הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

פרוג'יקס עולים על הגל

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: בן שיף
תאריך: 2014-05-21 23:40:43

פרוג'יקס עולים על הגל
"פרוג'יקס עולים על הגל"

יוני ומנש, עובדים הרבה מאוד זמן ביחד, כבר 10 שנים. הם עבדו ביחד בהרבה מאוד תחומים ופרצו עם מוזיקת ההאוס, "בתור אינדיבידואלים כל אחד בתחום שלו אבל תמיד היינו אחד בשביל השני למרות ששמות הבמה היו מופרדים", מסביר מנש. AirBenderו-YoniBהבינו שיש להם משהו חזק בידיים, שזה הרבה ידע וניסיון והחליטו ללכת לכיוון שהם מאמינים שממנו הם יכולים להתפתח. הם החליטו ללכת על הרכב טראנס מקורי ולפני חודש הקימו את פרוג'יקס. "בהתחלה שהתחלנו לעבוד קראנו לזה פרויקט איקס, הסגנון שלנו הוא פרוגרסיב, השארנו את ה-Xועכשיו אנחנו פרוג'יקס", מסביר יוני. בימים אלה סיימו פרוג'יקס להכין טרק עם מהמודרה, שהוא יהיה הטרק הראשון הרשמי שלהם שיצא בקרוב. "במהלך עשר השנים הופענו הרבה ביחד וגם לחוד, בבאר שבע והמון בערד, מסיבות טבע ועוד המון", מסביר מנש, "הפרויקט הזה אישי, בגלל שחיברנו בו את הדברים שממנו אנחנו באים, הוא זה שתפס הכי הרבה תאוצה ואהדת קהל. אנחנו מקבלים הרבה פרגון מאנשים פה בעיר".

בשנים האחרונות הטראנס בעלייה מטורפת, מסיבות הטבע נעשו הרבה יותר מסחריות והתחילו לקבל את המקום שהוא אמור לקבל ולא כמשהו פסול, אלא כמשהו טוב, נקי וטהור. "אנחנו נהנים יותר לנגן בטבע מאשר במועדון", מוסיף יוני, "אנחנו נפתח את זה עם הרבה עבודה קשה וננצל כל במה שנקבל, אנחנו נתמיד וניקח את זה הכי רציני שאפשר", ואילו מנש מוסיף: "זה הרבה מאוד ישיבה באולפן, אינטנסיביות מטורפת, לסגור הופעות ולהקריב הרבה מהחיים האישיים שלך בשביל זה. זה כיף לאללה, לראות 800 איש עפים עם טרק שלך זה שווה הכל. נותנים לך כפיים וזה טירוף. החזון שלנו הוא להופיע בכל הפסטיבלים הגדולים בישראל ובעולם. אנחנו מקבלים ים פירגון מאנשים שסובבים אותנו, אם זה מהחברה שלנו סטנגה, אם זה מהמשפחות או אם זה החברים".

פרוג'יקס עובדים מפה, בערד, זה אמנם מקום שקשה להתפתח ממנו מוזיקלית אבל הם מצליחים, יוצאים החוצה ומרגישים תמיד תמיד ערדניקים, "הפירגון פה בעיר הוא ענק", הם מסבירים, "אם זה שנותנים לנו להופיע באצטדיון או שעוצרים אותנו ברחוב ומבקשים שנעשה להם דיסק לאוטו. אנחנו לא מתכוונים לצאת ולעזוב למרכז הארץ, ערד זה המקום שממנו נתפתח ונצמח, זה הבית".

את המוזיקה של פרוג'יקס קשה לתאר במילה אחת. זו אמנות שבאה לאחר שניסו כל כך הרבה דברים וסגנונות ונגיעות, ועכשיו הם מנקזים הכל למקום אחד, "אנחנו מוציאים מה שאנחנו אוהבים להוציא ולא איכפת לנו מה זה עשה ומה הוא עשה", מסביר מנש, "לשבור את החוקיות של הסגנון, לערבב מקצבים, והצלילים שאנחנו רוצים, אנחנו לוקחים מלא רעיונות והשפעות ממה שאנחנו אוהבים וזה יוצא פרוג'יקס. זה לא מכוון מיינסטרים, וזה עדיין נאהב על ידי הקהל. הכימיה בינינו היא מטורפת, לפני שיוני חושב על משהו אני כבר יודע על מה הוא חושב. בסופו של דבר אנחנו עושים את המוזיקה בגלל אהבה ובאמת כי זה מה שאנחנו רוצים לעשות גם בגיל 80, אנחנו נשב על כיסא גלגלים, לא נשמע באוזן אחת ועדיין נתקלט ונעשה הכי שמח שאנחנו מסוגלים לעשות".

לפרוג'יקס יש דף פייסבוק, ("פרוג'יקס"). נכון לעכשיו הם כרגע יושבים הרבה באולפן, לכן פחות מופיעים אבל גם זה יגיע בקרוב. "בסופו של דבר הכל מתנקז לדבר אחד וזה מה שאנחנו הכי אוהבים לעשות ואין לנו שום כוונה להפסיק בקרוב", מסכם יוני.