הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

"פרלמנט הצעירים"- צעירים עושים שינוי

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מורן יפרח וענבר שיף
תאריך: 2014-05-12 09:42:50

"פרלמנט הצעירים"- צעירים עושים שינוי
""פרלמנט הצעירים"- צעירים עושים שינוי"

בשלוש שנים האחרונות נפגשת אחת לשבועיים קבוצה של צעירים מתנדבים אשר מקדמים מטרות החשובות לתושבים צעירים בערד. מטרות שבסופו של דבר, משפיעות על איכות החיים של התושבים כולם. הפרלמנט פועל בשיתוף פעולה מלא עם ראש העיר וכל הגורמים העירוניים.

 

*תחבורה ציבורית

פרלמנט הצעירים חבר בוועדת התחבורה בעירייה האחראית בין היתר על שיפור מערך התחבורה הציבורית , ביחד עם ראש העיר, מנכ"ל העירייה והגורמים המקצועיים העירוניים הצליח הפרלמנט לקדם הקמתו של קו ערד-דימונה, בפעם הראשונה מתקיימת תחבורה ציבורית המחברת את הנגב המזרחי. עד הקמת הקו הנוסעים לדימונה היו צריכים לנסוע דרך באר שבע, דבר שהאריך את הנסיעה בכמעט שעה לכל כיוון. קו משמעותי נוסף שהוקם הוא קו ערד–מכללת ספיר, סטודנטים רבים בני ערד המתגוררים בעיר ונדרשים לקו זה הינו קריטי לטובת לימודיהם בספיר והוא משרת אף את העובדים במכללה ובשדרות. בימים אלה עוסק הפרלמנט בקידום קו 387 הישיר לבאר שבע! ללא עצירות בדרך ואנו מקווים כי הדבר יתרחש לטובת הציבור בערד כולו. בנוסף הפרלמנט היה חלק מועדת התחבורה שעסקה בקידום קווי לילה בסופי השבוע מערד לבאר שבע בעבודה משותפת עם יחידת הנוער וכל הגורמים העירוניים. אנו מקווים כי בהקדם יתווסףקו נוסף למכללת אחווה ויתוגברו הקווים לאוניברסיטת בן גוריון ובית החולים סורוקה.

*תרבות

בקיץ החולף קידם הפרלמנט סדרת אירועים בכיכר העיר, בימי שישי – "שישי חם בכיכר" בשיתוף סוחרי המרכז המסחרי אשר יצרו מבצעים ייחודיים לאירוע והפרלמנט הפיק את הפעילויות לילדים ומסיבת רחוב באמצעות מתנדבים.

סדנאות ג'אגלינג, קוסם, חפש את המטמון, ועוד.. , בנוסף הפרלמנט היה שותף רעיוני בהקמתו של מועדון זמן ערד יחד עם מחלקת החינוך, יחידת הנוער, ראש העיר ומתחם צים. קידום והשתתפות בכנס בנושא עשרת הישובים עם הארגונים אשר עוסקים בהקמת היישובים ועם ארגונים המתנגדים להם.

 

*תהליך הקמת פארק לכלבים בערד

כחלק מהנושאים החשובים למתנדבים בפרלמנט, עלה נושא הקמת פארק כלבים מכיוון שאין בערד מקום בו ניתן לשחרר כלבים למשחק באופן חופשי. ראשית התקיימה פגישה עם הווטרינרית העירונית והבנו כי מתגוררים בעיר כ-1900 כלבים הרשומים בעיריית ערד. וזיהינו צורך ציבורי מובהק להקמת פארק שכזה. ריכזנו את כל השאלות שעלו בדעתנו והפנינו אותן למחלקת גנים ונוף של עיריית תל אביב-יפו. ביררנו מהו התקן, מהו גודל של פארק כלבים סטנדרטי? מי מפנה את הפסולת? היכן כדאי לרכוש ברזיות מיוחדות לכלבים, כמה עולה הצללה ותאורה, אילו חברות מייצרות משחקים לפארק שכזה? עם מי כדאי לעבוד? והיכן כדאי לבנות את הפארק כך שלא יפריע לתושבים (ריחות ורעש). נפגשנו עם מסגריות לקבל הצעות מחיר, התייעצנו עם מאלפי כלבים מהעיר, יצרנו שרטוט ראשוני של הפארק וכל מה שלדעתנו חשוב שיהיה בו ולבסוף הגשנו את החומרים לעירייה מלווים בהסברים מדוע חשוב שיוקם פארק שכזה בערד: סיפרנו בפגישתנו הראשונה עם ראש העיר טלי פלוסקוב (אחת מפגישותינו הרבות עמה בנושא) כי התושבים ירוויחו מהקמת הפארק מכמה סיבות: בעלי כלבים היפראקטיביים יזכו לקחת באופן קבוע את כלבם להוציא אנרגיות ולשחק עם כלבים אחרים, פארק שכזה יכול לסייע וליצור קהילה חדשה בערד של בעלי כלבים אשר יפגשו באופן קבוע בפארק, יפגישו בו את הכלבים שלהם וגם התושבים יזכו להכיר תושבים אחרים עם אותם תחומי עניין. העוסקים באילוף כלבים בעיר, יוכלו לפתוח חוגים וסדנאות לילדים ולמבוגרים וגם להשתמש בפארק לצורכי אילוף כלבים יחד עם הלקוחות שלהם. ניתן יהיה לקיים בפארק את תערוכת הכלבים הבאה. ראש העיר התלהבה מאוד מהרעיון וראתה את החשיבות והכדאיות שלו לתושבי העיר. ויקי ברנגל מנהלת מחלקת הנדסה האחראית על התכנון העירוני פעלה כנציגת העירייה לסייע לנו להכניס את תכנון פארק הכלבים כחלק מהתוכניות של פארק יהושפט. ויקי הנחתה אותנו ליצור קשר עם מתכנן פארק יהושפט צבי דקל וכך עשינו- התקשרנו ויצרנו קשר הצגנו את עצמנו והוא אמר שהוא ינסה למצוא מקום בתכנון אבל הוא לא מבטיח דבר. לאחר חודשים רבים בפברואר 2014 צבי דקל הודיע למהנדסת העיר שהוא שריין אזור בגודל דונם בתכנון פארק יהושפט לפארק הכלבים. ההתרגשות הייתה רבה בקרב חברי הפרלמנט מפני שעברו בדיוק שנתיים מאז התחלת הפרויקט. באפריל ניפגש הפרלמנט עם דודי אוחנונה סגן ראש העיר ועם וויקי מנהלת מחלקת הנדסה כדי לברר מתי יעבור התקציב ממשרד הבינוי והשיכון וקק"ל לעירייה, כדי להתחיל לבנות את פארק יהושפט וביקשנו שהפארק כלבים יהיה הראשון שיבנה לאור הביקוש הגדול בעיר. דודי ביקש שנפגוש אותו שוב באמצע מאי בתקווה שעד אז הכספים יעברו בהצלחה והעלייה לשטח תהיה בקרוב. עוד נאמר בפגישה עם דודי שבמידה והכספים יתעכבו ישנה אפשרות לבנות פארק זמני במקום אחר בעיר עד שזה המתוכנן יבנה סופית. יצאנו מרוצים מהפגישה מפני שכך או כך כנראה מאמצע מאי תתחיל בנייתו של פארק לכלבים בערד, זמני או קבוע, מה זה משנה חיכינו מספיק!

 

פרלמנט הצעירים ממשיך בפעילותו לפרויקטים חדשים ומעניינים ובשיתופי הפעולה לטובת העיר, אם אתם רוצים להשפיע ולעזור לקדם את עירנו אתם מוזמנים לפנות אל מורן או ורוניקה במרכז הצעירים לפרטים נוספים והעלאת נושאים נוספים המשמעותיים לקהילה ולעיר. arad@bthere.org. il089956066.