הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

יוצאים מהבית: טיולים ואירועים לסופ"ש

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2014-05-12 09:40:46

יוצאים מהבית: טיולים ואירועים לסופ"ש
"יוצאים מהבית: טיולים ואירועים לסופ"ש"

גלגליל מערבי

אירוע אופניים חווייתי, דינמי ואתגרי לכל המשפחה "גלגליל מערבי". משפחות רוכבות מוזמנות ליהנות ממסלולי רכיבה בין נופי הגליל המערבי בשלושה מקצים: עממי-משפחתי, רוכבים מנוסים ומקצה אתגרי. הרכיבה מתקיימת בשני מסלולים העוברים בחורש טבעי, וחולשים על אתרים היסטוריים, נחלים ופינות חמד. בשעה 9:00 יתקיים הפנינג למשפחות.

מתי: שבת, 10 במאי, 7:00

פסטיבל ים של גליל מערבי

בגליל המערבי פותחים את עונת הקיץ עם פסטיבל "ים של גליל מערבי", שלושה סופי שבוע של ספורט, תרבות וטבע בנופי הגליל המערבי. הפסטיבל מתקיים זו השנה הרביעית ובמהלכו יתקיימו אירועי תרבות, ספורט, מופעי מוסיקה, סיורים מודרכים, טיולים ושלל פעילויות. בין האירועים הבולטים שיתקיימו: משחה אכזיב השנתי שייערך זו השנה ה- 5 ברציפות. מקצים לכל הגילאים תחרותיים ועממיים, טריאתלון אכזיב הראשון – שישלב לראשונה מסלול ילדים אולימפי ספרינט, הפנינג אופניים גדול "גלגליל מערבי" שיתקיים בשני מסלולים אתגריים חדשים בתוך החורש ומופעי מוסיקה בנקרות של אמנים בולטים ביניהם: יהודית רביץ, דני רובס, סטלוס ואורן חן, עילי בוטנר.

מתי: חמישי-שבת, 10-8 במאי

פסטיבל התבור

פסטיבל התבור השלישי יתקיים בגליל התחתון והוא יכלול שלל אירועים שיתקיימו במשך שבועיים. באירוע המרכזי תתארח אחת מיוצרות הרוק הבולטות במוסיקה הישראלית, יהודית רביץ במופע רוק שיתקיים ב"פארק המעיין". יריד אמנים במושבה אילניה ובמושב שדמות דבורה, הפנינג משפחות והופעה של אורנה בנאי. מטיילים, נופשים ותיירים מוזמנים ליהנות משלל אתרי הלינה, האטרקציות, המסעדות והעסקים הקטנים ביישובי הגליל התחתון.

מתי: חמישי-שבת, 10-8 במאי

שירת הים

בגן לאומי אכזיב יתקיים ערב של "מטיילים ושרים אכזיב". נפגשים בכניסה לחניון הדרומי של הגן הלאומי. מטיילים בשביל כפר הדייגים העתיק, שומעים סיפורים על הים, מקיימים קבלת שבת מול השקיעה ומקנחים בשירה בציבור של שירי ספנים וים עם האמן גדי רווה. עוד בגן הלאומי אכזיב, לינת קמפינג מול הים, חוף רחצה מוכרז ושטחי פיקניק. מומלץ להצטייד בבגדים חמים ושמיכות לשעות המופע.

מתי: שישי, 9 במאי, 18:30

 

מרכז

פסטיבל הביג בנד בכפר סבא

תזמורות כלי נשיפה מכל רחבי הארץ מגיעות לכפר סבא לרגל "פסטיבל הביג בנד" המסורתי המתקיים בעיר. במהלך שלושה ימים מתקיימים מופעי חוצות וקונצרטים באולמות סגורים. מופע הפתיחה בהשתתפות דנה עדיני ותזמורת האורקסטרה של אבי לייבוביץ'. מופע הסיום בליווי הזמר הראל סקעת, בהשתתפות התזמורת הייצוגית של כפר סבא ותזמורת צה"ל ולסיום היצירה 1812 של צ'ייקובסקי עם מופע זיקוקים. בנוסף, יתקיימו הופעות של תזמורות, הרכבי נוער, הרכבים מקצועיים, ג'אז, מוסיקה, ריקודים ופעילויות לילדים ולנוער. מופע מחווה לביטלס ומרתון תזמורות צעירות.

מתי: 13-11 במאי

 

רוכבים על הגלים בגן המדע

בגן המדע שבמכון ויצמן תתקיים פעילות מיוחדת על "גלים וחבלים" שבה שומעים, רואים ומרגישים תופעות של גלים בחיי היום-יום. גלי אור, גלי קול, חבלים בפלונטר ו"סמס בחוט". פעילויות מודרכות עם מדריכי המוזיאון. המשתתפים יקבלו הסברים על סוגי הגלים השונים ודרכי הפעולה שלהם. בסדנת יצירה יתנסו המשתתפים במשחק פשוט של שליחת מסרים למרחקים ארוכים באמצעות חוט עם תוספות מעניינות ורואים איך זה עובד ואפילו איך ניתן לשמוע יותר טוב כשהאצבע באוזן. בגן 100 מוצגים ייחודיים.

מתי: שבת, 10 במאי, 18:00-9:00

 

תל אביב

"לה בוהם"

האופרה הישראלית מעלה הפקה בימתית חדשה ומשותפת לסיפור האהבה האופראי האולטימטיבי והאהוב – "לה בוהם" מאת ג'קומו פוצ'יני בניצוחו של דניאל אורן. בהשתתפות צוות זמרים מוביל בליווי תזמורת האופרה, התזמורת הסימפונית ראשון – לציון ומקהלת האופרה הישראלית בניצוחו של איתן שמייסר. שעה לפני תחילת כל מופע מתקיימת הרצאת מבוא באורך כחצי שעה באולם, הכניסה להרצאה חינם לבעלי הכרטיס באותו הערב.

מתי: חמישי-שבת, 10-8 במאי

 

תל-אביב דאנס

פסטיבל המחול הבינלאומי "תל-אביב דאנס", יתקיים במרכז סוזן דלל. כוכבים בינלאומיים יופיעו בישראל במלאות 25 שנים למרכז סוזן דלל: להקתה של מאגי מארן, בלט פרלזוקאז' עם היצירה החדשה "מה שאני מכנה שכחה", מדנמרק : להקתו של פלה גרנהוי עם שתי יצירות חדשות, להקתו של מיגל אנחל ברנה הספרדי עם המופע החדש Mediterraneoבסגנון ה"חוטה", להקות המחול והיוצרים הישראלים בבכורות ועבודות דגל שהפכו לקלסיקה במחול הישראלי.

מתי: חמישי-שבת, 10-8 במאי

 

פסטיבל דוק אביב

דוקאביב, פסטיבל הקולנוע הדוקומנטרי יתקיים בתל אביב. הפסטיבל יפתח את שנתו ה ה-16 בהקרנה חגיגית שתיערך בנמל תל אביב עם סרטה של ג'ולי שלז "תחנה סופית". לצד ההקרנות שיתקיימו בסינמטק תל אביב ובנמל ת"א, הפסטיבל השנה יפרוש מוקדי הקרנה בדרום תל אביב – במרכז הערבי יהודי ביפו, בגינת לוינסקי, ובפלורנטין במתחם של קואופרטיב ״בר קיימא״. למעלה מ-100 סרטים יוקרנו במסגרת הפסטיבל, כבכל שנה הוא יכלול תחרות ישראלית, תחרות בינלאומית, תחרות סטודנטים ותכנית עשירה של הקרנות מחוץ לתחרויות.

מתי: חמישי-שבת, 10-8 במאי

 

ירושלים 

"משפחטבע" בגן הבוטני

חגיגת "משפחטבע" בגן הבוטני בגבעת רם בירושלים בין צמחי מים ונופרים. פעילות לכל המשפחה בימי שלישי ושבת בחודשים מאי ויוני. מחצלות ומשחקי ענק, פעילות מודרכת, מסלול בימבות, סדנאות יצירה ואיסוף זרעים. במהלך הביקור בגן תפגשו עם מדריכים, תצוגות ואזור פעילות לילדים. בין הפעילויות בשבת: מחצלות ומשחקי ענק, פעילות מודרכת בנושא חלקת הבונסאי ותרבות יפן, שביל מיוחד לבימבות לילדים, סדנאות יצירה לילדים, איסוף זרעים מהצמחים, הדרכות ועוד. הפעילות בשבת תתקיים בין השעות 14:00-10:00.

מתי: שבת, 10 במאי

 

מטחנה לתחנה

סיור מודרך של "בית שמואל" עם דביר סורמלו מתובל בסיפורים המוביל מטחנת קמח שהאגדה מספרת כי מעולם לא עבדה, חולף על פני מזרקה המתעתעת במי שמביט בה, מתקדם לגבעה הקרויה על שם ספר שסיפוריו מעולם לא התרחשו בה, מספר על תיאטרון אשר מעודו לא שימש כח'אן ומסיים בתחנת רכבת שכיכבה בסרט הקולנוע הראשון בעולם. יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: שישי, 9 במאי, 10:00