הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

קנו לעצמכם מתנה לחג 2014

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: בן שיף
תאריך: 2014-04-10 13:24:09

קנו לעצמכם מתנה לחג 2014
"קנו לעצמכם מתנה לחג 2014"

דווקא בתקופה שבה הכבוד לדיסקים יורד, הכבוד לאלבומים עולה. בעוד הדיסק, כמוצר פיזי, הפך לכמעט חסר משמעות, האלבום – כיצירה מקורית שלמה – הופך לראוי יותר להערכה. בעוד חברות התקליטים מתייחסות לחג הקרוב כהזדמנות לשווק אוספים, מארזים ושלל הוצאות מחודשות, כדאי לשים לב דווקא לאותם אלבומים מקוריים – יצירות חד פעמיות – שנכתבו דווקא עכשיו, דווקא השנה. דווקא לקראת החג הנוכחי. בחרנו בשבילכם 6 אלבומים חדשים ומסקרנים, כדי שבזמן הקניות לחג יהיה לכם קל יותר למצוא מקום גם ליצירה מקומית מקורית.

מוניקה סקס – מקצועות חופשיים

"בכל אלבום של מוניקה אנחנו מנסים לשנות משהו בצורת העבודה, הפעם חזרנו לשיטת עבודה שנותנת יותר מקום לנגינה לייב. לא טחנו את השירים יותר מדי בחזרות ונתנו לעצמנו לגלות אותם באולפן. על ההפקה המוזיקלית אחראי הפעם המוסיקאי והמפיק אייל אבן צור. אייל הוא אח של שחר וגדלנו ביחד. אחר כך אנחנו הקמנו את מוניקה סקס ואייל הקים את להקת נעליים ובהמשך עבד עם משינה, פורטיס, ברי סחרוף ועוד רבים. אחרי כל השנים האלה סוף סוף הגיעה ההזדמנות שלנו לעבוד ביחד על אלבום. ההצטרפות של ספי אפרתי ללהקה בבס וקלידים מורגשת היטב באלבום הזה", הם אומרים. שיחקו אותה מוניקה סקס, עם אלבום קליט ומהודק, הכולל המנונים מדבקים. 19 שנה אחרי אלבום הבכורה, הם נשמעים כמו להקה מגובשת שיודעת בדיוק איך היא רוצה להישמע, וזה עובד מצוין עבור כל מי שמחפש אלבום רוק-פופ ישראלי חכם ומרענן.

נושאי המגבעת – נושאי המגבעת

הוצאה מחודשת לקלטת של נושאי המגבעת – על דיסק! במלאת 25 שנים לצאת קלטת הבכורה של נושאי המגבעת, משחררים חברי הלהקה המקורית – אהד פישוף, תמיר אלברט, ישי אדר ואלון כהן – הוצאה מחודשת של האלבום, לראשונה בפורמט דיגיטלי. האלבום, שיצא במקור בחברת התקליטים של האוזן השלישית בשתי מהדורות של 700 עותקים בלבד, ומעולם לא הופיע כיצירה שלמה בפורמט דיגיטלי לפני כן, יוצא סוף סוף בחברת אנובה. לצורך העבודה על הפרויקט, התאחדו חברי הלהקה (לראשונה מזה 20 שנה!), ולאחר כחצי שנה של מפגשים ועבודה משותפת – השיקו את האלבום בהופעה חגיגית המהדורות המקוריות של הקסטה אזלו שנים ספורות אחרי שיצאו. האוסף של נושאי המגבעת שיצא ב-1996 לא כלל את כל שירי הקסטה ובכל מקרה יצא גם כן במהדורה מוגבלת שאזלה מזמן.

המופע של רד ודביר – הביצועים הגדולים

הם חוזרים שוב! השמות הגדולים של המוסיקה הישראלית במיטב הביצועים המוסיקליים מתוכנית הטלוויזיה המצליחה "המופע של רד ודביר". אלבום שבו כל ההכנסות קודש לעמותת וראייטי. האלבום כולל את הביצועים המדוברים של להקת רדבנד המשוגעת יחד עם אהוד בנאי, שרית חדד, מוש בן ארי, נינט טייב, אסתר רדא, יהודה פוליקר, אביתר בנאי, רמי קליינשטיין, מרינה מקסימילאן , קרן פלס, אברהם טל, דנה אינטרנשיונל וגורי אלפי.

אילן וירצברג - הלילה לא שחור

המוסיקאי והיוצר המוערך אילן וירצברג, משחרר את "הלילה לא שחור", הכולל 11 שירי משוררים שהצטברו במגירתו ולא ראו אור עד היום. ניתן למצוא באלבום שירים של  נתן זך, דוד אבידן, דפנה דה הרטוך, אבות ישורון, יונה וולך, דליה וירצברג-רופא ועוד. באלבום הצליח וירצברג להפוך שירה מודרנית קשה לפענוח לשירי רוק-פופ נגישים וקליטים לאוזניים עם הפקה חדישה ועכשווית. הוא הביא את המורכבות ההרמונית לצד הפשטות המלודית, את הרכות האקוסטית לצד עוצמת הגיטרות החשמליות, ויצר אלבום מגוון ואיכותי המכיל את הקצפת של הלחנותיו, עיבודיו ונגינת הגיטרות שלו.

זקני צפת - לא היו דברים מעולם

חברי להקת זקני צפת ממשיכים להפתיע! אחרי האיחוד הלא צפוי בפסטיבל הקצב, הודעה על שתי הופעות נוספות בבארבי ובשורה על לא פחות מאלבום חדש שיוצא כעת בהפתעה ובספונטניות מוחלטת. חברי ההרכב המקורי – אורן לוטנברג, יוני בן טובים, מאור כהן ורע מוכיח, שהוציאו יחד את האלבום הראשון, התאחדו בעקבות התכנית "האלבומים", שם ניגנו יחד וגילו שהכימיה והדינמיקה הטובה והמיוחדת ביניהם לא השתנתה. אז הם המשיכו לנגן באולפן ויצרו יחד חומרים חדשים, שמאוחר יותר התגבשו לאלבום "לא היו דברים מעולם".

שלומי שבן – תרגיל בהתעוררות

אפשר לאהוב אותו ומותר גם שלא, אבל מעטים הם האנשים שלא יכירו בכישרון העצום של שלומי שבן. העובדה היא שב-12 השנים האחרונות שבן הוציא בסך הכול 2 אלבומים מקוריים ועוד אחד של חידושים, וכבר נחשב לאמן וותיק שניצב שם למעלה עם כל הגדולים. מי לא ירצה לעבוד עם כישרון שכזה? ואכן, רשימת המשתתפים/משתתפות באלבומו החדש די מרשימה: חברי הקולקטיב, שמנגנים בכל השירים (בלא פחות מ-152 כלי נגינה שונים, כך מספרים לנו), קרן אן שהגיעה מצרפת לעשות לו קולות רקע, סניה קרויטר שמפליא בכינור, רוני עיברין על כלי הקשה, תמיר מוסקט בתופים ובהפקה עם אסף תלמודי ששולט בקלידים, וגם נינט, שמקבלת כאן שיר שלם לעצמה.