי המחיז יחד עם חברים סיפור של רבי נחמן מברסלב, ושר את השיר "אייכה" של שולי רנד.

הערב הגיע לשיאו בשעות הלילה המאוחרות, כשכל הקהל התאסף באולם חצב שבמתנ"ס לשיחה ודיון בנושא ההתחדשות המאפיינת את האביב ואת חג השבועות, יחד עם הרב יגאל ינאי ואיש החינוך אייל קידר. הדיון, שתוכנן לכרבע שעה, התרחב לכמעט שעה בשל הדיון הער שהתקיים סביב הנושא, שהובילו חילונים לצד דתיים.

את הערב סיימה ההופעה של האחים אהוד ושחר אריאל, ששרו משירי אביהם מאיר אריאל, יחד עם פרשנויות מקוריות.

הצוות המארגן של הערב, שהורכב מאורן עמית, מנהל מחלקת תרבות וקהילה במתנ"ס, אוברי אייזקס המרכז את פעילות "אלול" בעיר, הרב יגאל ינאי וברוך אביבי, מנהל בית הספר "טללים", מתכננים פעילויות נוספות פתוחות לקהל הרחב לקראת החגים הבאים במעגל השנה. ערדניקים, צאו מהבית.