הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

ערד: בירת ההיאבקות של ישראל

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: בן שיף
תאריך: 2014-05-28 20:15:19

ערד: בירת ההיאבקות של ישראל
"ערד: בירת ההיאבקות של ישראל"

המון דברים טובים קוראים לאחרונה במועדון ההיאבקות מכבי עמ"י ערד. בחג הפסח האחרון, טסו נציגים ממועדון ההיאבקות לתחרות בינלאומית בהולנד, ותלמיד התיכון, נתנאל בראל, זכה במקום שני והמכובד. לאחר מכן, התארחה הנבחרת בהומסק, רוסיה לתחרות בינלאומית נוספת, משם הם חזרו עם מדלית זהב וכסף. רוברט אווניסיאן זכה במדליית הזהב וולאדיסלב בורדייני קטף את מדלית הכסף. "הרבה זמן לא התרגשתי ככה, שאתה יושב בגמר ורואה את המתאבקים שלך זוכים בתחרויות קשות נגד מתאבקים מעולים מכל העולם. זה נותן כוח ואנרגיה להמשיך ולכבוש פסגות נוספות", מספר בגאווה גדולה מאמן הנבחרת, אלכס ספוז'ניקוב.

השנה ניסו במועדון גם להתאבק בסגנון חדש ולא מוכר להם- היאבקות בסגנון חופשי. באליפות ישראל לתלמידים שהתקיימה בבאר שבע, זכה רוני דודקוב במקום הראשון, למרות שזהו לא סגנון ההיאבקות המוכר לו. יחד איתו, זכתה אווה אומנמסקי במקום הראשון באליפות ישראל לבנות.

לפני כשבוע, נבחרת ההיאבקות מכבי עמ"י ערד יצאה לתחרות גביע המדינה לבוגרים, שם זכו במקום השלישי. זוהי הפעם הראשונה בה הנבחרת משתתפת בתחרות זו וזהו הישג גדול שעל הפעם הראשונה כבר הגיעו לשלישייה הזוכה.

בקיץ הקרוב יחגוג מועדון ההיאבקות 10 שנים מאז הקמתו. בכל גיל יש אלופי ישראל מהבוגרים, דרך הנוער ועד הקדאטים. יש גם מדליות רבות מאליפויות שונות מכל העולם. החניכים יצאו בקרוב לאליפות העולם לקדאטים, ואף יש מתמודד אחד שנכנס לסגל האולימפי ובאולימפיאדה הקרובה ייצג את ישראל. ב-13 ביוני תתקיים בערד אליפות ישראל לתלמידים וגם שם יש תקווה כי ימשיך המועדון את המסורת הנכבדת וישיג תוצאות מכובדות, וייטע גאווה גדולה בתושבי העיר. המועדון פועל תמיד על 100 אחוז וכיום לאחר 10 שנים של פעילות ניתן לראות את התוצאות הטובות של ההשקעה הרבה של הסגל, המאמנים והמתאבקים עצמם. "עוד לא סיימנו את השנה, יש עוד תחרויות בדרך אבל אנחנו כמו תמיד הולכים על המקסימום", מסכם ספוז'ניקוב, "תודה רבה לכל אלה שמאמינים בנו, תומכים ותומכים. לגרגורי פוזניאנסקי מנהל תיכון אורט ערד שמשקיע בתיכוניסטים ועוזר רבות, למרינה גלייזר מנהלת מחלקת עלייה, קליטה ותרבות, לאלה שוקרון ולקאנטרי-קלאב ערד, לעמותת הספורט, לראש העיר ולכל התושבים שמעודדים, תומכים ומאמינים בנו. אנחנו נמשיך לתת הרגשה טובה לכל המעודדים שלנו ולא לאכזב אותם, אנחנו נפתיע שוב ושוב בתוצאות עד שכולם ידעו כי ערד היא בירת ההיאבקות של ישראל".